На головну Контакти
Україна, 79013 Львiв, вул.Вербицького 12  fax: 261-47-01
тел.: (+38 032) 297-05-85, 297-07-85, 297-07-73, 242-25-52ukr
rus

       на 18.04.24
 курс € 41.00грн.
для турів в Болгарію

Відпочинок в БОЛГАРІЇ

ПРО
БОЛГАРІЮ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
         
відпочинок в БОЛГАРІЇ 
 
 

БОЛГАРІЯ
Держава в Південно-Східній Європі, у східній частині Балканського півострову. Займає 22% його площі. БОЛГАРІЯ – парламентська республіка. Незважаючи на членство в Європейському Союзі, національною валютою залишається болгарський лев.

ГЕОГРАФІЯ ТА КЛІМАТ Болгарії
Загальна площа Болгарїї становить 110,91кв.км. (з них суша 110,55кв.км). Столиця БОЛГАРІЇ – м.Софія. БОЛГАРІЯ має кордони з Грецією, Македонією, Румунією, Сербією, Туреччиною. На сході вздовж 378км Болгарію омиває Чорне море, яке надає їй вихід до міжнародних морських шляхів. Так, на півночі знаходиться місто-порт Варна, Албена і знамениті Золоті Піски. Південь - це Бургас, Сонячний Берег, Несебр і Созополь. Рельєф БОЛГАРІЇ неоднорідний. Його особливістю є чергування смуг високого та низького ландшафту, що проходять через всю країну зі сходу на захід. Приблизно 17% площі БОЛГАРІЇ займають гори і 73% – рівнини, плато та пагорби. На території держави три гірські системи: Пірин, Ріла й Родопи. Гора Мусала – найвища точка країни. Її висота становить 2925м. над рівнем моря. На території Болгарії нараховується понад 4000 печер. Країна знаходиться у континентальній та середземноморській кліматичних зонах. Балканські гори - це бар’єр, що поділяє країну на дві кліматичні зони – континентальну на півночі країни, та середземноморську на півдні.

СЕРЕДНЬО-ТЕМПЕРАТУРНІ ДАНІ ПО ОСНОВНИХ КУРОРТНИХ ЗОНАХ Болгарії
(згідно із www.holiday-weather.com)
 
місяць: Січ. Лют. Бер. Квіт. Трав. Черв. Лип. Серп. Вер. Жовт. Лист. Груд.
Балчік, Албена, Кранєво, Золоті Піски, Рив’єра, Русалка, Святий Костянтин та Єлена, Варна
середня темп. повітря 6 6 9 15 20 25 27 27 24 18 13 8
середня темп. води 7 7 7 10 15 20 23 24 22 18 13 10
Сонячний Берег, Єленіте, Несебр, Дюні, Поморіє, Бургас
середня темп. повітря 6 8 11 16 21 25 28 27 24 19 13 8
середня темп. води 14 14 15 19 21 23 23 22 21 18 15 14
 
НАСЕЛЕННЯ, МОВА ТА РЕЛІГІЯ Болгарії
Згідно з державним переписом населення, станом на 01.01.2017року в республіці проживає 7 101 859 осіб.  Більшість населення – 73% проживає в містах. Найбільшими є Софія, Пловдив, Варна, Бургас, Русе, Стара-Загора, Плевен. Частка сільських жителів — 27%. Офіційною мовою є болгарська. Нею спілкуються майже 85% населення. Також вживається турецька (9,6%) та циганська (4,1%) мови. Більшість населення (понад 82%) сповідують православ’я. Також 12,2% є мусульманами,  католиками – 0,6%, протестантами – 0,5% населення.

КУЛЬТУРА І ТРАДИЦІЇ Болгарії
Болгарія більше 13 століть зв’язувала Схід і Захід. Сім цивілізацій проживали на території цієї країни, і всі вони вплинули на культуру і традиції сучасних болгар. Болгарське місто Пловдив, засноване близько 6 тисяч років - найдавніше з постійно населених міст Європи.
Країна має власну школу іконопису, ікони пишуть на дошці, а також на кераміці.
Болгарська мова раніше за інші слов’янські мови з’явилася в писемній формі.  Уже в IXст. використовувалася глаголиця. До кінця XVIIIст. її замінив кириличний алфавіт, тобто його рання версія.
Болгарія за кількістю об'єктів, що знаходяться під охороною ЮНЕСКО, займає третє місце в світі.
Цікаво буде відвідати знамениті міста Несебр, Велико-Тирново, Пловдив, Софію; поціновувачів природи не залишить байдужими Долина троянд – чудовий запах троянд, лаванди і м'яти розстилається на кілька кілометрів. Для кращого ознайомлення з країною, варто побувати в болгарському селі, подивитись на болгарські народні традиції, скуштувати національні страви. А танець на розжареному вугіллі нікого не залишить байдужим.
Болгарська мова жестів сильно відрізняється від прийнятої в інших країнах світу - кивок означає незгоду, а рух головою з боку в бік, навпаки, слід інтерпретувати як «так».

ЕКОНОМІКА Болгарії
БОЛГАРІЯ – це індустріальна країна з розвинутим сільським господарством. В кінці ХХстоліття в БОЛГАРІЇ, як і у багатьох інших країнах, стала домінувати сфера послуг. Економіка зростає стабільними темпами (приблизно 6% на рік), рівень інфляції низький.Болгарія - одна з найрозвинутіших щодо туризму країна Європи, що зумовлено мальовничою природою та пам'ятками культури різних століть. Туристів приваблюють чисте та тепле море, піщані пляжі, розвинута інфраструктура ,екзотичні природні та археологічні об'єкти. країну щороку відвідують понад 10 млн. туристів.

ЧАС ТА ГРОШІ Болгарії
Час в БОЛГАРІЇ співпадає з київським. Грошова одиниця – лев. Один лев ділиться на 100 стотінок. Випускаються банкноти таких номіналів: 2, 5, 10, 20, 50 та 100 левів. Курс болгарського лева жорстко «прив’язано» до євро у співвідношенні 1,95 лева за 1€. Банки працюють з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 16:00 з перервою 12:00-13:00. У вихідні та святкові дні банки зачинені. Валюту можна обміняти також у пунктах обміну валюти.

ТРАНСПОРТ Болгарії
В БОЛГАРІЇ функціонують чотири міжнародних аеропорта – Софія www.sofia-airport.bg, Варна www.varna-airport.bg, Бургас www.bourgas-airport.com, Пловдів www.plovdivairport.com. Внутрішні авіапереве­зен­ня розвинуті слабо. Добре розвинуті мережі автомобільних доріг та залізниці. Сайт центрального залізничного вокзалу в Софії: www.bdz.creato.biz/bg/. Багато автобусних маршрутів. Сайт центрального автовокзалу в Софії: www.centralnaavtogara.bg. Популярним видом транспорту є таксі, яке використовується як для міських так і міжміських поїздок. БОЛГАРІЯ налічує чотири міжнародних порти: Варна www.port-varna.bg, Бургас www.port-bourgas.com, Балчік – на Чорному Морі та Сілістра – на Дунаї.

Ціни на транспортні послуги помірні. Квитки на залізничний транспорт дешевше автобусних приблизно на 30%.

Орендувати автомобіль можуть особи, що досягли 18 років. Можливі націнки для осіб, молодших за 25 років. Водій має пред’явити права міжнародного взірця та діючий паспорт. Вартість оренди від 20€ за добу.

У разі в'їзду в БОЛГАРІЮ автомобілем треба мати на увазі, що місцева автоінспекція (КАТ - контроль автотранспорту) на основних магістралях курсує на легкових автомашинах «Опель-Астра» - хетч-бек білого кольору з надписом «Полиция». У населених місцях максимальна швидкість - 50км/год., поза ними - 80км/год., а на автобанах («Тракія», «Хемус») - 120км/год.

МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ в Болгарії
Статтею 6 Угоди між Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством охорони здоров’я Республіки Болгарія про співробітництво у галузі охорони здоров’я та медичної науки від 2002 року передбачено, що сторони згідно з національним законодавством своїх держав надаватимуть невідкладну медичну допомогу громадянам держави однієї сторони під час їхнього тимчасового перебування на території держави іншої сторони.
Надання медичної допомоги, крім невідкладної, в Болгарії є платним.
З 30 вересня 2008 року на всій території Болгарії діє Національна система екстреного виклику з єдиним європейським номером “112”, що надає можливість кожній людині, що перебуває на території цієї країни, швидко та безперешкодно з’єднуватися зі службами надання невідкладної допомоги, в т.ч. медичної.

ВАЖЛИВІ ДРІБНИЧКИ в Болгарії
Кава та густе молоко – два основних безалкогольних напої в Болгарії. Їх п’ють скрізь і завжди.
Серед молоді популярними є ті коктейлі, до складу яких входить моркв’яний сік. Але основним інгредієнтом може бути і ром, віскі або й текіла.
Часто в Болгарії трапляється парадокс з ресторанами. Заклади з шикарними інтер’єрами пропонують не  дуже смачну їжу, а в простих національних кафе по-справжньому смачно.
Прийшовши на роботу, вважається нормальним пити каву з колегами протягом 1-2годин, обговорюючи завдання на день або особисте життя, і не має значення, наскільки термінова чи важлива робота є на сьогодні.
Цікаві факти про болгарську мову:  наприклад, слово «гора» перекладається як «ліс», «майка» – означає «мама», а «праворуч» на українській – болгарською означає «прямо». Цікаво також, що на «так» головою болгари кивають, як в нас – «ні», а «так-так» у Болгарії означає стовідсоткове «ні».

ТЕЛЕФОННИЙ ЗВ'ЯЗОК в Болгарії
Для дзвінків з Болгарії в Україну – набираємо 00 (для виходу на міжнародну лінію)  +38 (код України) + код міста + номер телефону

Для дзвінків в Україну з БОЛГАРІ
Ї набираємо 00 (для виходу на міжнародну лінію)-код міста -номер абоненту.

Телефонні коди країни та деяких міст БОЛГАРІЇ: код країни –  +359, код міст: Бургас – 56, Варна – 52,  Сонячний Берег – 554, Софія – 2.

ВІЗА в Болгарію
 З 11 червня 2017року громадяни України, що мають біометричні закордонні паспорти можуть відвідувати країну з метою туризму і для транзитних поїздок без оформлення болгарської або шенгенської візи.
Для власників паспортів старого зразка необхідним є оформлення болгарської візи.
 
Перелік документів для оформлення болгарської візи:

закордонний паспорт (ксерокопія першої сторінки закордонного паспорта з особистими даними та копія останньої болгарської візи, за наявності);
2 кольорові фотографії - розмір 3,5 х 4,5 см (70% обличчя), на світлому тлі, без куточків і овалу, зроблені не більше 6 місяців тому.

МИТНИЙ КОНТРОЛЬ в Болгарії
При в’їзді в країни ЄС в особистому багажі дозволено ввозити товари без сплати митних зборів, ПДВ і акцизів в наступних межах:
•    товари, сумарна митна вартість яких не перевищую 300євро (для туристів до 15років - 150євро);
•    тютюнові вироби: 40 сигарет. У випадку перевезення понад 40 цигарок штраф від 50євро за блок з наступною конфіскацією всього товару і можливою депортацією з ЄС терміном до 5років;
•    алкогольні напої: 1 літр алкогольної продукції, де вміст спирту складає понад 22%.
Ввозити на митну територію алкогольні напої та тютюнові вироби туристам до 17 років заборонено.

Письмовій декларації підлягають:
•    кошти, сума яких перевищує 10 000євро на особу (або еквівалент в іншій валюті). За умови письмового декларування обмеження в сумі коштів, що ввозяться до країн ЄС не має. Митні органи мають право на проведення контролю окремих осіб, їх багажу і транспортного засобу з правом вилучення готівки, яка не була задекларована, з висуненням звинувачування в контрабанді;
•    товари, що мають культурну, історичну або художню цінність, мають бути письмово задекларовані при в’їзді до країн ЄС для їх подальшого вивозу з країн ЄС.

Товари, які заборонені для ввозу до країн ЄС:

•    наркотики та наркотичні речовини, психотропні речовини;
•    зброя та боєприпаси, вибухові, радіоактивні та ядерні речовини, хімічні і токсичні продукти;
•    порнографічні матеріали;
•    піратська продукція ;
•    товари, що порушують права інтелектуальної власності.

Після проходження прикордонно-митного контролю туристи мають право на в’їзд до країн ЄС.

ПОСОЛЬСТВО  РЕСПУБЛІКИ БОЛГАРІЯ  В УКРАЇНІ
 01023, м.Київ, вул.Госпітальна, 1
Тел. 246-76-72, 246-72-37, 235-22-02
Факс 235-51-19
Ел. пошта: Embassy.Kiev@mfa.bg , embuln@i.kiev.ua 
 Робочі години:
понеділок-п’ятниця 9.00 – 18.00ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ В БОЛГАРІЇ
 1618, м.Софія, ЖК «Овча Купел»,
вул.Боряна, 29
тел.: +359 2 818 68 28
(консультації з консульських питань + 359 2 955 93 54,
+ 359 2 818 68 27 (після 14:30 крім понеділка)
Гаряча лінія тел.: +359 878 015 102
(ВИКЛЮЧНО в разі загрози життю чи загибелі громадян України)
Факс: + 359 2 955 52 47
Ел. пошта: emb_bg@mfa.gov.ua
https://bulgaria.mfa.gov.ua/ua


 
ОСНОВНІ КУРОРТНІ ЗОНИ Болгарії
М’який клімат, тепле неглибоке море, просторі піщані пляжі, легкий морський бриз разом з цілющими мінеральними джерелами, пам’ятками історії та культури – все це перетворює Чорноморське узбережжя БОЛГАРІЇ, що простягнулося на 380км, в популярне серед багатьох туристів місце літнього відпочинку. Його можна уявити як нескінчений піщаний пляж з численними курортними комплексами та містечками.

Морські курорти Болгарії розташовані в одному районі, неподалік від міст Варна і Бургас.

Умовно все узбережжя, а разом з ним і курорти, поділяють на північне та південне. Центром північної частини узбережжя є місто Варна, навколо якого розташовані такі відомі курорти, як Албена, Золоті Піски, Рив’єра, Русалка, Балчік, Святий Костянтин та Єлена та ін. До південних курортів відносяться такі курорти, як Сонячний Берег, Єленіте, Несебр, Дюні, Поморіє та інші. Адміністративним центром північного узбережжя є місто Бургас.
 
Багатьом курортам присуджено «Блакитний прапор», яким Всесвітній екологічний фонд відзначає найкращі пляжі. Великі курортні комплекси пропонують відмінно розвинену інфраструктуру з безліччю ресторанів, барів, дискотек, аквапарків, басейнів, магазинів, екскурсійних бюро, спортивних комплексі і ще безлічі варіантів для активного відпочинку.
 
СОНЯЧНИЙ БЕРЕГ Це найбільший морський курорт узбережжя. Розташований на південному узбережжі БОЛГАРІЇ на відстані 30км від м.Бургас і належить до міста Несебр, стара частина внесена до спадщини ЮНЕСКО. Піщаний пляж курорту довжиною 9км та шириною 40м нагороджено Блакитним прапором Європейської комісії по навколишньому середовищу на основі тестування та аналізу води та піску. Північну частину курорту замикають останні вершини гірського масиву Стари Планіни, що створює чудову гармонію поєднання моря та гір. На курорті до послуг відпочиваючих великий сучасний відкритий аквапарк (найбільший на Чорноморському узбережжі БОЛГАРІЇ), безліч відкритих басейнів, медичні та реабілітаційні центри, дитячі садочки та майданчики, літній кінотеатр, магазини, ринки народних промислів. Для любителів спорту тенісні корти, волейбол, міні-гольф, боулінг, стрільба з лука, фітнес, водні лижі, віндсерфінг, водні парашути, яхти, скутери та безліч інших можливостей для активного відпочинку.
Нічне життя на Сонячному березі відоме у всьому світі. Вечірки популярних діджеїв та виконавців приваблюють тисячі молоді. Курорт пропонує понад 200 ресторанів, бари живої музики, дискотеки, нічні клуби, кафе, казино, паби, караоке-бари. Вдень більшість таких барів підходять для сімей з дітьми, де, як і вночі, багато хто з них обслуговує людей, які проводять вечірку.
Сонячний берег пропонує безліч розваг для дітей: дитячі клуби, дитяча анімація, дитячі дискотеки, каруселі, атракціони на поні, басейни, гірки, картинг, спортивні школи, дитячі меню тощо. Хорруд (будинок з привидами), що знаходиться перед Пірином готель є улюбленою туристичною пам'яткою сімей.
У Сонячному березі є кілька аквапарків: аквапарк Action; Кубанський аквапарк; Aqua Paradise в Несебрі, поблизу Сонячного берега; Пірати Карибського міні-аквапарку.
Курорт пропонує різноманітні культурні програми, такі як Міжнародний фестиваль болгарської естрадної пісні "Золотий Орфей", виставки, концерти фольклору та симфонії, конкурс "Міс Сонячний берег" тощо.
Аеропорти, що обслуговують Сонячний берег - аеропорт Бургас (приблизно 25км) та аеропорт Варна (приблизно 100км). Сонячний берег має добре автобусне сполучення з усіма великими містами Болгарії. Немає прямого сполучення поїздом. Несебр - Святий Власа - це головна дорога, що проходить через Сонячний берег приблизно в 250м назад від пляжної зони. Місцевість між дорогою та пляжем в основному заселена магазинами та ресторанами. Є регулярне сполучення на човні до районного центру Бургас та Варни та прогулянки на човнах до Несебра.

Офіційний сайт курорту: http://sunnybeach-bg.com/

ЗOЛОТІ ПІСКИ Це курортний комплекс, назва якого говорить сама за себе. Чарівне узбережжя з дрібним кварцовим піском золотистого кольору є однією з найпопулярніших туристичних точок Болгарії. Курорт славиться пишною рослинністю і нагадує справжній парк. На курорті є сотні готелів різних категорій та цін, більшість з яких розташовані серед широколистяних лісів. Тут є багато закладів на будь-який смак. Це і казино, майданчики для міні гольфу ,понад 20 відкритих басейнів, водні гірки. Також є Аквапарк та безліч можливостей для занять водними видами спорту. Транспорт між Золотими Пісками та містом Варна добре організований. Однією з переваг «Золотих пісків» є близькість до міжнародного аеропорту Варна, а з міста є регулярні автобусні лінії. Є багато маршруток та приватних таксі. Скельний монастир Аладжа, який є однією з найцікавіших пам’яток, знаходиться в 4км від Золотих пісків. У сусідньому місті Варна також є кілька визначних місць, таких як Дельфінарій, Морський музей, Археологічний музей, Акваріум тощо.
 
АЛБЕНА Курорт, який нагороджений Блакитним прапором. Він чудовий своїм 5-кілометровим пляжем та 150м широким пляжем із дрібним та чистим піском та кришталево чистою, спокійною та теплою морською водою. Туристичний сезон в Албені триває з травня по жовтень. Aлбена пропонує джерела мінеральної води з температурою 30°C та кілька SPA-центрів.
Готелі Албени розташовані в парковій зоні, безпосередньо на пляжі або на довколишніх пагорбах, з яких відкривається панорамний вид на море. Є приблизно 43 готелі, 5  відпочинкових комплексів та 1 кемпінг.
Албена пропонує безліч ресторанів, кафе, таверн, фаст-фудів, барів і клубів. Подають різні види кухні - болгарська, індійська, китайська, італійська тощо.

Курорт пропонує різноманітні культурні програми, такі як Міжнародний дитячий фестиваль, Фестиваль узбережжя надії, Поп-рок-фестиваль, Фестиваль музичних та розважальних телевізійних програм «Золота антена» тощо.
Існує багато концертів та симфонічних оркестрів, конкурсів для дітей, таких як малювання на асфальті, ляльковий театр. Пропонуються також джип та фото сафарі, поїздки на яхтах, екскурсії та поїздки.
Національний парк Альбена - ідеальне місце для піших та велосипедних турів.
 
АХЕЛОЙ Розташований на трасі Бургас - Несебр. Берегова лінія біля Ахелою доглянута і забезпечує ідеальні умови для літнього відпочинку. Пляжі в Ахелої - 56 000кв.м. Ахелой славиться своїми прекрасними фруктовими садами та виноградниками. Ахелой - це унікальна суміш досі збережених зелених ділянок, спокійного і приємного моря та довгих і піщаних пляжів.
У невеликих місцевих ресторанах подають морську їжу та страв болгарської кухні. Дуже багато кафе пропонують перекуси та напої в селі та на пляжі.
Регулярні автобусні лінії з'єднують Ахелой з м.Бургас. Мікроавтобуси, маршрутні таксі та звичайні таксі курсують на південь до м.Бургас і на північ до курортів Несебр та Сонячний берег.
 
БАЛЧІК Розташоване на узбережжі Чорного моря за 31км на північ від Варни. БалчІк розташований ніби на  "терасі", у невеликій бухті. Він пропонує вузькі пляжні смуги. Кілька кілометрів на північ від курорту є усамітнені пляжі під скелями. На курорті є готелі різного типу, вілли, пансіонати та інші види проживання. Балчік - третій за значимістю болгарський порт після Варни та Бургаса. Головні пам’ятки на курорті - палац Балчік, палацовий комплекс та ботанічний сад Балчіка.
Балчік пропонує великі ресторани в готелях, у палаці Балчіка та в центрі міста, а також невеликі приватні ресторани, прибережні кіоски з піцами, макаронами, морепродуктами та іншими видами болгарської та європейської кухні.
 
БЯЛА  Невеликий курорт, розташований за 50км на південь від Варни. Бяла пропонує широкі пляжі, чисту морську воду та широколистяний ліс. Берегова лінія Бяли характеризується поєднанням скелястого берега, невеликих заток, пляжних ліній з піщаними дюнами. Карадере - це один з останніх диких пляжів Болгарії з незайманими дюнами та прісноводними водно-болотними угіддями, розташований в районі Бяла. На курорті є кілька готелів, кемпінгових районів та багато будинків для відпочинку. Бяла - багатий винний центр, з традиціями у виноробній галузі, що датуються давніми часами.
Цікавими місцями курорту є етнографічний комплекс із традиційними місцевими будинками та центр Білих скель, який пропонує демонстрації утворення білих скель. Залишки старовинної фортеці можна знайти поблизу містечка.
Є невеликий порт, який надає можливість яхтам і невеликим кораблям діставатись до узбережжя Бяли.
 
ЧОРНОМОРЕЦЬ Розташований за 23км на південь від Бургаса та за 8км від Созополя та курортів Дюні. Чорноморець розташований на низьких північних схилах гори Странджа, між мисом Еміне на півночі та болотистою Аркутіно на півдні. На схід від Чорноморця знаходиться острів Св.Івана, із Созополем на південний схід від міста вздовж приморської дороги. Чорноморець має чотири чисті та спокійні пляжі. Пляжі добре приховані від вітру між скелястими ярами, зарослими приємними кущами та молодими деревами.
Чорноморець пропонує в оренду готелі різних категорій, вілли та апартаменти.
Деякі ресторани розташовані на пляжі з панорамним видом на море. Інші ресторани, кафе та таверни розташовані на головній торговій вулиці. У ресторанах пропонують болгарську та міжнародну кухню, шоу-програми.
 
ДЮНІ  Курорт, який розташований в 40км на південь від Бургаса і в 10км на північ від заповідника Ропотамо. Він розташований біля великої бухти безпосередньо на березі піщаного пляжу, всіяного дюнами. Пляж горбистий і лісистий. Поблизу розташовані прекрасні пляжі Алепу та Аркутіно. Бухта - ідеальне місце для всіх видів водних видів спорту. Дюні пропонує тенісні корти, басейни для дорослих та дітей, спортивні майданчики тощо.
Фракійська фортеця Малькото Кале /8ст. до н.е./ знаходиться на вершині Калето (314м над рівнем моря), приблизно в 6км, на захід від курорту Дюні.
Курорт Duni Royal пропонує:
- Міжнародна команда з понад 40 артистів (різноманітні професійні танцюристи, колектив хіп-хопу, бразильські танцюристи капоєри);
- різні шоу-програми протягом 14 днів;
- Амфітеатр /1600 пакс/, професійне звукове та світлове сценічне обладнання;
- естрадні шоу з професійними оздобленнями та костюмами (музичні, танцювальні, та фаєр-шоу);
- дитячі шоу-програми;
- фольклорна музика та танцювальні шоу;
- пляжні вечірки з феєрверками кожні 2 тижні;
- дискотеки щовечора /23:00 - 02:00/;
- виступи живої музики 5 разів на тиждень.

ЄЛЕНІТЕ  Курортне селище, яке розташоване в тихій затоці з великим пляжем і зеленими луками, на південному схилі найсхіднішої гори Балкан. Курорт розташований в 8,5км від Сонячного берега і приблизно в 40км від аеропорту Бургас. Комплекс розроблений так, що його розміщення повністю південне. Спокійні вигнуті пагорби гори схиляються прямо в море. Променад, що з'єднує всі заклади, межує з прекрасним піщаним пляжем. Курортне селище Єленіте складається з вілл і готелів, розташованих серед зелені  Балканських гір. Розкішні вілли Єленіти розкидані мозаїкою по горах.
Курортне селище працює на різних варіантах розміщення, але в основному на основі "все включено".
Проживання все включено включає:
* Сніданок, обід та вечеря в стилі "аля карт" або "шведський стіл"
* Кава, чай, торт, морозиво
* Перекуси на пляжі
* Вино, пиво, болгарські алкогольні та безалкогольні напої
* Настільний теніс, сауна, пляжний волейбол, стрільба з лука, бадмінтон, батут, гребні човни, міні-футбол, шахи, катання на човнах, нарди
* Шезлонги та парасольки на пляжі
* Розважальна програма для дітей та дорослих.
Комплекс пропонує кілька ресторанів, барів та нічних клубів.
Курортне селище Еленіте пропонує різноманітні можливості для занять спортом на свіжому повітрі, наприклад, серфінгу, водному поло, каное, яхтінгу, пляжному волейболу тощо. Для дітей є анімаційні програми.
Щоб доїхати до курорту Єленіте на машині з Бургасу, потрібно їхати за маршрутом Бургас - Сонячний берег, потім повернути праворуч і рухатись у напрямку курорту Святий Влас.
 
КРАНЕВО  Невелике село, розташоване в 45км від Варни. На південь від села є скелясте відслонення, вкрите деревами, а на північ від села розташований природний заповідник Балтата. Пляж широкий і вкритий легким піском. Поруч є два табори. Кранево пропонує готелі, квартири та приватні номери в оренду. Ціни на курорті Кранево нижчі, ніж ціни на сусідніх курортах. Уздовж пляжу є багато барів та ресторанів. Кранево пропонує багато шкільних таборів. Він відомий як курорт для дітей.
На курорті є кілька ресторанів з болгарською, грецькою та турецькою кухнями. Уздовж пляжної алеї можна знайти багато барів та ресторанів із освіжаючою їжею та напоями. У багатьох ресторанах пропонують розваги, включаючи традиційну народну музику.
Туристи можуть провести приємну прогулянку по пляжу до Албени. Заповідник Балтата простягається на 183га. Починається від головної дороги Кранево - Албена, продовжується за готелями курорту Кранево і виходить на відкриті води Чорного моря. На північ від Кранево, в долині річки Батова, місцями густий ліс, чорні ґрунти та вапняні скелі. В регіоні розвинені виноградарство, овочівництво та овочівництво.
Є регулярний автобусний транспорт до Варни, Добрича, Балчіка та Каварни.
 
НЕСЕБР Знаходиться в 36км на північний схід від Бургаса. Він знаходиться в безпосередній близькості до курорту Сонячний берег. Несебр складається зі Старого міста та нової частини. Стародавнє місто розташоване на романтичному скелястому півострові, з'єднаному з материком через вузький перешийок. Нова частина Несебра пропонує різні можливості розміщення - готелі, пансіонати. Старе місто відрізняється романтичною атмосферою: вузькими бруківками, крихітними квадратами, двоповерховими будинками з кам'яним рівнем землі та дерев’яними верхніми поверхами, що стикаються над вулицями та зовнішніми сходами. Несебр пропонує два пляжі в новій частині міста та невеликий пляж у Старій частині. Пляжі курорту Сонячний берег розташовані лише в 2км від Несебра.
Нова частина Несебра пропонує різні можливості для проживання - готелі, приватні кімнати та апартаменти, пансіонати, готельні комплекси. Старе місто Несебру пропонує кілька сімейних готелів та безліч приватних номерів. Архітектура більшості будинків у Старому місті - з періоду відродження Болгарії (18-19ст.).
У нових і старих районах Несебра є різні бари та ресторани.
Несебр найвідоміший Старим містом, де досі зберігаються цінні історико-архітектурні пам’ятки та старовинні споруди всіх століть. Більшість із них - церкви 11-14століття, які є одними з найкраще збережених на Балканському півострові.
Старе місто має романтичну атмосферу: крихітні площі, вузькі бруківки, 2-поверхові будинки з кам'яним рівнем землі та дерев’яними верхніми поверхами, що витікають над вулицями та зовнішніми сходами, пабами та тавернами, магазинами сувенірів та квітниками.
Деякі з активних видів дозвілля в Несебрі - це поїздки на яхтах і катерах, риболовля, прокат велосипедів, різноманітні водні види спорту тощо.
Несебр сполучений автобусом з курортами Сонячний берег, Єленіте, Святий Влас та  Равдою.

ОБЗОР  Розташований у затоці між районами м. Бургас та м.Варна. Пляж Обзору довжиною близько 10км і шириною 20-60м. Особливо красиві південний пляж та Іраклі. Обзор пропонує різні варіанти проживання - є великі та розкішні готелі, а також невеликі сімейні готелі.  Є різоманітні варіанти розваг для дітей - в готельних комплексах розташовані гірки та басейни.
Ідеальне місце для оздоровлення, спокійного та затишного сімейного відпочинку. Цей курорт оточений лісистими горами, які створюють особливий мікроклімат з цілющим повітрям.
Місто Обзор - давнє поселення з численними архітектурними знахідками, фрагментами кераміки, залишками фортечних стін тощо. Древні греки називали місто Геліополіс (місто сонця). Його походження можна побачити в невеликому парку, вистеленому колонами та статуйними фрагментами від римського храму до Юпітера. Римляни також збудували неподалік фортецю, щоб захистити свої морські торгові шляхи між річкою Дунай та Константинополем. Фортеця Козяк була побудована поблизу середньовічних болгар.
 
СВ. КОСТЯНТИН І ЄЛЕНА  Місто-курорт на болгарському узбережжі Чорного моря, що знаходиться в 8км від Варни. Він розташований у прекрасному старовинному парку з кипарисами, ліліями та смоковницями. Це найдавніший болгарський курортний комплекс. Популярність курорту пояснюється унікальним поєднанням піщаних пляжів, гірського кришталево-чистого повітря, мінеральних джерел та моря. Курорт пропонує численні мінеральні джерела, бальнеологічні комплекси, басейн під відкритим небом з гарячою мінеральною водою, відомий своєю цілющою якістю. Курорт пропонує комфортні готелі, вілли та будинки відпочинку. Св. Костянтин та Єлена обслуговуються міжнародним аеропортом Варни та автобусними лініями варненського громадського транспорту.
Св. Костянтин та Єлена пропонує різні готелі, будинки відпочинку та вілли, що належать в основному до комплексу Grand Hotel Varna.
Комплекс пропонує сучасні ресторани, де подають страви національної болгарської та європейської кухні, магазини та бари.
Цікавими місцями курорту є Ботанічний сад Софійського університету, Східний православний монастир Св. Костянтина і Єлени (16ст.), Королівський літній палац Євксинограда, виноробний завод та парк. Св. Костянтин і Олена було засновано в 1908 році як центр бальнеології. Це найдавніший курорт на болгарському Чорному морі. Вперше його відвідали німці, поляки та чехи.
Назва курорту походить від монастиря святих Костянтина та Єлени (18ст.). На сьогодні єдиною збереженою спорудою є невелика церква на півдорозі під землею з регулярними службами. Відвідувачі можуть зупинитися в монастирі. У ньому є ресторан.
Серед термальних ванн, крім термальних ванн, є причал для яхт, тенісних кортів, футбольних майданчиків, а також різноманітні водні види спорту та морські атракціони.
Регулярні міські автобуси курсують кожні 10 хвилин (з 6.00 до 11.00) від Св. Костянтина та Єлени до Варни. Також є маршрутки та маршрутні таксі. Курорт обслуговується Міжнародним аеропортом Варни та автобусними лініями системи громадського транспорту Варна.
 
СВЯТИЙ ВЛАС  Прекрасний курорт, який швидко розвивається, розташований в 5км на північ від Сонячного берега. Курорт знаходиться біля підніжжя гірського хребта Балкан. Протягом останніх років він перетворився на сучасний пляжний напрямок із абсолютно новими готелями та туристичною інфраструктурою. У Св. Власі - три пляжі загальною протяжністю 1,5км. На курорті є численні готелі різних категорій та цін. Більшість готелів пропонують житло за системою "все включено". Курорт славиться яхтним портом "Марина Діневі", місткістю до 300 яхт та чудовими можливостями.
Святий Влас - тихий курорт, що підходить для сімей з дітьми або гостей, які бажають втекти з галасливих курортів. Але напружене нічне життя Сонячного берега знаходиться лише в 5км вниз по дорозі.
Міжнародна вітрильна регата Святого Власа проводиться 18, 19 та 20 липня. Ведучим змагань є Муніципальний морський клуб «Несебр 2000».
Є регулярний автобусний транспорт з Сонячного берега, Несебра та Бургас до Святого Власа, а також багато приватних маршруток, маршрутних таксі та звичайних таксі. Також доступний водний транспорт до Несебра і з нього. Міжнародний аеропорт Бургас знаходиться в 20-30 хвилинах їзди від Святого Власа.
Яхт-порт Марина Діневи: Яхтний порт Марина Діневі - це сучасний яхтний комплекс, побудований відповідно до міжнародних вимог та стандартів для яхт-портів. Його місткість становить 300 яхт, 50 яхт можуть бути довжиною понад 25м.
Яхт-порт Marina Dinevi пропонує ідеальні умови для проживання. Яхти пропонують можливість прямого використання електроенергії та води, Інтернету та кабельного телебачення тощо. У яхт-порту є сервісний центр з магазином деталей, майстерні, обладнання та аксесуарів, підбору та навчання кваліфікованого персоналу та капітанів.
 
ПОМОРІЄ Розташоване на вузькому скелястому півострові в південній частині Болгарського узбережжя Чорного моря, в 20км від м.Бургас і в 18км від Сонячного берега. Пляж Поморіє займає близько 5км. Берег невисокий, піщаний, з повністю відкритим горизонтом на схід та захід. Поморіє добре відоме цілющими якостями мінеральної води в місті та лікувальними якостями грязі, що видобувається при виробництві солі в Поморському озері. Поморіє пропонує проживання в готелях різних категорій та цін. Поморська затока вважається хорошою для яхтингу та парусного спорту, виноробства, виноробства, виробництва солі та риболовлі. Завдяки лікувальним якостям мінеральної води та грязі Поморіє стало популярним СПА та бальнеологічним курортом. Поруч з Поморієм розташовані такі курорти, як Сонячний берег, Несебр, Созополь, які надають чудові умови для розваг.
З Поморіє транспортні лінії до інших курортів та містечок.

За останні роки готельна база курортів практично повністю оновлена. Збудовано багато нових комфортабельних готелів рівня 4-5* та реконструйовані майже всі старі готелі. Рівень сервісу можна спокійно прирівняти до загальноєвропейського. Для тих, хто під час відпочинку більше цінує спокій, тишу та комфорт, підійдуть невеличкі курортні містечка, де туристи відчують традиційну болгарську гостинність.

НАЙЦІКАВІШІ МІСТА Болгарії
НЕСЕБР
Розташований на скелястому півострові на Чорному морі, більш ніж 3 000-річний  Несебр спочатку був тракійським поселенням (Менебрія). На початку 6 століття до н.е. місто перетворилося на грецьку колонію. До останків міста, що датуються переважно елліністичним періодом, належать акрополь, храм Аполлона, агора та стіна з фракійських укріплень. Серед інших пам’яток Базиліка Стара Мітрополія та фортеця датуються середньовіччям, коли це було одне з найважливіших візантійських міст на західному узбережжі Чорного моря. Дерев’яні будинки, побудовані в 19 столітті, є типовими для чорноморської архітектури того періоду.
Стародавнє місто Несебр - унікальний приклад синтезу багатовікової людської діяльності у сфері культури; це місце, де численні цивілізації залишили відчутні сліди в єдиному однорідному цілому, що гармонійно вписується в природу. Різні етапи розвитку його житлової просторічної архітектури відображають етапи розвитку архітектурного стилю на Балканах та в усьому Східному Середземномор'ї. Міська структура містить елементи другого тисячоліття до нашої ери, з давніх часів та середньовічного періоду.
Середньовічна культова архітектура, видозмінена нав'язуванням традиційних візантійських форм, ілюструє орнаментальне мистецтво кераміки, характерне для цієї доби живописне оздоблення. Місто служило понад тисячі років як чудове духовне вогнище християнської культури.
 
ВЕЛИКО-ТИРНОВО
Живописне місто в Болгарії. Воно відіграє важливу роль в болгарській історії - це столиця Другого болгарського царства, що було  в період свого розквіту регіональною наддержавою.
Велико-Тирново для мандрівника цікаво трьома речами. По-перше, своїм рельєфом і розташуванням, в долині річки Янтри і на декількох пагорбах, через які вона змушена робити петлі. По-друге, тим, що залишилося від столиці Другого Болгарського царства - в першу чергу це фортеця Царевец і стоять під нею три середньовічні церкви зі збереженими фресками. По-третє, це місто XIXстоліття - хоча Тирново помітно поступається, скажімо, Пловдіву за кількістю і якістю традиційних будівель в стилі національного відродження, воно частково компенсує це їх розташуванням на крутих берегах річки, а також тим, що тут жив і працював (і досить багато після себе залишив) відомий архітектор Нікола Фічев (Колю Фічето).
 
ПЛОВДІВ
Саме місто Пловдів - справжня гордість Болгарії, хоч він і не є ні найбільшим за площею, ні найгустонаселенішим, поступаючись пальмою першості Софії, столиці Болгарії. Але звання самого старовинного міста не тільки країни, а й усього регіону, яке Пловдів отримав, завдяки стараннями археологів та істориків, приваблює сюди мільйони туристів. Місто, безумовно, має  не тільки творчий дух, але він не схожий на інші місця. Може, така риса притаманна всім містам №2 в кожній країні, вони немов кидають виклик столичним перевагам.
Перша і найважливіша характеристика: Пловдів - місто, що має 3000-річну історію. Якщо тільки уявити собі старовину цього поселення, то подумайте, адже воно ровесник легендарної Трої, а Афіни, Карфаген, Рим молодше, ніж болгарська перлина. Археологічні розкопки показували, що перші людські поселення на цій території знаходилися ні багато, ні мало як 6 тисяч років тому. Так що можна сміливо сказати, що земля на семи пагорбах здавна приваблювала людей селитися на своїх схилах.
Жителі, які дуже люблять своє місто Пловдів,  раді, що його центральна, історична частина, незважаючи на неодноразові руйнування, недостатнє фінансування та інші складності все-таки відновлена і збережена для наступних поколінь городян. Усередині досить невеликого за площею простору вас чекає близько 200 будівель, що є пам'ятками архітектури, причому в центрі химерно переплетені багато культур і релігії цього перехрестя всіх доріг.
Порівняння з перехрестям приведено зовсім не випадково, адже якщо подивитися,  на карті Болгарії, то Пловдів не тільки знаходиться в самому центрі, але і є найбільшою транспортною розв'язкою, однією з найбільших на балканському півострові. Тут ви знайдете велику кількість всілякого транспорту в будь-яку точку країни і за кордон, а якщо ви візьмете машину напрокат, то без проблем зможете дістатися і до гірськолижного Пампорово, і до чорноморських курортів Болгарії.
 
СОФІЯ
Софія - одна з найкрасивіших європейських столиць. Софія розташувалася на другому місці в списку «доступності» європейських міст. У день турист в Софії може спокійно відпочити, витративши всього лише 45євро. Столиця розташована в центральній частині країни .Від Софії рукою подати до Велико-Тирново і знаменитої Долини Троянд. Також поруч з Софією знаходиться і ще одна відома природна пам'ятка - гора Вітоша.
Софія стала столицею Болгарії в 1879році, відразу після закінчення російсько-турецької війни. У той час місто було розграбоване і покинутий, але болгари досить швидко почали його реставрувати і забудовувати заново. До сих пір Софія є найдинамічнішим містом серед інших, розташованих на Балканському півострові.

Пам'ятки
Церква Свєта Неделя побудована на місці невеликої церкви Xстоліття. Для християн усього світу ця церква є одним із символів віри. Церкву неодноразово руйнували і відбудовували заново, тому внутрішнє оздоблення виглядає досить сучасним. Мармурові підлоги були викладені в середині 1990-х років, в розпису на стінах виконані в 1970-х роках.
Мінеральні лазні були побудовані в 1913році на місці виходу кількох мінеральних джерел. Будинок побудований у візантійському церковному стилі. Його вінчають три куполи.Фасад прикрашають яскраві кахлі в стилі модерн. На даний момент лазні знаходяться на реконструкції.
Мечеть Баня-Баші - єдина діюча мечеть в Софії, яка залишилася від часів Османської імперії. Вважається, що мечеть була побудована в 1576році за проектом знаменитого турецького архітектора Синана, який звів мечеть Сулеймана в Стамбулі.
На двох поверхах центрального критого ринку розташувалися десятки магазинчиків і лавок, де пролана свіжі овочі і фрукти, солодощі, сувеніри, коштовності, традиційну болгарську одяг і взуття.
Софійська синагога побудована в мавританському стилі. Одночасно вона може вмістити до 1300тис. віруючих. Синагога була побудована на початку XXстоліття австрійським архітектором Фрідріхом Грюнангером. Відвідувачів впускають всередину в усі дні, крім релігійних свят.
У міському археологічному музеї представлені кращі в країні колекції фракійських і римських скарбів. Серед найвідоміших експонатів - золота похоронна маска з Шипки, Македонський шолом, золотий лавровий вінок.

ОСНОВНІ ЕКСКУРСІЙНІ ПРОГРАМИ Болгарії
Як би не манили вас пляжі, з Болгарією варто познайомитися ближче. Ви обов'язково дізнаєтеся багато нового і цікавого для себе, і у вашій пам'яті залишаться незабутні спогади про подорож. А досвідчені екскурсоводи не залишать байдужими навіть найдосвідченіших мандрівників. Туристам пропонується широкий вибір якісних, недорогих групових та індивідуальних екскурсій.
 
 - НЕСЕБР-ПАНОРАМА. Прогуляйтеся  старим Несебром. Це маленький острів, який можна пройти пішки всього за 1годину. Все старе місто занесене до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Багатьом будівлям вже багато років і вони пережили епохи, коли Несебр був колонією Греції ще в 425-424роках до н.е., потім належав Римської Імперії, Другому Болгарському царству і був під контролем Османської імперії. Кожна з цих багатовікових епох залишив слід у історії Несебра.
- НЕСЕБР-СОЗОПОЛЬ на катамарані. Оглядова екскурсія по старому місту, обід, прогулянка на човні по річці Ропотамо.
 - ДЕГУСТАЦІЯ ВИН. Відвідування винного льоху дівес Естейт, недалеко від міста Ахелой.
 - ГРЯЗЬОВІ ВАННИ під відкритим небом. Найбільший в Болгарії безкоштовний СПА - центр під відкритим небом - "Бургаської Солніца" тепер пропонує своїм гостям хороші умови і зручний доступ до моря.
 - БАЛКАНСЬКЕ САФАРІ. Сафарі на джипах Land Rover Discovery. Маршрут 80км, тривалість 7 годин.
 - КВАДРОЦИКЛ (АТВ) САФАРІ. Сафарі на квадроциклах.
 - БУРГАС ШОПІНГ.Індивідуальна екскурсія на півдня. Вільний час в центральній частині міста і в торговому центрі "Бургас Плаза" або "Галерія".
 - ГРЕЦІЯ на 2 дні. Александруполіс - Порто Лагос - о.Тасос - Кавала Екскурсія на 2 дня, щопонеділка: 05.00 год. Від'їзд з Сонячного берега.
 - РАЙСЬКИЙ ЗАМОК - СОЗОПОЛЬ - РОПОТАМО. Райський Замок - Равадиново. Якщо є рай на землі, він напевно виглядає так, як виглядає це казкове місце.
 - ДО ОСТРОВА СВ. АНАСТАСІЯ на катамарані. Відвідування острова Св.Анастасії на борту "Paradise sailing".Безкоштовний автобус візьме вас і відвезе прямо в порт Несебр.
 - СІМ РИЛЬСЬКИХ ОЗЕР. Це безперечно одна з найбільш вражаючих визначних пам'яток природи на Балканському півострові. Казкове місце, яке слід побачити. Екскурсія на два дні з Св.Власа, Сонячного берега і Несебра.
 - БОЛГАРСЬКИЙ ВЕЧІР, вечірній захід. Унікальна зустріч з минулим в  обстановці болгарського села,  краса традицій та болгарська фольклорна спадщина. Вихор "хоро" зігріє вашу душу, страви болгарської кухні внесуть у Ваше життя неповторний смак приправ, а вино з бочок підніме градус настрою.
ВІД ФРАКІЇ ДО РИМЛЯН. Фракійська гробниця МЕЗЕК. Середньовічна фортеця НЕУЗЕТІКОН. Римська вілла АРМІРА.
 - ДОЛИНА ТРОЯНД І ШИПКА. Долина Троянд недалеко від міста Казанлик - це найбільший в світі постачальник рожевого масла. Роза - визнана королівська квітка і символ Болгарії. Долина Троянд - так позначається не якийсь географічний район, це поняття означає місце, де ростуть болгарські троянди, що дають запашне масло. Для культивування цього божественного квітки тут сприятливий і клімат, і погодні умови цього регіону. Щопонеділка з Сонячного берега.
 - МОНАСТИРІ БОЛГАРІЇ - ВЕЛИКО ТИРНОВО. Православних монастирів в Болгарії, що знаходяться в юрисдикції Болгарської православної церкви налічується близько 120. Більшість з них розташоване в околицях Софії і старий столиці Велико Тирново. Екскурсія на один день, щонеділі.
 - СИНІ СКАЛИ-ЖЕРАВНА. Унікальний скельний масив "Сині камені", чисте повітря, мінеральні джерела надають різноманітні можливості для відпочинку і туризму. Відвідування Жеравни, зберіг безліч архітектурних ансамблів 18-19 століть.
 - ДЖИП САФАРІ "ЛІСОВА ХАТИНА". Сафарі на джипах і УАЗ в горах недалеко від Сонячного берега. Кожен день! Лісова хатина знаходитися недалеко від міста Каблешково, в 30км від Сонячного берега.
ОБІД, BBQ, квадроцикли, верхова їзда, напої.
 - ПІВДЕННИЙ БЕРЕГ, СОЗОПОЛЬ і РОПОТАМО. Поїздка по Південному Чорноморію; прогулянка на моторному човні по річці Ропотамо - природного заповідника; від'їзд в Созополь; пішохідний тур по вуличках Стародавнього міста, відвідування церкви "Св.Богородиці "- 18-19ст. з прекрасним різьбленим іконостасом.
 - БОЛГАРСЬКА РІВЬЄРА - ВАРНА І АЛАДЖА. Мальовнича дорога по Північному Чорноморію; відвідування скельного монастиря Аладжа (14ст.) Варна - морська столиця Болгарії. Відправлення від Св.Власа, Сонячного берега і Несебра.
 - СОФІЯ - ПЛОВДІВ. Пішохідна екскурсія по старому Пловдіву - відвідування античного театру, "хісар Капія", фракійської фортеці "Небет тепе". Пішохідна оглядова екскурсія основних визначних пам'яток Софії - кафедральний собор "Олександра Невського", Народні збори, російська церква "Св.Миколая", Літній палац, Президентство і Міністерський рада, церкви" Св.Петка "," Св.Георгій "і" Св.Тиждень ".
 -СОФІЯ - РИЛЬСЬКИЙ МОНАСТИР. Найбільший і вражаючий монастир в Болгарії - монастир св.Іоанна Рильського. Він розташований в соснових лісах гірського масиву Ріла на висоті тисяча сто сорок сім метрів. Тепер в монастир приїжджають тисячі паломників, щоб поклонитися мощам св.Іоанна Рильського, а також ще однієї святині - чудотворної ікони Богородиці "Одигітрія" (Путеводительница). Крім того, в 1983році монастир був внесений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
 - СТАМБУЛ - місто на двох континентах. Це єдине місто світу, розташоване відразу на двох континентах - в Європі і Азії. Історична частина Стамбула, подібно Риму, розкинулася на семи пагорбах. На самому східному височіє палац Топкапи, на протилежному кінці європейської частини знаходиться район Бейоглу, багато будинків в якому побудовані в західному стилі. Поруч розташований торговий район Бешикташ. Напроти нього, в азіатській частині Стамбула - Бешикташ і Бешикташ. На півострові на південь від бухти Золотий Ріг розкинувся жвавий район Еміньоню, який здебільшого зберіг середньовічний вигляд. Європейська й азіатська частини Стамбула пов'язані між собою поромами і мостами. Екскурсія на 2 дні.
 - ПЛОВДІВ-БАЧКОВО. Пловдів - одне з найстаріших міст Європи і столиця культури 2019. Бачковський монастир - другий за величиною в Болгарії. Екскурсія на 1 день.
 - СТАМБУЛ на 1 день. Автобусна екскурсія на один день з Сонячного берега. Тур по місту з відвіданням Блакитної мечеті "Султанахмет", що відноситься до 17 століття, найбільш відвідуваної і найвідомої мечеті в місті; колишній візантійський Іподром, серце старого Константинополя; перший двір палацу "Топ Капи" - старовинного султанського палацу, найбільшого і найстарішого палацу в світі, який зберігся; оглядова прогулянка на автобусі по місту з переїздом через Босфор і з відвідуванням Азіатської частини; відвідування торгового центру.
 - КАЗКОВА ПРОГУЛЯНКА - екскурсія на півдня. Відправлення вранці в село Равадиново і відвідування замку "Закоханий в Вітер" - єдиний замок в країні, казкова мозаїка красивих будівель, веж оповитих плющем, численні статуї і декорації, прекрасний парк з лебедями і павичами, фонтани і ставки, каплиця і винний льох; вільний час на огляд і фотографії; від'їзд в Бургас - вільний час в торговому центрі. Прибуття назад після обіду.
 - ЦАРСЬКІ БЕРЕГА - БАЛЧІК І МИС КАЛІАКРА. Відвідування Ботанічного саду і літнього палацу румунської королеви Марії, відомого під назвою "Тихе гніздечко". Дегустація місцевих вин, вільний час і обід. Мальовнича дорога по Північному Чорноморію до мису Каліакра - місце драматичних подій, відвідування фортеці і фото-пауза. Екскурсія на 1 день.
 - ПІРАТСЬКИЙ КРУЇЗ всією сім'єю. Що може бути веселіше, комфортніше і безпечніше, ніж круїз всією сім'єю на катамарані Тату?! Дітей чекає безліч веселих, навіжених і активних розваг. Навіть для наймолодших гостей знайдеться заняття до смаку, а досвідчений персонал в ігровій зоні відмінно знає, що всі діти світу сміються на одній мові! Понеділок - неділя. Від Обзору - субота та четвер.
 - ДЖУНГЛІ, КАМ'ЯНИЙ ЛІС І ЩЕ ЩОСЬ... - Камчия і Стоячі камені. У гирлі знаходиться велика болотиста місцевість Лонгоза. Вона вкрита густим незайманим лісом, схожим на джунглі, площею 4500га. Тут роздолля для водоплавних птахів і рідкісних видів болотних і водних рослин.
Мальовниче урочище побитий камені (Биті камені) - в 18км від Варни. Тут в маленькій піщаній пустелі знаходиться дивовижне природне утворення - "кам'яний ліс". Різноманітні, химерних форм кам'яні колони з піщанику, виявлені тут в XIXст., мають висоту 6м і діаметр 2м. Це єдині в Європі скельні утворення такого типу. Екскурсія на 1 день.
 - ЗАХІД СОНЦЯ - на яхті. Якщо Вам потрібен варіант для двох, морська романтика як початок вечора, тут теж є пропозиція - круїз на яхті, щоб помилуватися заходом з моря. Що може бути більш романтичним? Від'їзд ввечері на автобусі до Несебрского порту; романтичний круїз на яхті по затоці Сонячного берега; шампанське і горішки; Повернення - ввечері, трансфер на автобусі.
 - ТАЄМНИЦІ ГОРИ. Один чудовий день в Странджі! Район невисоких, але досить мальовничих болгарських гір Странджа є маловідомим і для іноземців, і для багатьох болгар. Чим так приваблює цей район туристів? Легендарний танець нестинар на розпечених вуглинах, капище фракійців, рослина барвінок, листковий пиріг з шпинатною начинкою - все це можна побачити лише в районі гір Странджа.Обід або вечеря в селі, в ресторані під відкритим небом - страви національної кухні, вино і ракія. Екскурсія на 1 день.
 - РИБОЛОВЛЯ. Кожен день, рано вранці незабутня рибалка на Чорному морі! Незабутня 3-х годинна рибалка на Чорному морі. Від 3 до 10 осіб.
 - LAZY DAY КРУЇЗ на яхті. Подаруйте собі незабутнє плавання на яхті! Цілий день в море - панорамна прогулянка, рибалка, морський бій, обід .... Екскурсія на 1 день: вівторок, четвер, субота.
 - ДАЙВІНГ. Літо на болгарському узбережжі - це так здорово! Але не лежати ж всю відпустку на пляжі. Хочете побачити у всій красі підводний світ в акваторії Чорного моря? Центр підводного плавання запрошує всіх бажаючих на курси дайвінгу в курортному містечку Равда. Кожен день.
 
Відповідальний менеджер:
ШКЕЛЬ АНДРІЙ
+38 (050) 430-04-11

Розсилаємо корисну інформацію, нові пропозиції, «горящі тури».

Не набридаємо. Відписатись легко.

Спробуйте!

Ви турагентсво і хочете отримувати інформацію для професіоналів?

Підпишіться будь ласка тут!