В’ЇЗД В БОЛГАРІЮ БЕЗ ПЛР-ТЕСТІВ. ВАЖЛИВІ ОНОВЛЕННЯ ВІД 14.08.20
30.07.2020р. Міністерство охорони здоров’я Болгарії своєю постановою №РД 01-443/30.07.2020 дозволило в’їзд громадян України на територію Республіки Болгарія БЕЗ ТЕСТІВ ПЛР. Вимога обов’язкового ПЛР тестування для в’їзду до Болгарії проіснувала лише один день 30.07.2020.
Оригінал постанови дивіться тут.
Отже, для в’їзду громадян України в Республіку Болгарія наявність ПЛР-тесту НЕ ПОТРІБНА
В’ЇЗД В БОЛГАРІЮ В ЗВ’ЯЗКУ З COVID-19. ЩО НОВОГО?
1. Медичне страхування має покривати ризики, що пов’язані з захворюванням на COVID-19
2. При в’їзді заповнюється декларація від МОЗ Болгарії, в якій турист зобов’язується дотримуватись протиепідемічних заходів в Болгарії, заявляє про відсутність симптомів захворювання та контактів з хворими на COVID-19, а також про усвідомлення ризиків пов’язаних з подорожжю.
БЛАНК ДЕКЛАРАЦІЇ можна завантажити ТУТ.
ПЕРЕКЛАД ДЕКЛАРАЦІЇ можна завантажити ТУТ.
До стандартних вимог про:
1. Наявність документу, що підтверджує місце проживання в Болгарії (ваучер, бронювання)
2. Наявність грошових коштів
зараз можуть ставитись суворіше.
ПОВЕРНЕННЯ З БОЛГАРІЮ В УКРАЇНУ
Згідно оновленої інформації МОЗ України від 14.08.2020 Республіка Болгарія за кількістю активних випадків COVID-19 віднесена до ЗЕЛЕНОЇ ЗОНИ. Згідно цих даних після повернення з Болгарії громадянам України проходити 14-ти денну обсервацію або здавати тест ПЛР НЕ ПОТРІБНО.
ПАМ’ЯТКА ПРО ПЕРЕТИН КОРДОНУ
Перетинаючи державний кордон України, громадяни проходять прикордонний та митний контроль. При виїзді з України перетин кордону починається з митного контролю і закінчується прикордонним контролем. При в’їзді в Україну – у зворотному порядку.
Виконання законних вимог службових осіб прикордонної, митної та інших контрольних служб і органів у пунктах пропуску обов'язкове для усіх громадян, які перетинають державний кордон. За порушення порядку перетину державного кордону громадяни притягуються до відповідальності згідно з законодавством України та країн прямування.
Під час проходження кордону виходити/заходити в автобус та пересуватися територією пункту пропуску дозволяється ТІЛЬКИ З ДОЗВОЛУ СЛУЖБОВИХ ОСІБ підрозділу охорони державного кордону (або КЕРІВНИКА ГРУПИ). Проводити фото- і відео- зйомку під час проходження кордону суворо заборонено.
Камери конфіскуються прикордонниками і поверненню не підлягають.
Митний контроль УКРАЇНИ
Митному контролю підлягають всі товари і транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон.
Контроль здійснюється представниками митних служб шляхом:
• перевірки документів та відомостей, необхідних для такого контролю;
• митного огляду (та переогляду товарів і транспортних засобів, особистого огляду громадян);
• обліку товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України;
• усного опитування громадян.
Всі товари, що ввозяться на територію України, підлягають декларуванню та оподаткуванню. Звільнено від оподаткування:
• особисті речі (предмети першої необхідності, що призначені виключно для власного користування, є власністю громадянина і не є товаром та не призначені для відчуження або передачі іншим особам), які вивозяться з території України, можуть декларуватися за бажанням громадян, або на вимогу працівників митниці, і не обкладаються податками;
• лікарські засоби (крім наркотичних та психотропних): не більше 5 упаковок кожного найменування на особу, або не більше кількості, що зазначена в рецепті (наявному в особи), виданому на ім’я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або медичного закладу;
• алкогольні вироби (для громадян старше 18 років): 5 літрів пива, 2 літри вина та 1 літр міцних алкогольних напоїв;
• тютюнові вироби (для громадян старше 18 років): 40 цигарок (2 пачки);
• товари: сумарною вартістю до 500 євро (до 1000 євро авіаційним транспортом) і загальною вагою до 50кг;
• харчові продукти для власного споживання на суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро.
Фізична особа має право вивозити/ввозити в Україну без письмового декларування готівкову валюту в сумі, що не перевищує еквівалент 10 000 євро. Сума, що перевищує 10 000 євро, підлягає декларуванню у повному обсязі з обов’язковим зазначенням походження коштів (довідка про зняття коштів з рахунку в банку або ін. фінансовій установі).
Громадяни, які перетинають державний кордон, мають право бути присутніми при огляді багажу, який їм належить, а також отримати від працівників митних контрольних органів роз’яснення в разі тимчасової відмові у перетині державного кордону.
Прикордонний контроль УКРАЇНИ
Перетин державного кордону здійснюється за закордонним паспортом громадянина України (та іншими документами згідно чинного законодавства).
Виїзд з України громадян віком до 16 років здійснюється:
• у супроводі обох батьків;
• у супроводі одного з батьків за згодою другого з батьків;
• у супроводі інших осіб, що досягли 18 років, за згодою обох батьків.
Згода на виїзд дитини до 16 років одного або обох батьків має бути оформлена письмово, засвідчена нотаріально та містити дані дитини, дані особи, що супроводжує дитину, державу прямування та період перебування у цій державі. Ця згода надається для контролю службовим особам при перетині кордону. УВАГА!!! Для підтвердження факту батьківства у випадку різних прізвищ у членів родини вимагається свідоцтво про народження дитини.
Прикордонний контроль країни ЄС.
Перетин кордону країн ЄС здійснюється на основі:
• дійсного проїзного документу або документів, що дають дозвіл на перетин кордону (закордонний паспорт або інше згідно законодавства) ;
• діючої візи або дозволу на проживання;
• наявності страхового полісу;
• мети та умови запланованого візиту;
• наявності достатніх коштів для існування на час передбачуваної поїздки та для повернення в країну походження. Ця перевірка може ґрунтуватися на готівкових коштах, дорожніх чеках і кредитних картках;
• відсутності з боку подорожуючих загрози громадському порядку, внутрішній безпеці чи міжнародним відносинам будь-якої з держав ЄС.
Митний контроль країни ЄС
При в’їзді в ЄС в особистому багажі дозволено ввозити товари без сплати митних зборів, ПДВ і акцизів в наступних межах:
• товари, сумарна митна вартість яких не перевищую 300 євро (для туристів до 15 років - 150 євро);
• тютюнові вироби: 40 сигарет. У випадку перевезення понад 40 цигарок штраф від 50 євро за блок з наступною конфіскацією всього товару і можливою депортацією з ЄС терміном до 5 років;
• алкогольні напої: 1 літр алкогольної продукції, де вміст спирту складає понад 22%.
Ввозити на митну територію алкогольні напої та тютюнові вироби туристам до 17 років заборонено.
Письмовій декларації підлягають:
• кошти, сума яких перевищує 10 000 євро на особу (або еквівалент в іншій валюті). За умови письмового декларування обмеження в сумі коштів, що ввозяться до країн ЄС не має. Митні органи мають право на проведення контролю окремих осіб, їх багажу і транспортного засобу з правом вилучення готівки, яка не була задекларована, з висуненням звинувачування в контрабанді;
• товари, що мають культурну, історичну або художню цінність, мають бути письмово задекларовані при в’їзді до країн ЄС для їх подальшого вивозу з країн ЄС.
Товари, які заборонені для ввозу до країн ЄС:
• наркотики та наркотичні речовини, психотропні речовини;
• зброя та боєприпаси, вибухові, радіоактивні та ядерні речовини, хімічні і токсичні продукти;
• порнографічні матеріали;
• піратська продукція ;
• товари, що порушують права інтелектуальної власності.
Після проходження прикордонно-митного контролю туристи мають право на в’їзд до країн ЄС.
ЛЕГКОЇ ДОРОГИ ТА ГАРНОГО ВІДПОЧИНКУ !
|