На головну Контакти
Україна, 79013 Львiв, вул.Вербицького 12  fax: 261-47-01
тел.: (+38 032) 297-05-85, 297-07-85, 297-07-73, 242-25-52ukr
rus

ВІДПОЧИНОК У ХОРВАТІЇ – літо 2020р.

відпочинок в ХОРВАТІЇ
 
 

ХОРВАТІЯ

Республіка ХОРВАТІЯ - держава на півдні Центральної Європи і заході Балканського півострова, колишня союзна республіка в складі Югославії, що стала незалежною в 1991 році. Форма правління - демократична республіка. Назва походить по етноніму народу - хорвати.

ГЕОГРАФІЯ ТА КЛІМАТ Хорватії

Столиця і найбільше місто - Загреб. Межує на північному заході зі Словенією, на північному сході - з Угорщиною та Сербією, на півдні - з Боснією і Герцеговиною та Чорногорією; на заході омивається Адріатичним морем. Площа країни відносно невелика, всього 56 542 км ?. Довжина узбережжя: 5.835 км, з яких 4.058 км це узбережжя островів. Кількість островів: 1.185 - з них 66 населених, а найбільші Крк і Црес. Широка громадськість вважає ХОРВАТІЮ одним з найбільш екологічно чистих і сприятливих регіонів світу. Унікальний клімат і сили природи сотворили ландшафти неймовірної краси, більша частина яких визнані Всесвітньою спадщиною UNESCO і мають статус національних парків або парків природи.

СРЕДНЬО-ТЕМПЕРАТУРНІ ДАНІ ПО УЗБЕРЕЖЖЮ Хорватії

(згідно з www.adriariva.com)
 
місяць: Січ. Лют. Бер. Квіт. Трав. Чер. Лип. Серп. Вер. Жовт. Лист. Груд.
середня темп. повітря 7 8 10 17 23 26 28 32 25 21 11 8
середня темп. води 6 7 9 12 17 21 25 27 25 17 10 6
 
Цікаві географічні факти:
• Найвища точка - гора Дінара ( Dinara ), що входить в гірський ланцюг, розташований на кордоні з Боснією та Герцеговиною. Її висота сягає 1830 м.
• Найбільший острів ХОРВАТІЇ Крк займає площу близько 462 кв. км .
• Південна частина Адріатичного узбережжя Хорватії (в тому числі м. Дубровник) відокремлена від решти території країни приблизно 25-кілометровим виходом до моря Боснії і Герцеговини, де розташоване м.Неум (це пов'язано з тим, що в Середні віки незалежна Дубровніцька республіка, бажаючи захистити себе від експансії Венеції, передала Османської імперії невелику ділянку узбережжя), а проте є угода між цими країнами, що дозволяє без візи проїжджати крізь цей «неумский коридор».
• Найбільше озеро ХОРВАТІЇ - Вранско (31 кв.км.).
• Найглибше озеро ХОРВАТІЇ та Європи - Червоне озеро біля г.Імотскі (287м).
• Річки ХОРВАТІЇ мають сильні перепади висот, утворюючи велику кількість водоспадів. Найвищий їх них - Veliki Slap (75м).
 

НАСЕЛЕННЯ, МОВА ТА РЕЛІГІЯ Хорватії

Згідно з переписом населення 2011 року, загальна кількість населення ХОРВАТІЇ становить 4284889 чоловік. З них:
• Хорвати - 90,42 %
• Серби - 4,3 %
• Боснійці - 0,73 %
• Італійці - 0,42 %
• Албанці - 0,41 %
• Цигани - 0,40 %
• Угорці - 0,33 %
• Словенці - 0,25%
• Чехи - 0,22 %
• Словаки - 0,11 %
• Чорногорці - 0,11 %
• Македонці - 0,10 %
• Інші - 0,19 %

Офіційною мовою ХОРВАТІЇ є хорватський, на якому спілкується 96,1 % населення, 1 % населення використовує сербську мову.
Найбільш поширеною релігією в ХОРВАТІЇ є католицизм, католиками вважають себе 86,28 % населення країни. Переважна більшість хорватського католицького населення належить до латинського обряду. Серед релігійних меншин - православні, 4,4 % (головним чином, етнічні серби) й мусульмани - 1,5%.

НАЦІОНАЛЬНІ СВЯТА Хорватії

1 січня - Новий рік
6 січня - Католицьке Богоявлення
1 травня - Свято праці (День праці)
Травень - червень ( перший четвер після дня Святої Трійці) - Свято Тіла й Крові Христових
25 червня - День державності ХОРВАТІЇ
5 серпня - День перемоги та вітчизняної подяки в ХОРВАТІЇ
15 серпня - Успіня Пресвятої Богородиці Діви Марії
8 жовтня - День незалежності ХОРВАТІЇ
1 листопада - День всіх святих
25 грудня - Католицьке Різдво.

ТРАДИЦІЇ ТА КУЛЬТУРА Хорватії

Традиції та культура ХОРВАТІЇ - це історія, яка нараховує кілька тисячоліть, історія , що ввібрала в себе різноманітні культури. Кожна з них зберегла свій пам'ятний слід. В ХОРВАТІЇ можна виявити велику кількість пам'яток архітектури всесвітнього значення. Коштовністю хорватської архітектури вважається Дубровник, в якому Старе місто, на думку ЮНЕСКО, вважається одним з трьох найкрасивіших міст - пам’яток Європи. Архітектура ХОРВАТІЇ бере свій початок з римських часів. ХОРВАТІЯ так само знайома миру своїми знаменитими артистами й музикантами, вченими і письменниками. Це маленька країна великих людей. Тут народилися видатний фізик Нікола Тесла і всесвітньо відомий мандрівник Марко Поло. В ХОРВАТІЇ організовується багато святкувань та різних урочистостей. Влітку палаци й площі старих міст перетворюються на підмостки для проведення світових фестивалів, що притягують туристів з різних зарубіжних країн.
 

ЕКОНОМІКА Хорватії

Провідними галузями є: суднобудування, машинобудування, хімічна, харчова, текстильна, деревообробна, електротехнічна і електронна, фармацевтична промисловість. Традиційно важливий для країни сектор економіки - високорозвинене сільське господарство. Останнім часом важливою галуззю економіки є туризм.

ЧАС ТА ГРОШІ в Хорватії

Час в ХОРВАТІЇ відстає від Київського на 1 годину (коли в Києві 9:00 ранку, в ХОРВАТІЇ тільки 8:00). Грошова одиниця - куна. 1 євро дорівнює приблизно 8 кунам. Одна куна ділиться на 100 Липів. У зверненні знаходиться банкноти вартістю 5 , 10 , 50 , 100 , 200 , 500 і 1.000 кун. Крім того, існують монети наступного гідності: 1 , 2 , 5 , 10 , 30 і 50 кун, а також 10 , 20 і 50 лип.

ТРАНСПОРТ Хорватії

В країні існує 9 цивільних аеропортів. Шість з них беруть регулярні міжнародні рейси - Загреб, Спліт, Дубровник, Задар, Рієка і Пула. Три аеропорту - Бол, Лошинь і Осієк приймають, в основному, місцеві рейси, а також чартери в туристичний сезон.
 
В ХОРВАТІЇ одна національна залізнична компанія - hr: Hrvatske zeljeznice.
Найважливіші лінії:
• Загреб - Вінковци
• Загреб - Осієк
• Загреб - Рієка
• Загреб - Спліт
По залізниці можна доїхати до Словенії, Угорщини, Боснії та Герцеговини й Сербії.

 
Автобуси є найбільш доступними, дешевими і широковживаних громадянами. На автобусі легко дістатися навіть у віддалені куточки ХОРВАТІЇ. Майже всі автобуси обладнані кондиціонуванням повітря. Хорватський уряд постановив, що автобуси повинні бути не старше 12 років. З ХОРВАТІЇ курсують маршрути в сусідні країни ( Словенія, Боснія і Герцеговина, Сербія і так далі) , а також до Австрії, Німеччини, Швейцарії та інші європейські країни.
 
ХОРВАТІЯ має кілька портів. Найбільший знаходиться в місті Рієка на північному хорватському узбережжі, за ним слід Плоче, що є стратегічно важливим для промисловості Боснії і Герцеговини. Найбільший пасажирський порт знаходиться в Спліті. Уздовж узбережжя знаходяться 66 населених островів, дістатися до яких найлегше по морю. Особливо зручна поромна переправа в Дубровник, так як південна ХОРВАТІЯ відокремлена від основної території країни вузькою смугою Боснії і Герцеговини. Головні транспортні морські порти: Омішаль, Плоче, Рієка, Шибеник. Інші порти: Дубровник, Дуги Рат, Пула, Спліт, Задар.
 
Взяти в оренду автомобіль може особа старше 21 року, яка пред'явила водійські права, закордонний паспорт і має стаж водіння не менше 2 років. Найбільші компанії з прокату машин - Avis, Budget, Europcar, Hertz. Найчастіше необхідно внести депозит не менше $ 200-300 готівкою. Доба оренди коштує 20$, плюс 0,2$ за кожен кілометр (мінімум 100 км) або 300-350$ в тиждень незалежно від пробігу.

МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ в Хорватії

Лікарні та клініки є у всіх великих містах, амбулаторії та аптеки в усіх населених місцях. Медичне обслуговування високопрофесійне. Більшість лікарів мають гарну підготовку і говорять англійською мовою. В аптеках багато ліків продаються без рецепта, ціни досить помірні. Для поїздки в ХОРВАТІЮ необхідно обов'язково оформити медичну страховку.

ВАЖЛИВІ ДРІБНИЦІ про Хорватію

Екологічна служба в ХОРВАТІЇ дуже розвинена і вона займає 20-е місце в списку найчистіших країн у світі, тому тут можна без побоювань пити воду з крана. Напруга електричного струму в мережі ХОРВАТІЇ 220Вт, частота струму 50Гц. Використовуються розетки європейського стандарту. У моря варто остерігатися морських їжаків, що сховалися між камінням. ХОРВАТІЯ вважається головним у Європі центром нудистського туризму, нудистські пляжі відзначені покажчиками FKK і найчастіше розташовані у відокремлених місцях.

ЧАЙОВІ в Хорватії

В ХОРВАТІЇ чайові прийнято давати за хороше обслуговування в готелях, ресторанах, таксі, а також гідам, які проводять екскурсії. У ресторані, якщо плата за обслуговування не включена в рахунок, чайові складають близько 10-15 % від суми. Не рекомендується залишати гроші на столі, краще дати їх у руки офіціантові. У таксі та барах прийнято округляти суму рахунку.

ТЕЛЕФОНИЙ ЗВ'ЯЗОК в Хорватії

В ХОРВАТІЇ чотири оператора мобільного зв'язку стандарту GSM: T- mobile, Vip, Tele2, Tomato. У продажу є сім-карти вартістю 20, 25, 50, 100 і 200 кун. Скільки коштує сім-карта, стільки ж кун вже знаходяться на рахунку цієї картки. Стаціонарний телефонний зв'язок в ХОРВАТІЇ досить дорогий. Дзвонити краще з поштового відділення. Також вигідно користуватися міськими телефонами-автоматами, які працюють по телефонних картках (продаються в будь-якому поштовому відділенні).

Для дзвінків з Хорватії в Україну – слід набирати:
• з телефонів міської мережі: 00 - код країни - код міста - номер абонента
• з мобільних телефонів: + код країни - код міста - номер абонента

Для дзвінків з України в Хорватію – слід набирати:
• зі стаціонарного телефону: 8 -10-385 - код міста /код оператора - шестизначний номер абонента
• з мобільного телефону: +385 - код міста /код оператора - шестизначний номер абонента
У даному випадку 8-10 - це вихід зі стаціонарного телефону на міжнародну мережу, +385 - телефонний код ХОРВАТІЇ.

Для дзвінків в межах Хорватії – слід набирати: 0 - код міста/код оператора - шестизначний номер абонента.

ВІЗА в Хорватію

Для в'їзду в ХОРВАТІЮ громадянам України необхідно відкрити хорватську національну візу. Оформлення хорватської національної візи не потрібно за умови наявності в закордонному паспорті багаторазової візи будь-якої країни Шенген зони. Термін дії закордонного паспорта повинен закінчуватися не раніше ніж через 6-ть місяців після дати виїзду з країни. Для тих, хто подорожує автомобілем, обов'язковим є наявність міжнародного страхового поліса цивільної відповідальності («зелена карта»).
 
ПОСОЛЬСТВО ХОРВАТІЇ В УКРАЇНІ:
Україна, 01901, м.Київ, вул.Артема 51/50
Тел. 00380 44 486 2122, 489 8730
Факс: 00380 44 484 6943
E-mail: croemb.ukraine@mvpei.hr
http://ua.mfa.hr/ua/
Надзвичайний та Повноважний Посол ХОРВАТІЇ в Україні:
Томіслав Відошевіч

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ В ХОРВАТІЇ:
Республіка ХОРВАТІЯ, 10000, м.Загреб,  вул.Вочарська, 52
Тел. 00 3851 461 62 96;
Факс: 00 3851 463 37 26
E-mail: emb_hr@mfa.gov.ua
http://croatia.mfa.gov.ua
Надзвичайний та Повноважний Посол України в ХОРВАТІЇ:
Левченко Олександр Михайлович
 

МИТНИЙ КОНТРОЛЬ в Хорватії

Не обкладаються митом:
• Ввезення і вивіз місцевої валюти сумою до 2000 кун. Ввезення та вивіз іноземної валюти не обмежений.
• Тютюнові вироби: 200 сигарет, або 50шт. сигар, або тютюну - до 250 гр. на людину.
• Алкоголь: до 1 л. міцних спиртних напоїв, вина - до 2 л.
• Ввезення до 1 кг кави або чаю.
• Парфуми: 50мл парфумів або туалетної води для особистого користування.
• Спортивне спорядження та радіоапаратура - в межах особистих потреб.
• Собакам та кішкам в супроводі господаря необхідно мати Міжнародне свідоцтво від ветеринара про те, що з моменту щеплення проти сказу пройшло не менше 15 днів і не більше 6 місяців.
 
Заборонено ввозити в країну:
• Вогнепальна зброя, вибухові речовини, боєприпаси.
• Аерозольні балончики, які не відповідають європейській конвенції про захист озонового шару (з фреоном) .
• Наркотичні речовини.
• Антикварні предмети, предмети культурної та історичної цінності (можливо лише за наявності дозволу, виданого державним управлінням із захисту культурної та природної спадщини) ,
• Шкури диких тварин.

ОСНОВНІ КУРОРТИ Хорватії

Пляжі на узбережжі ХОРВАТІЇ традиційно вважаються найбільш екологічно чистими в світі. Багато хто з них нагороджені почесним «Блакитним прапором» за чистоту і комфорт. У цій країні немає приватних пляжів - всі вони муніципальні, а значить, вхід на всі пляжі вільний та безкоштовний. Є як піщані, так і дрібногалькові пляжі.

В ХОРВАТІЇ три основні курортні зони:
1. Півострів Істрія і узбережжі Кварнера ( Умаг, Пореч, Ровінь, Пула, Медулин, Дуга - Увала, Рабац, Опатія, Ловран, острова Бріоні). Пляжі на півострові Істрія, за рідкісним винятком, - штучні бетонні платформи, є так само природні камені й плато, невеликі галькові лагуни. Тільки на пляжах Рабаца - дрібна білосніжна галька.
2. Середня Далмація (Водиці, Шибеник, Прімоштен, Трогір, Спліт, Брела, Башка Вода, Макарска, Тучепи, Підгора, острови Брач і Хвар). Пляжі складаються з дрібної гальки і вважаються кращими на узбережжі. Сосни тут ростуть буквально в 3-4 метрах від лінії прибою, тому ніякі парасольки не потрібні. Ці місця особливо привабливі для відпочинку з дітьми.
3. Південна Далмація (Дубровник, Млини, Неум, Плат, Слано, Цавтат, острова Колочеп, Корчула і Млет). Пляжі галькові, скелясті і бетонні, а на островах в районі Дубровника - піщані.

УМАГ. Найзахідніший місто в ХОРВАТІЇ. Від нього недалеко до інших великих міст ХОРВАТІЇ, не менше близько від нього розташовані Італійські міста Трієст та Венеція, а також столиця Словенії Любляна. Тому, відпочинок в Умазі цілком можна поєднати з оглядом відомих європейських міст. Символ цього курорту - тенісна ракетка. Тут проходить щорічний тенісний турнір Croatia Open серії ATP. Пляжі - платформа.

ПОРЕЧ – самий великий туристичний центр Істрії і ХОРВАТІЇ, розташований в 60км від аеропорту на західному узбережжі Істрії в однойменній лагуні протяжністю 25км, з погано порізаною береговою лінією. Пляжі в основному - скелясті плато та бетоновані платформи.

РОВІНЬ. Ровінь можна сміливо присвоїти звання найромантичнішого міста Хорватії. Його часто називають «північною перлиною ХОРВАТІЇ». Ровінь поєднує в собі вічність Риму, витонченість Венеції і чарівність Середземномор'я. Прогулянка по Ровіню - це занурення в час. Його узбережжя дуже мальовничо завдяки 22 островам, які надають тутешнім місцям особливий колорит.

ПУЛА найбільше місто в Істрії, великий морський порт і міжнародний туристичний центр. Мабуть, Пула - найзагадковіший й незвичайне місто ХОРВАТІЇ. Це пов'язано, перш за все, з його багатою історією, яка сильно вплинула на архітектуру, культуру і традиції. Тут є що подивитися, але в той же час Пулу складно назвати милим і симпатичним містом. Він, швидше, стильний і трохи холодний, але в той же час налічує безліч затишних куточків, які існують «самі по собі», як уривки з минулого.
 
МЕДУЛІН. Найпівденніше місто Істрії, розташоване у північно-східній частині Медулінского затоки. Вважається ідеальним місцем для кемпінгу і плавання, але особливо він відомий серед спортсменів. Молодь приїжджає сюди насамперед заради занять спортом. Пляжі на цьому курорті різноманітні: галькові, бетонні платформи і навіть піщані. Медулин - це не тільки місто, але і архіпелаг, що включає 10 незаселені островів, які відмінно підходять як одноденних екскурсій або нудистських відокремлених пляжів. Дістатися до них можна, орендувавши човен, або замовивши водне таксі.
 
РАБАЦ. Один з найбільш привітних курортів Істрії. Він розташований на терасах , що спускаються до моря і потопаючих в зелені соснових борів і олеандрових садів. У 5км від Рабаца, на пагорбі, знаходиться невеликий середньовічне місто Лабінов, де збереглося чимало стародавніх будівель. Прогулянки по його вуличках принесуть задоволення любителям історії. Рабац - підходяще місце для любителів водних видів спорту і активного відпочинку: тут широкий вибір човнів, обладнаних для рибного лову і підводного плавання, каное, катамаранів, працюють численні школи дайвінгу.
 
ОПАТІЯ. Дуже популярний курорт ще з 19 століття на березі Кварнерського затоки. Рідкісне поєднання м'якого клімату (місцевість захищає від холодних вітрів гора Учка), краси навколишнього місто природи, історичних та культурних багатств регіону притягувало до курорту дуже багатьох. Сьогодні це один з найдорожчих курортів в країні.
 
острів КРК – це м'який середземноморський клімат і прекрасні піщано-галькові пляжі. Найбільший з хорватських островів з'єднаний з материком мостом. Найбільш відвідувані курорти острова: Малінська і Омішаль в західній частині острова поруч з Кркскім мостом, курорт Пунат недалеко від міста Крк, який є столицею острова, а також курорт Башка на південному краю острова, який так само має багату архітектуру.
 
ВОДИЦЯ. Трохи більше 6000 живе в одному з найбільш дивовижних міст ХОРВАТІЇ - Водиці. Цей курорт приваблює туристів балансом старовини і сучасності, можливістю усамітнення на лоні природи і занурення в бурхливе денну та нічне курортне життя. Старе місто знаходиться на півострові, а інша частина тягнеться вздовж моря вузькою смугою. Тут багато джерел (назва містечка повністю виправдана) і найчистіші дрібно галькові пляжі.
 
ЗАДАР. Сліди різних культур можна знайти на хорватському півострові Задар. Однойменний з ним місто - центр півострова - нагадує строкату мозаїку з різноманітних будівель та споруд. Житлові будинки, побудовані в 19 столітті, руїни давньоримського форуму, римський собор Святої Анастасії, церква Святої Трійці - все це становить колоритну різнопланову картину міста. Узбережжя тут порізане бухтами, сосни ростуть деколи в декількох метрах від води. Тут чисте море, красиві піщані і галькові пляжі - тому багато їдуть сюди відпочивати з дітьми. Люблять цей курорт і прихильники дайвінгу та підводного полювання.
 
БІОГРАД НА МОРУ – відомий туристичний центр з великими традиціями. Прямо навпроти міста розташовані два маленьких острівця - Планац і Світла Катаріна. Поруч знаходяться три національних природних парки (Корнати, Крка та Пакленіца). А в бухті Соліна на південній стороні міста можна знайти рідкісні для узбережжя Хорватії піщані пляжі в оточенні соснового лісу. У Біоград знаходиться найбільший тенісний центр у цій частині ХОРВАТІЇ. Біоград так само відомий своїми морськими і навігаційними школами й вітрильними регатами.
 
ШИБЕНИК. Один з найколоритніших міст Середньої Далмації. Заснований в 1066 році, він має кількома дуже відомими пам'ятками історії та культури. Вузькі звивисті вулички Старого міста, стародавні будівлі, мостові з відшліфованого століттями каменю перетворили цей дивовижний місто в музей під відкритим небом. Шибеник порадує в першу чергу любителів «екскурсіонки»: це не курортне місто. Ще тут можна полювати на дрібну дичину, займатися веслуванням або плавати на яхті, адепти дайвінгу теж не будуть розчаровані.
 
ТРОГІР. Заснований в 3 столітті до н.е. Це ще одне місце в ХОРВАТІЇ, яке по праву можна назвати містом-музеєм. Історичне старе місто розташоване на невеликому острівці, віддалене вузькою протокою від материка і протокою ширше від великого острова Чіово. Основна частина населення живе на материковій частині міста та на Чіово. Історична частина Трогіра вражає унікальним набором палаців, храмів й старовинних будівель. У межах міста пляжів немає.
 
СПЛІТ. Розташований в центральній частині узбережжя ХОРВАТІЇ між містами Задар і Дубровник, розділяючи Далмацію на дві частини. Це друге за величиною місто країни і знаходиться він на півострові Мар'ян, між затокою Каштела і Сплітським каналом біля підніжжя Мосорскіх гір, в 25км від аеропорту. У міста хороші дрібно галькові пляжі, а його історичний центр включений до списку світової спадщини ЮНЕСКО. З боку моря місто оточене архіпелагом островів: Брач, Шолта, Дрвенік, а за ними - Хва , Віс, Бішево . Сучасні будівлі зі скла і бетону є сусідами тут з будинками 15-19 століть, а модні бутіки виходять вітринами на давню міську площу.
 
МАКАРСЬКА. Містечко Макарська затишно розташувався в тихій бухті біля підніжжя величних гір та оточений півостровами Осеява і Св.Петра. Це тихе і спокійне містечко з чистими гальковими пляжами, від якого пішла ціла Макарська Рив'єра. Мис Св.Петра ділить узбережжі Макарський на дві бухти. У східній розташований порт і яхтові причали. Західна являє собою курортну зону з пляжами, уздовж якої простяглася довга прогулянкова набережна Марінета, найпопулярніше серед туристів місце в місті з чудовою сосновою алеєю і численними кафе, ресторанами та клубами.
 
острів БРАЧ. Один з найкрасивіших островів ХОРВАТІЇ, третій за величиною острів Адріатичного моря. Тут багато соснових лісів, виноградників й оливкових гаїв. Тут роблять дивовижне рожеве вино і готують незвичайні страви з риби і морепродуктів. На острові є два відомих міста-курорти з хорошою готельною базою - Супетар і Бол. Перший популярний завдяки своїй середньовічній забудові та зручному повідомленням з материком.
 
острів ХВАР. Найдовший і самий сонячний острів Адріатики: сонце тут світить 349 днів на рік! Маленькі середньовічні міста, численні бухти і лаванда, запах якої відчувається всюди, буйна субтропічна рослинність і м'який клімат роблять цей острів одним з найкрасивіших місць для відпочинку в Хорватії. А в однойменній столиці острова життя не завмирає ні вдень, ні вночі. Хвар витягнувся в довжину на 68км, площа острова становить 300 кв.км, а довжина берегової лінії - більше 250км . Приїжджати на острів найкраще в червні, коли цвіте ніжно-фіолетова лаванда й рожевий олеандр, роблячи острів фантастично красивим і пахучим. Погода в цей час теж вже хороша для відпочинку, туристів ще трохи, а ціни невисокі.
 
ДУБРОВНІК – місто обов'язкове для відвідування туристів, що цінують культурні пам'ятки: він, разом з Венецією і Амстердамом, включений ЮНЕСКО в трійку найкрасивіших міст - пам'яток Європи епохи Відродження. Про це місто можна розповісти багато чого. Можна сказати, що це великий порт на Адріатичному морі, який відіграє помітну роль в економіці ХОРВАТІЇ. Можна сказати про те, що це один з найкрасивіших міст країни, що має довгу, багату подіями історію. Можна сказати, що це найвідоміший міжнародний курорт на Адріатичному морі. Всі ці якості разом і створили надзвичайно привабливий вигляд міста.
 
ЦАВТАТ. Один з найвідоміших курортів ХОРВАТІЇ. Розкинулося місто на двох півостровах Рат і Сустьепан, і кожного, хто потрапляє сюди вперше, вражає він своєю мальовничістю. Чудова середземноморська природа розташовує до неквапливому, споглядального відпочинку, який несе тілу здоров'я, а душі - умиротворення . Цавтат - немов «іграшкове» старовинне містечко. У містечку достаток ресторанчиків і барів на будь-який смак, а при готелі Croatia відкриті нічний клуб і казино.
 
острів КОЛОЧЕП – входить до архіпелагу Елафіти, відрізняється спокійним, неспішним і затишним відпочинком. Через повну відсутність автомобільного транспорту, повітря тут бездоганно чисте і прозоре. На Колочеп всього два села, де проживає не більше 200 осіб - гірське село і Доньє Село. Їх розділяє всього 3км. В якості пам'яток слугують кілька мальовничих маленьких церков, побудовані в 9-10 століттях. Дайверам тут сподобається стінка довжиною понад 70 метрів, печера на глибині 28м, червоні корали і безліч диких, але симпатичних (і цілком нешкідливих) морських мешканців.
 
острів КОРЧУЛА. На цьому острові народився великий мандрівник Марко Поло. Це один з найкрасивіших островів ХОРВАТІЇ, з віковими сосновими лісами і буйною середземноморською рослинністю, суцільно покриває острів. Піщані пляжі острова розташовані в тихих, спокійних бухточках. Спекотне літо тут пом'якшує морський вітер, створюючи ідеальні умови для віндсерфінгу. Любителі спорту та активного відпочинку зможуть взяти участь у змаганнях тенісистів і яхтсменів. Саме на Корчулі роблять знамениті хорватські білі вина «Грк» і «Пошип».
 
острів МЛЕТ. Більшу частину острова займає ретельно охороняється заповідник. Тут безліч тихих стежок для прогулянок, гарні пляжі і невеликі затоки, сюди приїжджають кататися на каяках і байдарках, займатися серфінгом та рибалити. На острові безліч пляжів з піску і гальки, а тутешні солоні озера прекрасно підходять для купання. Любителів попірнати зацікавить морське дно в районі Млетского каналу, його прикрашають різноманітні корали. Стародавні греки, римляни, слов'яни і бенедиктинські ченці залишили на мліти після себе цілий ряд історичних пам'яток, фортифікаційних споруд, церков й навіть збройовий арсенал. Крім цього в печері на острові Млет, як свідчить легенда, німфа Каліпсо утримувала царя Одіссея на протяг 7 років. Зараз ця печера - популярне місце екскурсій, її так і називають печерою Одіссея.

ОСНОВНІ ЕКСКУРСІЙНІ ПРОГРАМИ в Хорватії

 
Екскурсійні програми з Істрії:
Національний парк « Плітвіцькі озера». 8 квітня 1949 Плітвіцькі озера отримали статус Національного парку, а з 1979 року включені до реєстру «Світова спадщина» ЮНЕСКО. Плітвіцькі озера - найвідоміше і відвідуване місце в ХОРВАТІЇ і одне з найкрасивіших місць в Європі.
Екскурсія на о.Крк. острів Крк відомий не тільки як прекрасне місце для відпочинку, а й тим, що тут, в 1851 році було знайдено відома Башчанськая плита, що датується кордоном XI і XII століть - один з найстаріших пам'яток хорватської писемності, і один з найстаріших і значних зі всіх збережених глаголичних пам'ятників. Екскурсія включає в себе відвідини столиці острова - г.Крк, а так само містечок Пунат та Добринь і острови Кошлюн, який розташований всередині острова Крк, а точніше в затоці.
Архіпелаг Бріоні. Архіпелаг Бріоні складається з 14 -ти островів різної величини, найбільший з яких - Вели Бріоні. У 1983 році Бріони були оголошені Національним парком. Аж до XIX століття острова в основному використовувалися як каменоломень. Пізніше на Бріоні був побудований шикарний курорт, в який входило кілька готелів, безліч пляжів та чудовий парк з екзотичними тваринами.
Оглядова екскурсія в м.Пула.


Екскурсійні програми з середньої Далмації:
Імотскі озера. Імотскі - це місто, розташоване в Середній Далмації недалеко від кордону з Боснією і Герцеговиною. Місто знаходиться в глибині континенту і від узбережжя Адріатичного моря його відокремлює гірський хребет Біоково. Знаменитий Імотскі своїми унікальними карстовими озерами - Блакитним (Modro jezero) й Червоним (Crveno jezero). Червоне озеро є найглибшим озером в Європі (287м).
Оглядові екскурсії в міста Спліт,, Трогір, Дубровник, Шибеник та Задар
Національний парк «Плітвіцькі озера»
Екскурсія на Крк
Національний парк «Біоково» розташований в районі Макарської Рив’єри і являє собою гірський масив, з найвищою точкою - вершиною святого Юрія, 1762 метра над рівнем моря. З'їздити сюди варто, щоб помилуватися з висоти пташиного польоту красою тутешніх місць. Тут же знаходиться найбільший Ботанічний сад.
Екскурсія на о.Брач
Екскурсія на о.Хвар
Рафтинг на р.Цетіна
Рибний пікнік у г.Оміш або на о.Брач

Екскурсійні програми з південної Далмації (Дубровнік):
Оглядова екскурсія в м.Дубровник
Екскурсія на о.Корчула
Екскурсія на о.Млет

Ще багато корисної та цікавої інформації про ЧОРНОГОРІЮ ви можете довідатись на наступних ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСАХ:
 
ОЛЬГА МІНЯЙЛО
Відповідальний менеджер:
ОЛЬГА МІНЯЙЛО
lviv@travellers-club.lviv.ua
(050) 315-20-11

Розсилаємо корисну інформацію, нові пропозиції, «горящі тури».

Не набридаємо. Відписатись легко.

Спробуйте!

Ви турагентсво і хочете отримувати інформацію для професіоналів?

Підпишіться будь ласка тут!