На головну Контакти
Україна, 79013 Львiв, вул.Вербицького 12  fax: 261-47-01
тел.: (+38 032) 297-05-85, 297-07-85, 297-07-73, 242-25-52ukr
rus

       на 24.01.22
 курс $ 29.11грн.
для турів в Єгипет

Відпочинок в ЄГИПТІ

ПРО ЄГИПЕТ
КАРТА ЄГИПТУ ВСІ ЦІНИ АКЦІЇ, ЗНИЖКИ, «ГАРЯЧІ»
   
 
відпочинок в ЄГИПТІ
 
 

ЄГИПЕТ

Багато хто ще зі школи мріяв відвідати цю країну – колиску однієї із найдавніших цивілізацій історії людства, що назавжди залишила свій слід у величних пам’ятках епохи фараонів, греко-римської імперії, копської та ісламської культури, а також у шедеврах сучасної архітектури. Єгипет став улюбленим місцем зустрічі Сходу та Заходу. Екзотична незаймана природа з неосяжними піщаними пляжами, що омиваються лагідними водами Середземного та Червоного морів – ось те, чим приваблює Єгипет тисячі туристів кожного року. Єгипет – це насамперед різноманітний підводний світ – від неповторних коралів до дружніх дельфінів, казкові міражі та заходи сонця над барханами величних пустель, зелені перлини оазисів, широкий асортимент пам’ятних сувенірів та витворів мистецтва, а головне – дуже дружній та гостинний народ. Єгипет не залишить нікого байдужим, а бажання ще неодноразово навідатись в цю прекрасну країну обов’язково з’явиться у Ваших думках!
 

ГЕОГРАФІЯ ТА КЛІМАТ Єгипту

Арабська Республіка Єгипет розташована на стику Африканського та Азіатського континентів. Вона займає північно-східну частину Африки та Синайський півострів в Азії (6% усієї території країни) і знаходиться в центрі Арабського Сходу.
 
На заході Єгипет межує з Лівією, на півдні – із Суданом, з північно-східного боку – з Ізраїлем та арабською частиною Палестини. На півночі його території омиваються СЕРЕДЗЕМНИМ МОРЕМ, а на сході – ЧЕРВОНИМ МОРЕМ з його Суецькою та Арабською затоками. Єгипет розташований в поясі пустель, які проходять через північну Африку, Південно-Західну та Центральну Азію, і складають органічну частину неймовірної пустелі – Сахара.
 
Також у власність держави Єгипет входить декілька невеликих островів у Суецькій затоці та Червоному морі. Площа Арабської Республіки Єгипет складає близько 1 001 450км.кв. та займає 30-те місце у рейтингу країн світу за критерієм «територія».
 
Цікаво:
- Єгипет на 94% складається з напівпустельних та пустельних районів.
- Більшість території країни займають рівнини з висотою в середньому 400-500м над рівнем моря, які плавно переходять у височини, що обриваються на сході поряд з Суецьким каналом.
- Найвища точка країни – гора Катерін (2642м), що знаходиться в південній частині Синайського півострова.
- В Єгипті знаходиться найдовша в світі ріка – Ніл з дельтою поблизу м. Каїр, протяжністю більше 240км, від Александрії (Середземне море) аж до Порт-Саїду на сході. Для Єгипту Ніл має величезне значення, оскільки це єдина водна артерія, яка проходить через пустелю та забезпечує водою її мешканців, а також використовується для судноплавства, зрошення та риболовлі.
 
Клімат Єгипту різниться: на півночі – субтропічний, зумовлений близькістю Середземного моря, на решті території, яка знаходиться між двома пустелями, – тропічний пустельний з різкими коливаннями температур (амплітуда в пустелі Сахара може сягати 40-50 градусів за Цельсієм). В Єгипті чітко виражені два сезони: жаркий (з квітня по жовтень) та прохолодний (з листопада по березень). Опади для країни рідкість. За рік може випасти близько 2-5мм опадів у пустельних частинах та до 400мм на північному узбережжі. Характерним для країни є так званий «сезон піщаних бурь», який триває переважно з кінця березня по травень. Він характеризується жарким сухим вітром – Хасмін, який приносить багато неприємностей місцевому населенню, але переважно не досягає популярних курортів на узбережжі Червоного моря. Найкращий час для відпочинку в Єгипті – з жовтня по квітень, хоча останнім часом у літні місяці туризм в Єгипті набирає все більших обертів.
 

СЕРЕДНЬО-ТЕМПЕРАТУРНІ ДАНІ ПО ОСНОВНИХ КУРОРТНИХ ЗОНАХ Єгипта

(згідно із www.weather2travel.com)
 
місяць: Січ. Лют. Бер. Квіт. Трав. Черв. Лип. Серп. Вер. Жовт. Лист. Груд.
Хургада, Сафага, Макаді-Бей, Марса Алам
середня темп. повітря 21 22 24 27 30 32 33 33 31 29 26 23
середня темп. води 20 18 20 23 26 29 31 30 29 26 24 22
Шарм-Ель-Шейх, Таба, Дахаб, Нувейба
середня темп. повітря 20 22 24 27 32 34 36 38 34 30 26 22
середня темп. води 20 18 20 23 26 29 31 30 29 26 24 22
 

НАСЕЛЕННЯ, МОВА ТА РЕЛІГІЯ Єгипту

Населення Єгипту – більше 81 млн. осіб, при чому кожного року його природній приріст складає в середньому 1,3 млн. осіб. Географічно населення країни зосереджено вздовж Суецького каналу, в Дельті та вздовж Нілу.
 
МІСЬКЕ НАСЕЛЕННЯ складає близько 45%, але із кожним роком його процентне співвідношення збільшується. 18 млн. арабів проживає в м.Каїр, що є столицею країни.
 
98% населення складають АРАБИ, решта 2%  – НУБІЙЦІ, БЕДЖА та БЕРБЕРИ. Крім Єгипетських арабів, в Єгипті проживають араби з Аравійського півострова та Судану. Частина населення Єгипту – БЕДУЇНИ – кочівники, що займаються вирощуванням хліба та іншими сільськогосподарськими роботами.
 
ОФІЦІЙНА МОВА – АРАБСЬКА, яка використовується у більшості друкованих виданнях. Але розмовною мовою є єгипетська арабська, яка поширена у більшості країн Близького Сходу та північної частини Африканського континенту.  В Єгипті зустрічаються також німецька, англійська (яка викладається у багатьох школах) та французька мови, хоча останнім часом більшість населення країни, що зайняте в сфері туризму, опанувало російську, тому проблем зі спілкуванням під час відпочинку виникати не повинно.
 
Цікаво: араби пишуть справа наліво, але цифри пишуться та читаються зліва направо.
 
Згідно із офіційною інформацією, 90% єгиптян – МУСУЛЬМАНИ. Вони сповідують ІСЛАМ, що є ОФІЦІЙНОЮ РЕЛІГІЄЮ КРАЇНИ. Близько 10% населення - копти, які є християнами. Релігія відіграє значну роль у житті єгиптян, об’єднуючи різних людей в єдине ціле та формуючи певний ритм життя. Найбільше мечетей знаходиться у столиці – м.Каїр, що має неофіційну назву «місто тисячі мечетей». Азан (заклик до молитви) можна почути п’ять разів на день, після чого усі віруючі полишають свої справи та приступають до молитви.
 

ТРАДИЦІЇ Єгипту

Для єгиптян сім`я – це маленька «держава», яка є центром суспільного життя. Досить часто різні покоління однієї сім`ї мешкають в одному будинку, або квартирі. Хоча останнім часом з’явилась тенденція до окремого проживання молодих сімей, але при цьому родинні зв’язки не послаблюються.
 
В Єгипті прослідковується різка відмінність МІСЬКОГО та СІЛЬСЬКОГО населення. Єгиптяни, що проживають у великих містах освідченні, володіють іноземними мовами, носять європейський одяг та слухають різноманітну музику. Частина населення, що проживає у «селах» або в бідних районах міст, переважно надають перевагу традиційному стилю поведінки та одягу. Єгиптяни до сьогоднішнього дня зберігають традиції національної кухні – це поєднання злаків, бобових, зелені та овочів. На думку експертів Єгипетська національна кухня є однією із найвишуканіших на Близькому Сході. 
 
Цікавими є вимоги до чоловіків: вони обов’язково повинні пройти строкову службу в армії, після чого їм видається паспорт для подорожей за кордон.
 
Якщо чоловік хоче одружитись він повинен купити квартиру (від 30 000 дол.), отримати згоду батьків нареченої та зробити їй подарунки – золоті прикраси на суму не меншу 1500 дол. В селах переважно за наречену дають КАЛИМ – верблюдів. У бедуїнів весілля триває 3 дні та обов’язково у шатрі з великою кількістю гостей.
 

ЕКОНОМІКА Єгипту

Єгипет відносять до країн з переважаючим аграрним типом господарювання. Основними галузями промисловості, що розвиваються в країні, є текстильна, харчова, хімічна та нафтова. Основним енергетичним ресурсом є нафта та природній газ, що виробляється на двох ГЕС.
 
Цікавим фактом є те, що одним із основних джерел доходів країни є мито, яким обкладаються кораблі, що пропливають через СУЕЦЬКИЙ КАНАЛ. Туризм займає третє місце за кількістю доходів, після митних зборів та експорту нафти, хоча робота у сфері туризму вважається однією з найпрестижніших серед місцевого населення.
 

ЧАС ТА ГРОШІ Єгипту

Єгипет знаходиться у третьому часовому поясі, час відповідає київському.
 
Грошова одиниця країни - ЄГИПЕТСЬКИЙ ФУНТ (LE). В одному фунті – 100 піастрів. Найвигіднішою валютою, яку варто брати з собою в поїздку, є долар, який без проблем обмінюють в усіх банках та обмінних пунктах країни.
 
Цікаво: в багатьох магазинах, що знаходяться в туристичних центрах, можна купувати речі розраховуючись доларами.  Найвигідніші курси обміну валют – в банках, при чому це одне з найбільш надійних місць для здійснення таких операцій.
 
Цікаво: в країні ходить багато підроблених доларів, тому потрібно бути уважними перераховуючи решту, зате підроблений єгипетський фунт – рідкість.  
 

ТРАНСПОРТ Єгипту

В Єгипті є два аеропорти міжнародного значення – КАЇР та ЛУКСОР та 88 місцевого (для внутрішніх перевезень), 71 з яких має асфальтовані злітні смуги. Чартерні рейси з України здійснюються в чотири аеропорти Єгипту в міста Марса Алам, Таба, Хургада та Шарм-Ель-Шейх.
 
В Єгипті знаходиться одна з найстаріших в Африці залізниць, якою здійснюються більшість вантажних та пасажирських перевезень. Загальна протяжність залізничних колій в країні – приблизно 6700 км. Основною залізничною компанією в країні є «Єгипетські національні залізниці» - державна структура, яка монопольно займається усіма перевезеннями. 
 
Береги Червоного моря майже не придатні для будівництва портів, в районі Середземноморського узбережжя немає жодної природної бухти, а Червоне море з великою кількістю коралів, тому більшість суден з усього світу базуються в порту в м. АЛЕКСАНДРІЯ та в портах Середземного моря – м. Суец та Порт Саїд. В Єгипті велика кількість автомобільних доріг з хорошим покриттям, тому більшість вантажних перевезень здійснюється автомобільним транспортом. Серед відпочиваючих на курортах Червоного моря найпопулярнішим видом транспорту є таксі, при чому за вартість проїзду варто домовлятися наперед.
 
В будь-якому курортному містечку можна взяти машину на прокат (якщо у Вас є права водія, кредитна картка або завдаток готівкою), але потрібно бути дуже обережними, так як в Єгипті порушення правил дорожнього руху є дуже частим явищем.  Усі трансфери по маршрутам аеропорт-готель-аеропорт здійснюються комфортабельними автобусами з досвідченими водіями та російськомовними гідами.  
 

МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ в Єгипті

Для іноземців медицина в Єгипті – платна, ціни в порівнянні з іншими країнами високі. ВИКЛИК ЛІКАРЯ в середньому буде коштувати 30 дол. + огляд + плата за медикаменти і, якщо потрібно, повторний огляд. Медичне обслуговування легких захворювань здійснюється на основних курортах якісно, лікарі підготовлені та мають хорошу практику, але у випадку тяжких захворювань –  медичні послуги надаються в Каїрі. Усі рецепти, чеки, заключення лікарів повинні зберігатись та бути пред’явленими у страхову компанію. В Єгипті дуже якісні медикаменти, багато хто приїжджає сюди саме за ними.
 
УВАГА: більшість препаратів в Єгипті мають інші назви, ніж у нас, тому, якщо є ліки, які приймаються на постійній основі, краще їх взяти вдосталь із собою.
 
Червоне море відзначається високим вмістом солі, тому обов’язково після купання прийняти душ з прісною водою.
 
В аптеках в Єгипті завжди працює два робітники – аптекар та лікар, який надасть коротку консультацію по тому чи іншому препарату. Телефон швидкої допомоги – 123.
 

ВАЖЛИВІ ДРІБНИЧКИ в Єгипті

МАГАЗИНИ працюють з 9 ранку до 20 вечора, супермаркети – довше. В основних курортних центрах країни магазини працюють до пізньої ночі – все для зручності туристів. Дуже якісними товарами, які часто купують у Єгипті, є шарфи та шалі, що продаються у спеціалізованих магазинах. В Єгипті прийнято торгуватись, ціну можна «збити» в два рази.

В Єгипті багато курців, тому дуже популярним проведенням часу є вечір в місцевому кафе з курінням кальяну, який в Єгипті називається «шиша». Кальяни бувають різної «міцності» та смаків. Для дотримання гігієнічних норм Вам повинні вручити одноразовий пласмасовий мундштук для куріння.

ВОДУ з крану пити не рекомендують. Не варто мити нею фрукти чи чистити зуби – для цього потрібно купувати воду в магазинах у пляшках (обов’язково перевірити, щоб кришка на пляшці не була пошкоджена). Не рекомендується брати в кафе чи ресторанах розливні напої з льодом, оскільки лід може бути зроблений з нефільтрованої води.

ДІВЧАТАМ варто дотримуватись консервативного стилю в одязі, якщо вони виходять в місто без супроводу чоловіків. І взагалі, так як Єгипет мусульманська країна, ходити в шортах та відкритих речах варто лише в курортних зонах.

Перед тим як СФОТОГРАФУВАТИ жителя Єгипту, потрібно обов’язково запитати у нього на це дозвіл, оскільки Коран забороняє зображати людину.
 
Перед поїздкою потрібно взяти із собою декілька ксерокопій першої сторінки закордонного паспорту.

Пам’ятайте – якщо Ви захотіли покататись на верблюді, забратись на нього може бути безкоштовним, а за те, щоб спуститись – доведеться заплатити.

В Єгипті заборонено зривати чи пошкоджувати кораловий риф, він охороняється законом!

ВАЖЛИВО!!! Поселення у 2-місному номері чоловіка та жінки, один з яких є арабської національності, відбувається виключно за наявності свідоцтва про одруження.

Цікаво: Єгипет вважається однією із найгірших країн для самостійного подорожування. Оскільки в країні забороняється пересування туристів за допомогою автостопу, місцеве населення не має права запрошувати до себе на ночівлю, а спати на березі моря чи в пустелі суворо заборонено.
 
ВАЖЛИВО: в Єгипті, як і у багатьох інших державах, особа, яка досягла 21-річного віку, поставивши свій підпис на будь-якому документі, несе за це повну відповідальність.
 

ЧАЙОВІ в Єгипті

Зазвичай в Єгипті прийнято залишати 5% чайових в ресторанах і кафе. В готелі за перенесення Вашого багажу платять від 1 до 2USD, покоївці – 0,5-1USD. Але потрібно пам’ятати, що давати чи не давати бакшиш – це насамперед Ваше право і ніхто не може вимагати цього від вас.
 

ТЕЛЕФОННИЙ ЗВ'ЯЗОК в Єгипті

Пошта працює з суботи по четвер, з 08:00 до 14:00. Всі види телефонних розмов: по місту, міжміські, міжнародні – платні. З будь-якого автомату Ви зможете зателефонувати в будь-яку точку світу, використовуючи жетони або телефонну картку. Телефонні дзвінки з готелю не є вигідними, вони майже удвічі дорожчі, ніж з пошти чи телефону-автомату. Популярною є купівля місцевих сім-карт для дзвінків в Україну.  ВАЖЛИВО: тарифікація починається з перших секунд Вашого виклику, незалежно відповів Вам абонент чи ні.

Для дзвінків з Єгипту в Україну – набираємо 00 (для виходу на міжнародну лінію) + 38 (код України) + код міста + номер телефону

Для дзвінків з України в Хургаду – 0 (вихід на міжнародну лінію) + 0 (вихід на міжміську лінію) + 20 (код Єгипту) + 065 (код Хургади)  + Ваш номер.

Для дзвінків з України в Шарм-Ель-Шейх – 0 (вихід на міжнародну лінію) + 0 (вихід на міжміську лінію) + 20 (код Єгипту) + 62 (код Шарм-Ель-Шейху) + Ваш номер.

Для дзвінків всередині країни – 0 (вихід на міжміську лінію) + код міста + номер телефону. Телефонні коди основних міст: Каїр, Гіза – 02; Олександрія – 03; Хургада – 065; Шарм-Ель-Шейх – 62; Макаді Бей, Мадінат Макаді, Ель Гуна – 65; Марса Алам – 12; Дахаб, Таба, Нувейба – 69; Луксор – 095; Асуан – 097; Сафага – 096.
 
Екстрені телефонні номери – поліція – 122, дорожня поліція – 128, туристична поліція – 126, швидка допомога – 123, пожежна служба – 180
 
Важливі телефонні номери по основних курортах:
·      Хургада: туристична поліція – 446-765, управління поліції – 446-359, госпіталь – 661-011, швидка допомога – 600-554, аеропорт – 601-140.
·      Шарм-Ель-Шейх: туристична поліція – 600-675, управління поліції – 660-306, госпіталь – 661-011, швидка допомога – 600-554, аеропорт – 601-140
 

ВІЗА в Єгипет

Оформляється по прибуттю в країну на кожну людину, включаючи і дітей, вписаних в паспорт. Вартість – 25 USD з людини за візову марку. В літаку Вам потрібно заповнити міграційну картку, яку по прильоту пред’явити оператору та під час проходження паспортного контролю. Для отримання візи необхідно мати ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ, термін дії якого закінчується не пізніше 6 місяців після дати вильоту з Єгипту та наявність в ньому двох чистих сторінок.  Діти, старші 5 років, повинні мати свій проїзний документ, або їх фотографія повинна бути вклеєна в паспорт батьків.
 

МИТНИЙ КОНТРОЛЬ в Єгипет

Ввозити/вивозити національну валюту з країни можна лише у розмірі не більше 20-ти єгипетських фунтів на особу. Ввозити/вивозити іноземну валюту – долар – готівкою можна у розмірі не більше 1 тис. на особу, вся інша сума повинна бути задекларована. 
 
Ввозити відеопродукцію, кінофільми, друковані матеріали, що суперечать нормам ісламу чи моралі, – заборонено. В країну можна ввозити/вивозити 1 літр міцних алкогольних напоїв, 2 літри слабоалкогольних, 200 сигарет або 50 сигар. Предмети особистого користування ввозяться в країну без декларування.
 
УВАГА: вивозити з країни корали, ракушки, слонову кисть, опудало крокодила або інших представників морської фауни КАТЕГОРИЧНО заборонено, за це передбачений штраф до 1 тис. доларів. Якщо ці речі були Вами придбані в магазині, обов’язково потрібно зберегти товарний чек та пред’явити його під час проходження паспортного контролю.
 
ПОСОЛЬСТВО АРАБСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ ЄГИПЕТ В УКРАЇНІ
м. Київ, вул. Обсерваторна, 19
Тел. (+38 044) 272-13-27, 486-65-30
Факс (+38 044) 486-94-28
Робочi години: понедiлок - п'ятниця 09:00 - 15:30
E-mail: boustan@egypt-emb.kiev.ua

КОНСУЛЬСЬКИЙ ВІДДІЛ
Тел.: (044) 212-13-27, 216-65-30
Робочі години: 10:00-12:00, 14:00-15:00
E-mail: ihab@egypt-con.kiev.ua

ПОСОЛЬСТВО ДЕРЖАВИ УКРАЇНА В РЕСПУБЛІЦІ ЄГИПЕТ
Єгипет, Каїр, 50, Road 83, Maadi
Тел.: (00-202) 378-68-71; 378-68-72
Факс: (00-202) 378-68-73
Робочі години: 08:30-16:15
E-mail: emb_eg@mfa.gov.ua

ГОДИНИ ПРИЙОМУ З КОНСУЛЬСЬКИХ ПИТАНЬ:
Середа, неділя з 10:00 до 13:00 – прийом документів
З 14:00 до 15:00 видача документів

 

ОСНОВНІ КУРОРТНІ ЗОНИ Єгипту

Усі найвідоміші курорти Єгипту знаходяться на берегах ЧЕРВОНОГО МОРЯ (а Червоне море, як відомо, – внутрішнє море Індійського океану), але географічно поділяються на дві курортні зони – Хургада та Шарм-Ель-Шейх (Синайський півострів). До курортної зони Хургада відносяться: Ель Гуна, Макаді Бей, Марса Алам, Сафага, Сома Бей та Хургада. До курортної зони Шарм-Ель-Шейх відносять Дахаб, Нувейбу, Табу та Шарм-Ель-Шейх. Кожен курорт має свої особливості, а саме підводний світ та екскурсійне обслуговування, про це детальніше:

ЕЛЬ-ГУНА або як її називають «Венецією на Червоному морі». Знаходиться в 30-ти кілометрах від Хургади. Цей курорт відрізняється від інших тим, що готелі знаходяться на півостровах, які з’єднані між собою містками та переходами. Транспортне сполучення між готелями здійснюється катерами та невеликими човнами. Курорт гордий своїм найновішим гольф-полем та оздоровчим центром. Відпочинок в Ель-Гуні обирають переважно молодята та любителі спокійного і романтичного відпочинку.

МАКАДІ БЕЙ ТА МАДІНАТ МАКАДІ. Закрита курортна зона з європейським рівнем сервісу та хорошими кораловими рифами. На території комплексу знаходяться готелі з величезними територіями,  можливостями занять водними видами спорту та орієнтовані на більш спокійний відпочинок. Особливістю комплексу є те, що за межами готелів лише пустеля, тому усі розваги потрібно шукати саме в готелі. Красиві коралові рифи манять драйверів з усього світу. Курорт Мадінат Макаді відомий тим, що в ньому знаходяться найкращі європейські сітки готелів, такі як Iberotel та Sol Y Mar. Зведені вони в марокканському стилі, тому переважаюча більшість відпочиваючих на цьому курорті – туристи з різних куточків Європи.

МАРСА АЛАМ. Досить молодий курорт на Червоному морі в 240 км. від Хургади. Орієнтований на туристів, які «втомились» від рифів Шарм-Ель-Шейху та хочуть побачити щось нове, оскільки тільки Марса Алам може конкурувати по кількості та красі коралових рифів. Курорт підходить усім верствам населення, оскільки об’єднує як і найдорожчі, так і бюджетні готелі, тому кожен може вибрати собі відпочинок «по кишені». На курорті вже більш ніж 10 років існує школа підводного плавання, де бажаючі можуть пройти курс з досвідченим інструктором. До курорту Марса Алам відносять ще невелике поселення Ель Кусейр, яке нещодавно активно почало розвиватися саме в туристичному плані. Основна функція містечка – порт, але останнім часом це точка відправки драйверів на дайв-сафарі.  Невеликі готельні комплекси пропонують відпочити від насиченого життя та спокійно провести свою відпустку споглядаючи красиві заходи сонця та спостерігаючи за активним підводним світом.

САФАГА. Курорт відомий своїми чистими пісками та морем, оскільки тут гори підходять близько до берега та закривають містечко від піщаних бурь та вітрів. Також після 1990-х років курорт став центром любителів кайт-серфінгу та віндсерфінгу. Багато готелів регіону спеціалізуються на дитячому відпочинку, тому сім`ї з дітьми завжди улюблені гості готелів Сафаги. Курорт дуже популярний в зимовий сезон, оскільки температура повітря рідко падає нижче 20 градусів за Цельсієм.

CОМА БЕЙ. Курорт почав розвиватись на початку 90-х років. Тут побудовані готелі категорії 4-5* зірок високого рівня. Тишина та релакс – ось основний девіз курорту. Готелі з великими територіями, за межами яких лише пустеля та дорога. Так як Сома Бей знаходиться на західному узбережжі Червоного моря, спека в літній період переноситься набагато комфортніше. Курорт підходить для сімейного відпочинку з дітьми, так як коралові рифи тут знаходяться подалі від берега і є можливість плавного піщаного заходу в море.

ХУРГАДА. Визнаний туристичний центр, що за кількістю готелів на душу населення займає одне з найперших місць у світі, з кожним роком додаючи по одному-два готелі. В південній частині Хургади знаходиться відомий палац «Тисяча та одна ніч», в якому кожного вечора відбуваються різноманітні запальні вечірки національної тематики.  В центральній частині Хургади знаходиться вулиця з барами, ресторанами та дискотеками, також ідентичні заклади розташовані у двох центрах курорту – в Дахарі (Старе місто) та Саккалі (Нове місто). Велика кількість готельних комплексів, що спеціалізуються на різноманітних видах відпочинку, змусять Вас задуматись перед вибором готелю. Для любителів підводного плавання організовуються поїздки на катерах до коралових рифів з можливістю попірнати та зустріти захід сонця в морі. Елітним регіоном, що активно розвивається неподалік від Хургади, є САХЛ ХАШИШ, що в недалекому майбутньому стане новою «меккою» для туристів. Це закритий комплекс з готелями виключно високого сервісу та переважно 5*. На курорті планують в недалекому майбутньому будівництво великого розважального центру для туристів з усіх готелів Сахл Хашиш.

ДАХАБ. Курорт відомий своєю лагуною, де знаходяться найкращі школи віндсерфінгу, кайтінгу та снорклінгу. Але найбільше професійних драйверів манить так звана «Блакитна Безодня», підводна печера, оточена кораловими рифами – з вертикальним обривом, глибина якої досягає 100 метрів.  Пісок на курорті має легкий золотий відтінок, завдяки багатьом мінералам, що знаходяться в ньому. Старе місто Масбат – хороша ідея для вечірньої прогулянки та вечері в одному з рибних ресторанчиків.

НУВЕЙБА. В 170 км. від Шарм-Ель-Шейху знаходиться курортна зона Нувейба, яка колись була промисловим портом, але згодом перетворилась на курорт для спокійного розміреного відпочинку. Затоку біля міста місцеві жителі жартівливо називають «риба», оскільки біля берега завжди багато представників підводної фауни. Неподалік курорту знаходиться багато екскурсійно цікавих природніх памяток, тому відпочинок можна поєднати з пізнанням чогось нового.

ШАРМ-ЕЛЬ-ШЕЙХ. Найпопулярніший курорт серед молоді та любителів підводного світу.  Курорт поділяється на райони-бухти, кожна з яких відрізняється підводним світом, фауною та заходом в море. Найпопулярнішою серед молоді є бухта Наама Бей – місцерозташування найкращих клубів курорту на променаді. Бухта Набк Бей найпівнічніша бухта, її обирають любителі більш спокійного відпочинку в готелях з великими територіями. Бухта Шаркс Бей вважається однією з найкращих у всьому Шармі по різноманітності підводного світу та завдяки екскурсії в заповідник Рас Мухамед.   Район Хадаба тільки почав розвиватись, тому на даний момент він не дуже привабливий з туристичної точки зору. Потрібно пам’ятати, що вхід в море в готелях Шарм-Ель-Шейху здійснюється з пірсів або понтонів, минаючи кораловий риф. Курорт часто вибирають любителі розкішного відпочинку у фешенебельних готелях.

ТАБА. Курорт знаходиться усього в декількох кілометрах від кордону Єгипту з Ізраїлем, тому його обирають туристи, що хочуть здійснити паломницький тур на «Святу Землю». Особливістю курорту є те, що коралові рифи підходять прямо до берега, але завжди є можливість зайти в море без спеціального взуття. Готелі бунгального типу, спокійна атмосфера, гори, що підходять майже до берега, біло-золотий пісок – це все курорт на Синайському півострові – Таба.
 

НАЙЦІКАВІШІ МІСТА Єгипту

Єгипет, окрім пляжного відпочинку, славиться своєю екскурсійною привабливістю. Ось перелік найцікавіших міст, які варто відвідати під час подорожі:

КАЇР. Столиця Єгипту, яка завжди на слуху завдяки своїм унікальним пам’яткам історії та культури. Місто з кожним роком росте у розмірах та розбудовується. Каїр ще називають містом «тисячі мечетей», оскільки буквально в кожному кварталі знаходиться ця красива споруда. Основні пам’ятки міста:
 
- Каїрська ЦИТАДЕЛЬ побудована у 1183-84 роках. На даний час - це музейний комплекс, що знаходиться на пагорбі Мокаттам та одна із найпопулярніших пам’яток для туристів.
-  Єгипетський МУЗЕЙ присвячений історії Стародавнього Єгипту. Він є сховищем для великої кількості артефактів. На сьогоднішній день музей вміщає близько 120 000 експонатів, більшість з яких знайдено під час розкопок.
-  Каїрська ТЕЛЕВЕЖА. Унікальна пам’ятка Каїру, яка на декілька сантиметрів вища за відомі піраміди в Гізі, є символом міста. Телевежа – це бетонна фігура, побудована у вигляді квітки лотоса з оглядовим майданчиком та рестораном, що обертається навколо своєї осі.
-  Зоопарк – найбільший серед інших в країнах Африканського континенту, відкритий у 1891 році.

ОЛЕКСАНДРІЯ.  Друге за величиною місто Єгипту та відомий Середземноморський порт. Засновником є відомий полководець – Олександр Македонський. Одне із чудес світу знаходилось саме в цьому місті – відомий АЛЕКСАНДРІВСЬКИЙ МАЯК, який відігравав велике значення для судноплавства. На даний момент місто відоме своїм Музеєм та Бібліотекою.  

ГІЗА. Місто поблизу Єгипту, третє за чисельністю в державі. Відоме своїми пірамідами та є місцем «паломництва» великої кількості туристів. Основні пам’ятні місця:

- ПІРАМІДИ Хеопса, Хефрена та Мікеріна. Відомі Єгипетські гробниці, одні з найпопулярніших екскурсійних об’єктів серед туристів зі всього світу, занесені до «семи чудес світу».

-   Великий СФІНКС, вирубаний з єдиного каменю, охороняє вхід до пірамід. Сфінкс – це лев з головою людини та обличчям фараона Хефрена.

ЛУКСОР. Це місто на східному узбережжі Нілу з великою кількістю археологічних пам’яток та міжнародним аеропортом. Луксор знаходиться на місці колишньої столиці Древнього Єгипту – міста Фіви та поділяється на два основних регіони: Місто живих та Місто Мертвих. Основні екскурсійні об’єкти:

-   Луксорський Храм. Зведений на честь бога Амона

-   Храм Амон-Ра в Карнаці
-   Долина царів, де зібрано 64 королівських гробниці  
 

ОСНОВНІ ЕКСКУРСІЙНІ ПРОГРАМИ Єгипту

В кожному готелі Єгипту Вам запропонують велику кількість різноманітних екскурсій. Вони можуть бути як і пізнавальними, так і пригодницькими або навіть екстремальними.

Курортна зона Хургади:
 
- Екскурсія в КАЇР з відвідуванням Національного музею, пірамід, Сфінкса, парфумерного магазину, магазину папірусів та обідом в ресторані на р. Ніл. Екскурсія займає цілий день.
- Екскурсійна програма в ОЛЕКСАНДРІЮ. Будете мати можливість споглядати сучасну бібліотеку, римський амфітеатр 2 ст. н.е., катакомби Ком аш-Шавкафа (гробниці греко-римського періоду), форт Кайт-Бей.
- Екскурсія в ЛУКСОР. Ви будете мати можливість відвідати гробниці фараонів, побачити Місто живих та мертвих, Луксорський та Карнакський храми, та статую жука-скарабея, побуваєте в Долині арів,
- Поїздка в монастирі СВ. АНТОНІЯ (найдревніший в світі християнський монастир)та Павла.
- Морська ПРОГУЛЯНКА в Ель-Гуну з можливістю поплавати з маскою та відвідати акваріум, де представлені жителі морської фауни Червоного моря.
- Коралові ОСТРОВИ та Райський острів для любителів підводного плавання. Два коралових рифа Магавіш, обід на катері, можливість по засмагати на островах – це все, що Ви можете отримати з цієї екскурсії.
- Підводний човен СІНДБАД. Унікально сконструйований човен дозволяє, занурившись на 25 метрів, побачити красоти коралових рифів практично «вживу».
- Тур по м. Хургада з відвідуванням мусульманської мечеті, християнської церкви, парфумерного магазину та магазину папірусу.
-  Дискотека «ЛІТЛ БУДДА».
- БАДАВЕЯ – катання по пустелі на квадроциклах, спайдер карах, на кайті з вітрилом, конях та верблюдах, обід в пустелі та візит на джипах до бедуїнів + захід сонця в пустелі та вечір національної культури.

Для курортної зони Шарм-Ель-Шейх

-  Подорож в святе місто держави Ізраїль - ЄРУСАЛИМ. До дорозі до міста буде можливість покупатись в Мертвому морі, а після екскурсії пройтись по «Дорозі Жалоби».
- ПЕТРА – йорданське місто, унікальне за своїм походженням. Цікава екскурсійна програма з відвідуванням скарбниці, гробниць та палацу.
-  Поїздка на гору МОЙСЕЯ та монастир Св. Катерини. Підйом на гору Мойсея починається, коли сонце вже давно зайшло, щоб на самій вершині зустріти світанок. Саме на цій горі Мойсею були передані кам’яні скрижалі з 10-ма заповідями. Відвідання монастиря Св. Катерини у підніжжі гори.
- Екскурсійна подорож в «КОЛЬОРОВИЙ КАНЙОН», Це ущелина поблизу міста Нувейба, яка утворилась внаслідок землетрусу з червоного пісковика. Вітер попрацював над нею та створив незнаної краси візерунки.
- Морська подорож на о. ТІРАН – ідеальне місце для підводного плавання, оскільки знаходиться між двома затоками в спокійній частині моря з чотирма красивими кораловими рифами.
-  Автобусна мандрівка в Національний парк РАС МУХАММЕД – перший морський парк у всьому Єгипті.
- Піратська ЯХТА – морська прогулянка на дерев’яному вітрильнику з трьома зупинками для купання та можливістю позасмагати.
-  ДЕЛЬФІНАРІЙ, шоу крокодилів.
- Тур по м. ШАРМ-ЕЛЬ-ШЕЙХ – оглядова екскурсія по найцікавіших місцях міста, таких як мечеть, православний храм, ринок та район Хадаба.
- ПОЇЗДКА на верблюдах та вечеря у бедуїнів з національними танцями.
- Схід сонця в пустелі з катанням на квадроциклах, верблюдах та чаюванням у бедуїнів.

Для усіх курортних зон

-  ДАЙВІНГ. Спочатку відбудеться інструктаж з досвідченим дайвером, потім Ваше перше занурення в воду (максимальна глибина для новачків 8-10 метрів, дітей – 2 м).   
- РИБАЛКА. Спочатку персонал допоможе Вам спіймати першу рибу, а весь подальший улов буде залежати тільки від Вас. Все необхідне спорядження буде Вам надано персоналом човна, а з улову – приготована вечеря.
- ПРОГУЛЯНКА на човні з прозорим дном. Ви будете мати можливість спостерігати за життям підводного світу, милуватись коралами та екзотичними рибами. Човен занурюється на глибину 25 м., дозволяючи побачити всі красоти Червоного моря.
- ТУРЕЦЬКА БАНЯ. Для релаксу та відпочинку «усім тілом» Вам запропонують різноманітні процедури, масажі, скраби та ін..
- ШОУ «1000 і 1 ніч» - це дійство, яке відбувається в замку «1000 та 1 ніч» за участі акробатів, гімнастів, фокусників, народних танцівників, верблюдів та коней.
-  АКВАПАРК

ОТЖЕ, Єгипет – це не тільки першокласний цілорічний курортний центр, а і цікава в екскурсійному плані країна, в якій кожен може знайти собі заняття по душі та гаманцю.  Всього за 4 години Ви перенесетесь до арабського світу, овіяного легендами та переказами, з красивими піщаними пляжами та багатим морським підводним світом. Вдалого відпочинку!!!!

Ще багато корисної та цікавої інформації про Єгипет Ви можете довідатись на наступних ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСАХ:

http://pro-egypt.org.ua/
http://www.egypt-country.ru/
http://www.egypt-portal.com/
http://www.o-egipte.info/
http://egypt.ru/
 
Nataliya Kosh
Відповідальний менеджер:
НАТАЛЯ КОШ
anya@travellers-club.lviv.ua
(050) 370 50 05
 

Розсилаємо корисну інформацію, нові пропозиції, «горящі тури».

Не набридаємо. Відписатись легко.

Спробуйте!

Ви турагентсво і хочете отримувати інформацію для професіоналів?

Підпишіться будь ласка тут!