На головну Контакти
Україна, 79013 Львiв, вул.Вербицького 12  fax: 261-47-01
тел.: (+38 032) 297-05-85, 297-07-85, 297-07-73, 242-25-52ukr
rus

       на 18.04.24
 курс $ 41.20грн.
для турів в Ізраїль

Відпочинок в ІЗРАЇЛІ

відпочинок в ІЗРАЇЛІ
 
 

ІЗРАЇЛЬ

Ізраїль – це країна з багатовіковою історією, унікальними пам’ятками архітектури, цілющими властивостями вод Мертвого моря та красотами підводного світу курорту Ейлат.  Тільки тут є Священна Земля, обіцяна Богом Аврааму, саме тут творились чудеса, описані в Новому Завіті. Сьогодні це високорозвинена держава з масою пропозицій щодо відпочинку та духовний центр для трьох релігій – іудаїзму, мусульманства та християнства. Подорожуючи Ізраїлем, Ви будете кожного разу відкривати для себе щось нове. Коли Ви вперше завітаєте до цієї країни, у Вас виникне дивне відчуття «зустрічі із старим другом». Ізраїль це невелика країна з великим люблячим серцем! Це поєднання історії з розвиненою інфраструктурою туризму, природними заповідниками, місцями паломництва тисячі людей, красивими пляжами та неперевершеною гостинністю його мешканців! 
 

ГЕОГРАФІЯ ТА КЛІМАТ Ізраїлю

Держава Ізраїль знаходиться в південно-західній Азії, на Близькому сході. Межує на півночі з ЛІВАНОМ, на північному сході з СІРІЄЮ, на сході з ЙОРДАНІЄЮ, та з палестинськими територіями, ЄГИПТОМ і СЕКТОРОМ ГАЗА на південному заході. Ізраїль омивається чотирма морями: СЕРЕДЗЕМНИМ(на заході), МЕРТВИМ (на сході), ЧЕРВОНИМ (на півдні) та ГАЛЛІЛЕЙСЬКИМ (озеро Кінерет на північному сході).
 
Більшість території Держави Ізраїль займають дві пустелі: НЕГЕВ та АРАВА, що знаходяться на півдні країни та займають 60% її площі. На півночі – Галілея с середнім перепадом висот 600-700 метрів над рівнем моря, решта території країни, за виключенням пустель, – рівнинна. Найвища точка Держави Ізраїль – гора ХЕРМОН з висотою понад 2220 м., на вершині якої навіть влітку можна побачити сніг.
 
Цікаво: лише 7% площі г. Хермон належить Ізраїлю, решта 93% поділені між Ліваном та Сірією.
 
Найнижча точка країни – знамените МЕРТВЕ МОРЕ, що сформувалось в 408 метрах нижче рівня світового океану. Це зумовлює унікальний мікроклімат на його курортах – температура води навіть узимку не опускається нижче 20 градусів за Цельсієм. Берегова смуга Середземного моря «порізана» слабо, лише в м. ХАЙФА є доволі простора затока.  Загальна площа країни становить не більше 20 000 квадратних кілометрів.
 
В останні роки в Ізраїлі помітна проблема з водними ресурсами, які займають лише 2% площі країни, а 2008 р. взагалі був названий роком «засухи».  Найбільшою рікою в державі є р. ЙОРДАН, протяжністю близько 300 км., що тече з півночі на південь через о. Кінерет (найбільша прісноводна водойма країни) та впадає у Мертве море. Із-за скромних водних ресурсів в Ізраїлі будують спеціальні заводи для опріснення морської води. Один з перших був побудований в м. Ейлат у далекому 1974 році.
 
В Ізраїлі різноманітний КЛІМАТ – від помірного до тропічного з досить великою кількістю сонячних днів, вологий на півночі та пустельний на півдні.  Зимовий (дощовий) сезон триває з листопада по квітень, а літній (сонячний) – з травня по жовтень. Основна кількість опадів випадає в північній та центральній частинах країни, в південній – опадів практично немає. На курортах Середземного моря переважно жарке літо та помірна волога зима, в Ейлаті (узбережжя Червоного моря) туристичний сезон триває цілий рік, так само як і на курортах Мертвого моря. 
 
Цікаво: багато рік в літній сезон пересихають, а в Єрусалимі буває хоча б один снігопад в зимовий період.
 

СЕРЕДНЬО-ТЕМПЕРАТУРНІ ДАНІ ПО ОСНОВНИХ КУРОРТНИХ ЗОНАХ Ізраїлю

(згідно із www.weather2travel.com)
 
місяць: Січ. Лют. Бер. Квіт. Трав. Черв. Лип. Серп. Вер. Жовт. Лист. Груд.
Тель-Авів
середня темп. повітря 10 12 16 17 20 22 24 26 30 26 20 16
середня темп. води 17 17 18,5 19 19 25 26 27 26 25,5 25 17
Узбережжя Мертвого моря
середня темп. повітря 10 14 18 20 24 28 28 30 31 28 25 23
середня темп. води 20,5 20 23 23,5 24 29 31 31 27 26 25,5 21
Ейлат
середня темп. повітря 18 20 24 29 33 36 37 37 35 30 25 20
середня темп. води 22 21 21 23 25 26 28 28 28 27 25 23
Єрусалим
середня темп. повітря 8 9 13 17 20 22 22 24 23 22 16 12
 

НАСЕЛЕННЯ, МОВА ТА РЕЛІГІЯ Ізраїлю

Населення Ізраїлю складає більше 7,7 млн. жителів. Приблизно 80% з них – ЄВРЕЇ, 17% араби, решта – представники інших національностей та меншн.
 
Цікаво: кількість населення почала реєструватись з 1948 року, одразу після створення Держави Ізраїль.  З кожним роком змінюється чисельне співвідношення між євреями та мусульманами, на користь останніх. Кількість християн в країні з року в рік залишається незмінною. Більше половини усіх євреїв в країні – ті, хто там народились, всі решта – репатрійовані з інших держав (згідно із законом «Про повернення»). Більше ніж 90% з усього населення проживає у містах та лише 8% у селах.
 
Цікаво: Інститутом національного страхування Ізраїлю був проведений аналіз рівня життя його жителів та з’ясувалось, що більш ніж 20% усього населення живе за «межею бідності».
 
Близько 65% мешканців вважають своєю рідною мовою ІВРИТ, хоча офіційно в країні дві державні мови – іврит та арабська. Також в країні поширені англійська, іспанська, французька та італійська мови, зростає доля російської та персидської мов.
 
Цікаво: іврит – унікальний приклад того, коли «мертва» мова відроджується та стає загальнодержавною.
 
Ізраїль – багатоконфесійна країна, але найбільш впливовою вважається ІУДАЇЗМ (76% ізраїльтян), всі решта жителів – мусульмани та християни різних конфесій. Важливо: Ізраїль створювався як держава для єврейського народу та записаний у Декларації Незалежності як «єврейська держава». Спеціальний закон «Про повернення» дає можливість отримання ізраїльського громадянства всім, хто має єврейське походження. З іншого боку – Ізраїль демократична країна, де рівний юридичний статус мають всі решта громадян, що не сповідують іудаїзм, який їм гарантує Декларація Незалежності.  На даний момент в державі розвиваються і молоді релігії, наприклад Хайфа – центр БАХАЇЗМУ.
 

ТРАДИЦІЇ Ізраїлю

Саме Ізраїль став першою країною, яка ввела один вихідний день на тиждень – СУБОТУ. В цей день заборонялось займатись повсякденними справами, всі сили повинні бути направлені на відпочинок. Таким чином євреї, дотримуючись відпочинку у суботу, доводять свою віру в Бога та Тору. Кульмінаційним моментом цього дня вважається трапеза, коли столи накриті по-святковому, з білими скатертинами та свічками, коли уся родина збирається разом та співає особливі пісні, що передаються з покоління в покоління.
 
Під час весільної церемонії дружина «присвячується» своєму чоловіку, об’єднуючись з ним вузами святості. Церемонію проводять переважно під відкритим небом, а бенкет продовжується аж 7 днів.
 
Цікаво: якщо у сім`ї народилась дівчинка, то до 12 років вона знаходиться під опікою батька, а вже по досягненню цього віку вважається дорослою та відповідає за свої вчинки, хлопчики ж дорослішають з 13.  В цей день влаштовується велике свято, на яке збирається уся родина, під час якого влаштовується бенкет з танцями та зачитується Тора.
 

ЕКОНОМІКА Ізраїлю

Ізраїль вважають однією із найбільш економічно та індустріально розвиненою країною Південно-Західної Азії, хоча її природні ресурси досить обмежені. Основою експорту країни становлять діаманти, високотехнологічні розробки та сільськогосподарська продукція, хоча основним імпортом в країну є пшениця. Одним із головних джерел доходів країни є високі податки та митні збори, а також іноземний ТУРИЗМ. 
 

ЧАС ТА ГРОШІ Ізраїлю

Ізраїль знаходиться у другому часовому поясі, час відповідає київському.
 
Національна валюта Ізраїлю з 1985 року новий ШЕКЕЛЬ, вільноконвертований. Обміняти іноземну валюту на національну можна в будь-якому банку країни чи в поштовому відділенні або спеціалізованих пунктах обміну.
 
Цікаво: туристи звільнені від сплати ПДВ, який їм повертають в пунктах відправлення при пред’явлені чеку про купівлю. 
 
Кредитні карти провідних міжнародних платіжних систем приймаються практично усюди, також у країні велика кількість банкоматів, що дозволяє зняти гроші з картки у доларах або євро. Туристичні чеки можна перевести в готівку у відділах іноземної валюти, не сплачуючи при цьому комісії.
 

ТРАНСПОРТ Ізраїлю

В Ізраїлі знаходяться три аеропорти міжнародного значення, а також декілька внутрішніх, що забезпечують потреби у перельотах всередині країни.
 
Цікаво: аеропорт в м. Єрусалим з 2000-го року не використовується. Більшість авіаперевозок здійснюється через аеропорт ім. Д. Бен-Гуріона в Лоді (Тель-Авів).
 
Аеропорт м. ЕЙЛАТ посідає друге місце за пасажирообігом, оскільки це місто – курортний центр країни, що розташований на Червоному морі. Невелика кількість міжнародних рейсів здійснюється із а/п м. Хайфа. Найпопулярнішим внутрішнім рейсом вважається ТЕЛЬ-АВІВ-ЕЙЛАТ, яким користуються не лише туристи, а і більшість місцевих жителів, що запланували відпочинок на узбережжі завжди теплого Червоного Моря.
 
Активного розвитку останнім часом набирають Ізраїльські ЗАЛІЗНИЧНІ ДОРОГИ, що пронизують усі регіони  країни.
 
Цікаво: квиток для проїзду купується не на визначений потяг, а на проїзд від пункту до пункту, при чому у межах купленого білету можна здійснювати пересадки на різні потяги.
 
Залізничний вид транспорту набагато швидший, слідує чітко за графіком та комфортніший, проте основним недоліком його є невелика кількість зупинок та віддаленість їх від центру міста.
 
АВТОБУСНЕ СПОЛУЧЕННЯ в країні поділяється на міжміське та міське, яке на даний момент займає основне місце серед громадського транспорту. Важливо: увесь автобусний транспорт, за виключенням міського, у м. Хайфа та Ейлат не ходить в шабат, тобто рух його припиняється в п’ятницю вдень та відновлюється пізно ввечері у суботу.
 
На допомогу автобусам, на особливо завантажених ділянках, курсують  МАРШРУТНІ ТАКСІ, які мають схожі маршрути та їздять довше, а також і в суботу. Вартість проїзду в автомобільних видах транспорту встановлюється державою за допомогою федеральних законів.
 
Найпопулярнішими видом транспорту серед туристів є, звичайно, ТАКСІ, котре працює на більшості території країни під час шабату і свят, вночі та виконує перевезення як по місті, так і міжміські. Кожне таксі повинно бути обладнане лічильником, що вмикається при вас (за нічні виїзди та святкові дні береться надбавка у розмірі +25%).
 
Цікаво: на даний момент в Ізраїлі будується перша лінія метро, що буде сполучати Тель-Авів та Петах-Тікву, а в Єрусалимі знаходиться єдина трамвайна колія. Морське сполучення розвинене досить слабо, перше судно з Бразилії прийшло в порт м. Хайфа лише у 2007 році.
 

МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ в Ізраїлі

Медицина в Ізраїлі для туристів є ПЛАТНОЮ, тому, відправляючись у подорож, потрібно застрахувати себе, оскільки без страховки усі витрати на лікарів, медикаменти та транспортування будете оплачувати Ви зі своєї власної кишені. Для громадян Ізраїлю медицина є безкоштовною за рахунок закону про обов’язкове медичне страхування. Особи, що досягли 18-річного віку, повинні сплачувати внески в систему національного страхування, однак така медична страховка не покриває витрат на стоматологічну допомогу та пластичні операції.
 
Медицина в Ізраїлі визнана однією з найкращих у світі завдяки надсучасним технологіям, унікальним властивостям Мертвого моря та цінам, що нижчі ніж у провідних європейських клініках. На сьогоднішній день багато туристів з усіх країн колишнього СНД щорічно приїжджають в Ізраїль саме для лікування та загального оздоровлення організму. Телефон швидкої допомоги – 101.
 

ВАЖЛИВІ ДРІБНИЧКИ в Ізраїлі

МАГАЗИНИ в основних містах працюють з неділі по четвер з 9:00 до 19:00, в п’ятницю до 14:00. В багатьох старовинних містах Ізраїлю постійно відбуваються східні базари, де можна купити багато цікавих речей.

ВОДУ З КРАНУ пити не рекомендується. Не варто мити нею фрукти чи чистити зуби – для цього потрібно купувати воду в магазинах у пляшках (обов’язково перевірити, щоб кришка на пляшці не була пошкоджена). Не рекомендується брати в кафе чи ресторанах розливні напої з льодом, оскільки лід може бути зроблений з нефільтрованої води.

В Ізраїлі туристи звільнені від сплати ПДВ, що становить приблизно 17% вартості покупки, але право на його повернення мають лише ті, хто придбав товари на суму не менш ніж 100 доларів (одним чеком) та обов’язково в магазинах, що беруть участь у програмі Tax Refund. Обов’язково потрібно перевірити чи дійсно магазин має право на повернення ПДВ та чи внесено ваші дані у бланк повернення. При вильоті з Ізраїлю необхідно підійти до віконечка Change Place в залі очікування, пред’явити куплені товари, зелений бланк (податковий рахунок) та бланк повернення. Важливо: усі товари, куплені в м. Ейлат вже з відмінусованим ПДВ.

З ізраїльтянами потрібно говорити дуже ЧІТКО, стежити за тим, щоб слова були однозначними, оскільки вони сприймають все дуже буквально.

В ЦЕРКВИ, храми, священні об’єкти та в місця великого скупчення релігійних жителів потрібно ходити з покритою головою та закритими ногами. І взагалі, консервативний стиль в одязі  - ось чому потрібно надати перевагу, пакуючи валізу.
 
КУПАТИСЯ можна лише у спеціальних місцях, що знаходяться під охороною та контролюються рятівними службами. Усі пляжі в Ізраїлі позначені прапорцями різних кольорів: чорний – заборона на купання, червоний – небезпечні зони, білий – безпечно. Важливо: купатись у Мертвому морі можна не більше 2 раз на день по 20 хв., якщо інше не призначено Вашим лікарем, і обов’язково після цього прийняти душ з прісною водою та змити усю сіль.
 

ЧАЙОВІ в Ізраїлі

Зазвичай в Ізраїлі прийнято залишати 10% чайових в ресторанах, кафе, але у закладах більш високого рівня практикують чайові у розмірі 12-15%. В готелі за перенесення Вашого багажу платять від 1 до 2 USD, покоївці – 0,5-1 USD. В таксі водій може попросити Вас заплатити за перевезення багажу 3,5 шекелі, навіть якщо ви самі завантажили чемодани в машину.
 

ТЕЛЕФОННИЙ ЗВ'ЯЗОК в Ізраїлі

Більшість поштових відділень працюють з неділі по четвер з 8:00 до 12:00, а нещодавно поштові відділення почали пропонувати послугу обміну валют. Всі види телефонних розмов ПЛАТНІ: по місту, міжміські, міжнародні. З будь-якого автомату Ви зможете зателефонувати в усі куточки світу, використовуючи магнітну телефонну картку, або жетони у автоматах, що знаходяться у магазинах.  Популярною є купівля місцевих сім-карт для дзвінків в Україну.  Важливо: тарифікація починається з перших секунд Вашого виклику, незалежно відповів Вам абонент чи ні.

Для дзвінків з Ізраїлю в Україну – набираємо 00 (для виходу на міжнародну лінію) + 38 (код України) + код міста + номер телефону.

 
Для дзвінків з України в Ізраїль набираємо 00 (для виходу на міжнародну лінію) + 972 (код Ізраїлю)+ код міста + номер абонента. Коди основних міст – Тель-Авів - 3, Єрусалим – 2, Хайфа – 4, Назарет – 6, Нетанія – 9, Ейлат – 7.

Екстрені телефонні номери – поліція – 100, туристська поліція в Єрусалимі – 539-12-54, жандармерія – 158, швидка допомога – 101, пожежна служба – 102, довідкова – 106., довідкова для туристів, що знаходяться в Єрусалимі – 629-60-41, довідкова митної служби – 971-55-11, аеропорт ім. Д. Бен-Гуріона – 972-33-66,
 

ВІЗА в Ізраїль

З 09.02.2011 набрав чинності договір про безвізовий режим (тип віз В2) між Ізраїлем і Україною.  Без візи можна провести в Ізраїлі не більше 90 днів протягом півріччя. По прильоту до країни в закордонний паспорт ставиться штамп про прибуття. Додаткові гроші за штамп не стягуються (це правило стосується лише національних ЗАКОРДОННИХ паспортів). Необхідно мати закордонний паспорт, термін дії якого закінчується не пізніше 6 місяців після дати вильоту з Ізраїлю, а також зворотній авіабілет, ваучер на проживання в готелі та медичну страхівку. Фотографія дітей, старших 5 років, повинна бути вклеєна в паспорт батьків. Детальніше про безвізовий режим ТУТ.
 

МИТНИЙ КОНТРОЛЬ в Ізраїлі

Держава Ізраїль не ставить ЖОДНИХ ОБМЕЖЕНЬ на ввіз/вивіз будь-якої валюти. Особам, старше 17 років, дозволено ввозити в країну – 250 штук сигарет (250 г. тютюну), до 1 л. міцних алкогольних напоїв, 2 л. слабоалкогольних, парфумерних виробів до 250 г., подарунків на суму не більше 150 дол., продукти харчування вагою до 3 кг., при чому вага кожного повинна бути не більше 1 кг., а також речі особистого користування.
 
Важливо: власникам ноутбуків, відеокамер та спорядження для підводного плавання – обов’язково всі ці речі задекларувати та проходити по «червоному коридору», залишивши завдаток, який на зворотній дорозі успішно повертаються.
 
Влада держави категорично забороняє ввезення наркотиків, зброї, тварин та рослин без спеціального дозволу. Важливо: якщо Ви не хочете мати штамп про те, що відвідали Ізраїль, потрібно про це повідомити прикордонні служби та заповнити «форму 17L». Варто пам’ятати, що ретельний контроль на кордоні Ізраїлю є необхідною мірою, що виконується з метою національної безпеки.
 
Не рекомендований ввіз речей, що прямо стосуються держав арабського сходу, оскільки це може негативно вплинути на проходження митного контролю, навіть до заборони в`їзду в державу Ізраїль. Якщо Ви під час відпочинку купили антикварні вироби, виготовлені до 17 ст., то вони зазначені в митних правилах як такі, що можна вивозити з країни лише на підставі спеціального дозволу директора Управління старовини.
 
ПОСОЛЬСТВО ДЕРЖАВИ ІЗРАЇЛЬ В УКРАЇНІ
м. Київ, бульвар Лесі Українки, 34
Тел: (+38 044) 230-69-79, 284 97 35, 284 97 44
Факс: (+38 044) 284-97-48, 284-97-36
Робочі години: пн..-чт. 9:00-17:30, пт. 9:00-15:00
 

КОНСУЛЬСЬКИЙ ВІДДІЛ

пн..-чт. - 8.00 - 10.00
Тел: (+38 044) 586 -15-56
 

ПОСОЛЬСТВО ДЕРЖАВИ УКРАЇНА В ІЗРАЇЛІ

Ізраїль, Tel Aviv, 50 Yirmiyahu, 62594
Тел: (+ 97 23) 604-02-42
Факс: (+97 23) 604-25-12
Робочі години: пн.-пт. 8.30-13.00, 14.00-18.00
E-mail: emb_il@mfa.gov.ua
 

КОНСУЛЬСЬКИЙ ВІДДІЛ

Тел: (+ 97 23) 605-99-21
Факс: (+97 23) 544-67-44
E-mail: gc_il@mfa.gov.ua
 
ГЕНЕРАЛЬНЕ КОНСУЛЬСТВО УКРАЇНИ В м. ХАЙФА
м. Хайфа, вул. Пал-Ям 2, корпус «Ореон», офіс 157
Тел: (+97 24) 866-46-26
Факс: (+97 24) 866-46-26
Робочі години: пн.-чт 09.00-13.00, пт. 09.00-12.00
E-mail: gc_ilh@mfa.gov.ua
 
 

ОСНОВНІ КУРОРТНІ ЗОНИ Ізраїлю

МЕРТВЕ МОРЕ. Це унікальна водойма, ще не має аналогів в усьому світі, знаходиться на глибині 400м. нижче рівня моря. Це найсолоніше озеро на планеті Земля. Вчені відкрили, що в атмосфері над Мертвим морем на 10% більше озону, ніж над будь-якою іншою точкою країни. Склад солей моря сам по собі унікальний, його неможливо відтворити штучно. Усі корисні властивості Мертвого моря зумовлені 55-ма гарячими мінеральними джерелами, які знаходяться на глибині понад 1500 м. Унікальні властивості має чорна «грязь» - мінерали збагачують клітини киснем, пришвидшують метаболізм та роблять шкіру еластичною і знову молодою. Тому багато відпочиваючих постійно приїжджають в Ізраїль саме за цілющими властивостями Мертвого моря. Але не тільки сюди їдуть за вирішенням проблем зі здоров`ям – це прекрасний курорт для спокійного відпочинку із розвиненою інфраструктурою та комплексами СПА-процедур. Хороший сервіс, дбайливий персонал готелів, повітря, що насичене випарами лікувальних солей – це все і є багатством курортів на Мертвому морі.
 

ЕЙЛАТ. Курорт на березі Червоного моря – найпівденніша точка Ізраїлю. Місто знамените своїми розкішними кораловими рифами, які у 1966 році набули статусу природного заповідника. Красивий підводний світ, завжди тепла погода без сильних вітрів та товари, вартість яких виставлена без ПДВ. Море на цьому курорті завжди тепле та спокійне, а дощі – велика рідкість. Ейлат більш демократичне місто, ніж усі решта в Ізраїлі, тому відкритий одяг тут ні у кого не викликає неправильних асоціацій. Особливістю курорту є те, що спека тут переноситься набагато легше, оскільки повітря тут дуже сухе. Навіть лікарі радять відпочинок в Ейлаті усім, хто хворіє на астму. Основною атракцією курорту є підводна обсерваторія з можливістю спостерігати за життям унікальних рибок та дельфінів. Самі ізраїльтяни кажуть: «Найкраща засмага  лише в Ізраїлі».

 

ТЕЛЬ-АВІВ. На відміну від усіх інших міст Ізраїлю, Тель-Авів «ніколи не спить». Завдяки розвинутій транспортній системі, він є центром відправлення в екскурсійні мандрівки та на курорти Ейлат та Мертве море. В Тель-Авіві та Яффо десятки нічних клубів, а часто і самі готелі пропонують широкий спектр вечірніх розваг. Море завжди поруч, тут навіть узимку погода лагідна та ніжна. Новим фешенебельним курортом, що розвивається неподалік Тель-Авіва є Герцлія з шикарними 5* готелями, що знаходяться прямо на березі Середземного моря. Популярним містечко є і серед мільйонерів, що купують тут маєтки для своїх резиденцій. Цікаво: з самого початку Герцлія будувалась як сільськогосподарське містечко, оскільки славиться своїми цитрусовими. Елітний яхт-клуб, дорогі ресторани, престижні готелі – це все робить Герцлію своєрідним «Беверлі Хілзом» в Ізраїлі.

 

НЕТАНІЯ. Бюджетний курорт на березі Середземного моря, більшість готелів якого знаходиться на першій береговій лінії, в декількох хвилинах пішої ходи від центру міста. Містечко з красивими променадами, набережними та неперевершеними морськими видами з готельних номерів. Облаштовані пляжі, простягнуті на 11 км, різноманітні фестивалі, ярмарки, вистави – це все відкривається перед тими, хто вирішить провести свій відпочинок саме тут. Також є можливості для занять водними видами спорту, такими як: віндсерфінг, вітрильний спорт, дельтапланеризми та рибна ловля. Курорт недарма отримав назву «ізраїльська Рив’єра».

 

НАЙЦІКАВІШІ МІСТА Ізраїлю

Ізраїль перш за все – це країна з багатою історією, культурою та, особливо цікавими для туристів, «паломницькими місцями», що являються ключовими при плануванні екскурсійних турів.
 

ВИФЛЕЄМ. Невелике містечко неподалік Єрусалиму, що, згідно із Біблійськими переказами, є місто, де народився Ісус Христос. Його часто називають ще містом «царя Давида», який тут народився та був «помазаний» на царювання самим пророком Самуїлом. Основні пам’ятні місця:


- ПЕЧЕРА РІЗДВА, в якій, за переказами, Діва Марія народила сина. На цьому місці побудована Церква Різдва Христового, що є меккою для паломників з усього світу. Цікаво – це єдиний Храм, де Богослужіння не припиняються з дня його побудови, а це приблизно з 330 р. н.е. В храмі зберігся древній колодязь, в який, згідно із легендами, впала Вифлеємська зірка. Ті, хто зазирне вглиб нього – зможуть побачити її відображення. За всю історію свого існування храм неодноразово знищували, грабували, але невтомні віруючі кожного разу його відновлювали. В храмі до сьогоднішнього дня знаходяться ікони, фрески, мозаїки, що мають велике значення для паломників. Цікаво: у Вифлеємі знаходиться єдина у всьому світі чудотворна ікона Божої Матері, де вона зображена із посмішкою.
- МОЛОЧНИЙ ГРОТ. Знаходиться неподалік Церкви Різдва Христового. В ньому переховувалась свята сім`я від переслідувань царя Ірода під час мандрівки до Єгипту. Згідно із легендою, Діва Марія годувала Ісуса та декілька крапель молока потрапили на стіни печери, надавши їй білого кольору.
- ПОЛЕ ПАСТУШКІВ – легендарне місце, де Архангел Гавриїл сповістив радісну звістку про народження Ісуса! Пастухи були першими, хто прийшов на місце народження Спасителя та віддали йому честь та шану. З тієї пори це місце і вважається священним.
- Церква СВЯТОЇ КАТЕРИНИ. Знаходиться неподалік від Храму Різдва Христового, збудована на місці колишнього жіночого монастиря. Катерина була християнкою вірною Ісусу Христу, за що і була жорстоко страчена. Цікаво: за часів хрестоносців був створений орден лицарів ім.. Св. Катерини
 
ЕЙН КАРЕМ. Невеличке містечко, що знаходиться біля Єрусалиму і яке у 1961 році було до нього «приєднано». Обов’язковий об’єкт для паломників, оскільки саме тут знаходяться такі пам’ятні місця:

- ДЖЕРЕЛО МАРІЇ. Під час своїх подорожей Діва Марія зупинилась біля природного джерела та напилась із нього води. З того часу воно вважається священним, а вода, яку воно дає – цілющою. Зовсім недавно вода в ньому була прозорою та чистою, але останнім часом вживати її не рекомендується.
- Гірський православний жіночий МОНАСТИР знаходиться в горах  під покровительством Російської Православної Церкви. Біля монастиря знаходиться камінь, на якому, згідно із легендами, проповідував Іоан Хреститель. Монастир є діючим, кількість жінок у ньому близько 160.
- Церква ЗУСТРІЧІ побудована на тому самому місці, де зустрілись Діва Марія та її двоюрідна сестра Єлизавета. Діва Марія приїхала до сестри як тільки почула звістку про вагітність останньої. Саме Ейн Карем став рідним містом для Іоана Хрестителя, сина Єлизавети.
 

ЄРУСАЛИМ. Місто «Трьох Релігій», «Місто Світу» - як тільки не називають цей священний центр усіх віруючих. Місто має більш ніж 70 назв, які з любов’ю присвоюють йому паломники. Це не просто місто з вуличками, дорогами, будинками – це найзагадковіший об’єкт у всьому світі. Це святе місто для представників таких релігій: іудеїв, християн та мусульман. Основні атракційні місця:

- Мечеть КУПОЛ СКЕЛІ – найкрасивіша в усьому місті, оскільки її купол видно з будь-якої точки Старого Міста. На сьогоднішній день – це архітектурний пам’ятник, збудований на місці, з якого пророк Мухаммед вознісся на небо.
- Храм ГРОБУ ГОСПОДНЬОГО та Хресна Дорога «Віа Долороза». Маршрут по Хресній Дорозі складається із 14 пунктів – зупинок, що ведуть до Голгофи та Храму Гробу Господнього. Під час проходження цього шляху віруючі «відчувають на собі» все те, що відчував Ісус. Хоча останнім часом паломники відвідують лише 5 останніх зупинок на шляху від судилища до місця розп’яття Ісуса Христа. Там знаходиться камінь миропомазання та основна святиня християн – Храм Гробу Господнього, що побудований на місці поховання та воскресіння Христа. Саме тут на Пасху Благодатний Вогонь «спускається» через ротонду та відбувається ритуал самозапалення свічок. Храм за свою історію був під владою як християн, так і мусульман, був практично знищений пожежею у 19ст, та потім повністю відбудований.
- МАСЛИЧНА ГОРА. Місце, що є священне як для євреїв, так і для християн. Саме тут вознісся Ісус, передбачив руйнування Єрусалиму та за часів свого життя проповідував тут народу. З гори відкривається красива панорама на все Старе місто, Іудейські гори, Мертве Море та гори Моав на сході. Трохи нижче від вершини гори знаходиться Церква Вознесіння з її каплицею.
- ГЕФСИМАНСЬКИЙ САД. На схилі Масличної гори розкинувся красивий сад, де провів останні години перед стратою Ісус. На місці зради Іуди, ще у 5 ст. н.е. була побудована каплиця, яку у 20 ст. перебудували на Храм Пристрастей Господніх (або «Церква Усіх Націй»), названу так на честь 12 католицьких общин, що пожертвували на неї кошти.
- СТІНА ПЛАЧУ. Ще у 70 р. н.е. був знищений другий Єрусалимський Храм, уціліла лише західна його стіна. Саме це місце отримало назву «Стіна Плачу», оскільки стіна стала місцем, де євреї оплакували знищений храм. Площа перед стіною ніколи не буває пустою, тисячі паломників приходять сюди з відкритою душею та серцем. Сама стіна розділена на дві частини – жіночу та чоловічу. Важливо: туристам слід потурбуватись про закритий одяг, поважаючи віруючих. Після молитви у щілини стіни кладуть свої записки-прохання до Бога.
- г. СІОН та Храм Успіння Богородиці. Саме в домі на горі Сіон жила Діва Марія після Воскресіння Ісуса Христа в спокої та тиші і саме тут на третій день, після явлення перед нею архангела Гавриїла, вона вознеслась на Небо. Зараз на місці Успіння знаходиться статуя що передає цей момент.
- ЯД ВА-ШЕМ або меморіал єврейського голокосту. Він складається з декількох експозицій: Залу Пам’яті та Музейного комплексу, які в свою чергу мають внутрішній поділ. Поїздка залишить досить важкий відбиток на душі, але це частина історії, яку прагнуть пізнати. Тут увіковічнені імена тисяч жертв цієї жахливої події.

 

КЕЙСАРІЯ. Давнє місто було побудовано Іродом ще у далекому римському періоді і слугувало столицею провінції та важливим за значенням портом. Саме у цьому місті зберігалась Чаша Грааля, в якій, за віруваннями, була зібрана кров Ісуса. Чаша була викрадена з Кейсарії за часів хрестових походів. До сьогоднішнього дня місто не збереглось у своєму первозданному вигляді, найкрасивішим у ньому є Національний Парк, що включає такі об’єкти:


- ПАЛАЦ «на рифі» - руїни колись неперевершено красивого палацу з басейнами, просторими залами. Вчені вважають, що басейн використовувався в якості рибного ринку.
- АМФІТЕАТР царя Ірода, побудований під час його правління, що використовувався для спортивних змагань, розважальних дійств та перегонів колісниць.
- ПОРТ. Кейсарія за правління Ірода був найважливішим портом в державі, хоча згодом його було повністю знищено. Цікаво: порт був штучно створеним, з поділом на зовнішню та внутрішню гавані. На даний момент сучасний порт був відновлений аж після утворення держави Ізраїль.
 

АККО. Місто на перехресті торгових шляхів, місце зустрічі Сходу та Заходу. Усі роки воно було «ласим шматочком» для завойовників, тому і постійно укріплялось. Акко – важливий порт, місто, що за часів правителя ал-Джазара було відбудоване у традиційному турецькому стилі. На сьогоднішній день – це культурний центр Ізраїлю, що за красою та пам’ятками поступається хіба що Єрусалиму.

 

ХАЙФА. Центр молодої релігії – бахаїзму, північна столиця Ізраїлю на схилах гори Кармель. Спочатку місто розвивалось як передмістя Акко, та згодом стало одним з найголовніших портових міст країни. Хайфа відзначається дружелюбністю та релігійною терпимістю, оскільки в межах міста знаходиться 25 храмів різних конфесій, тому його часто називають «центром релігій». Цікаво: Хайфа – єдине місто в усьому Ізраїлі, де функціонує метро у вигляді підземного фунікулеру, що сполучає верхнє та нижнє місто. Основні райони міста:

- БАТ ГАЛІМ. Забудований єврейськими поселеннями. Визначні місця: печера, де згідно з іудейськими віруваннями переховувався Ілля Пророк, національний морський музей.
- Нижнє місто з якого почалась історія сучасної Хайфи, саме тут знаходиться основний пасажирський порт Ізраїлю. Варто відвідати: музей залізничних доріг, мечеть та мусульманське кладовище, що залишилось ще від часів Оттоманської імперії.  
- АДАР – перший єврейський квартал міста.
- НЕВЕ-ШААНАН – район на плоскогір’ї гори Кармель, досить відокремлене від місць компактного проживання євреїв. В перекладі означає «оселя спокою».
- МОШАВА ГЕРМАНІТ – район, що побудований німцями-християнами, або, як вони себе називали, «тамплієри» (не мають нічого спільного із Орденом Тамплієрів). Цікавим у районі є музей Заселення Хайфи, нижній рівень Бахайських садів.
- КАРМЕЛЬ, що колись вважався найдорожчим районом Хайфи, тепер спальний район, а його центр – популярний туристичний об’єкт. Монастир Кармелітів, що складається із собору, житлових приміщень, музею із знахідками із фортеці тамплієрів, церква «Стелла Маріс», Бахайські сади з гробницею Баба із золотим куполом, ретельно спланованими садами та терасами – все це район Кармель.
- КАБАБІР – район арабів-мусульман.
- ДЕНІЯ – престижний та дорогий район Хайфи, що забудований дво-, триповерховими віллами та котеджами.
- РАМОТ РЕМЕЗ – батьківщина університету Хайфи.
 

НАЗАРЕТ. Священне для християн місто, третє по значимості після Єрусалиму та Вифлеєму. Саме в ньому архангел Гавриїл сповістив Діву Марію про зачаття від Святого Духа. Тут пройшло дитинство та юність Христа. В прекрасному вигляді збереглось старе місто, де чимало церков та пам’ятних місць. Цікаво: лише у цьому місті неділя – вихідний день. Основні пам’ятні місця:

 

- Церква БЛАГОВІЩЕННЯ, названа в честь однойменної події з Дівою Марією. Складається з церкви, якій присвоєно почесне звання базиліки у 1964 р. та гроту Благовіщення, що, за легендами, був житлом Діви Марії. Сучасна церква була збудована на місці попередніх, зруйнованих.
- Церква АРХАНГЕЛА ГАВРИЇЛА. Найцінніше знаходиться в «підвальному» сховку – джерело, біля якого перший раз явився архангел до Діви Марії. До нього ведуть кам’яні сходи, а красива чудотворна ікона роботи російського митця прикрашає стіну. Це основний храм православної арабської общини, найбільшої в країні.
- КАНА ГАЛІЛЕЙСЬКА, що знаходиться на північ від Назарету, відома тим, що саме тут Ісус сотворив своє перше чудо – перетворив воду на вино на весільному бенкеті, на якому був присутній разом із Марією. В Кану Галілейську щороку приїжджають подружні пари, щоб повторити свої клятви, оскільки вважається, що шлюб, укладений саме тут, буде найщасливішим.
- ЦІПОРІ/СЕПФОРІС – парк створено на руїнах давнього міста, що набуло найбільшого розвитку за часів правління Ірода. Зберігся до наших часів римський амфітеатр, деякі житлові квартали та вулички, мозаїка «Свято Нілу», що складається з мільйона частинок, гігантські басейни.
 

ТАБХА. Невелике поселення в долині біля озера Кінерет, місто семи джерел. Води біля міста були багаті на рибу, тому саме тут набув розвитку рибний промисел. Саме тут на камені вечеряв Ісус і віруючі зробили з нього вівтар Собору Св. Петра. За легендами, саме в Табсі відбулось ще одне чудо – 5 тис. осіб були нагодовані п’ятьма шматками хліба та двома рибинами. Саме на цьому місці збудована церква, яка зараз носить назву Примноження Хлібів та Риб. До сьогоднішнього дня збереглась мозаїка, викладена на підлозі. Табха також відома церквою Св. Петра, де, за повір’ями, Ісус Христос явився втретє після свого воскресіння.

 

ЦФАТ. Це місто вважається одним із священних, хоча не було взагалі згадане у Біблії. Слави серед віруючих він набув в середньовіччя, коли саме тут зародилась та укріпилась релігія Каббала (вчення, засноване на містиці та трактуванні слів та чисел у Торі). Відомим в місті є квартал художників, яких тут безліч. Їх приваблює самобутність та краса міста.

 

КАЦРІН. Знаходиться в центрі Голанських висот, невеличке містечко, але відоме на весь Ізраїль. Гірське повітря, чиста вода, прекрасний клімат – все це зробило його центром виноробства, чиї вина популярні не тільки в країні, а і далеко за її межами. В містечку знаходиться цікавий музей ляльок, археологічний парк «Кісрін», зоосад, тощо.

 

ТВЕРІЯ. Унікальне місто, що знаходиться в 200 метрах нижче рівня моря на берегах озера Кінерет (Галілейське море). Саме тут відбулось одне із чудес, пов’язаних із життям Ісуса Христа, а саме ходіння по воді. В Старому місті збереглась фортеця Дахер ель-Амар, що включає водойму для ритуальних купань, залишки міської стіни із базальту та церкву Св. Петра. Популярними туристичними об’єктами є гробниці Рамбама, храм Дванадцяти апостолів, руїни синагоги 6 ст. н.е. Також Тверія відома своїми термальними джерелами, збагаченими мінеральними солями, які зробили з міста популярний бальнеологічний курорт. Сюди приїжджають не стільки ті, хто потребує оздоровлення чи лікування, але і ті, хто хоче просто відпочити та насолодитись прекрасними краєвидами.

 

ХЕВРОН. Місто, в якому знаходиться святиня, що є однаково священною як для християн, так і для іудеїв та мусульман. Це Печера Махпела (або Печера Патріархів). За єврейською традицією саме тут поховані Адам і Єва, хоча ніяких доказів цьому немає. Цікаво: доступ в печеру розділений для того, щоб виключити одночасне перебування в ній арабів та євреїв. У печері поховані Авраам, Ісаак, Яков разом із своїми дружинами Сарою, Ревеккою та Лією. В сучасному світі місто розділене на два сектори, один з яких контролюється палестинською автономією.

 

КАПЕРНАУМ. За легендами місце народження апостолів Андрея, Іоана, Петра та Якова. Також його часто називають містом Ісуса Христа, оскільки саме тут він проживав, коли покинув Назарет та творив багато чудес. В прадавні часи Капернаум був заселений виключно іудеями, а коли його стали заселяти представники інших релігійних громад залишається загадкою. Місто знаходиться поблизу озера Кінерет та на даний момент числиться в системі ізраїльських національних парків. До сьогоднішніх днів збереглись: дім апостола Петра, давня Синагога, де проповідував Ісус, грецька церква Собору Дванадцяти Апостолів. Біля Капернаума височіє гора, яку весь світ знає як гору Блаженств, саме тут Ісус виголосив свою проповідь, кожен рядок якої починався зі слова «блаженні».

 

ТЕЛЬ-АВІВ/ЯФФО. Яскравий приклад об’єднання молодого та старовинного міст та створення успішного конгломерату. За легендами саме в Яффо Ной побудував свій ковчег та врятувався від великого Потопу. Найсучасніше місто Ізраїлю цікаве і в екскурсійному плані, а саме такими пам’ятками:


- Церква ПЕТРА в ЯФФО. Російська православна церква, що належить до Російської православної місії в - Музей старовини у Яффо.
- Тель-Авівський університет
- Музей Діамантової біржі
 

ОСНОВНІ ЕКСКУРСІЙНІ ПРОГРАМИ Ізраїлю

З відміною візового режиму між Ізраїлем та Україною дуже популярними стали групові екскурсійні та паломницькі тури. Їх перелік та детальні програми можна переглянути ТУТ. Якщо ж Ви прихильники пляжного відпочинку, тоді вам будуть цікаві наступні, більш активні екскурсії:
 

- Заповідник ЕЙН-ГЕДІ (район Мертвого моря) – красивий оазис, що включає декілька річок, місця постійного проживання багатьох видів тварин, більше тисячі видів рослин та сталактитові печери.
- МАССАДА (район Мертвого моря). Давня фортифікаційна споруда, збудована ще Іродом для захисту його та сім`ї від ворогів. Підйом до фортеці досить складний – або по канатній дорозі зі сторони Єрусалиму, або по досить крутій дорозі від м. Арада. Фортеця відіграла важливу роль під час повстання іудеїв проти римлян.
- Підводна ОБСЕРВАТОРІЯ (район Ейлату). На глибині 6 м. відвідувачі мають змогу спостерігати за життям підводного світу та його мешканців. Цей морський музей – візитівка курорту, існує вже понад 20 років. Відвідування обсерваторії несе не тільки естетичне задоволення, але й пізнавальне – оскільки тут є можливість дізнатись та прочитати багато інформації про морських жителів. Цікавою лабораторія є і завдяки оглядовому майданчику, до якого ведуть 90 сходинок, з якого відкривається панорамний вид на 4 країни: Єгипет, Йорданію, Саудівську Аравію та Ізраїль.
- Риф ДЕЛЬФІНІВ (район Ейлату). Екологічно чиста природна зона, що приваблює багато представників цього виду та дозволяє нам милуватись ними в їх природному середовищі. Тут можна максимально «близько» познайомитись з дельфінами, оскільки це закритий пляж, де можна поплавати з ними та пониряти з маскою.
- Місто КОРОЛІВ (район Ейлату). Красивий замок, що нагадує палац з різноманітними сучасними атракціями, прогулянкою на човнах по залам царя Соломона, атракціоном «Подорож в минуле», печерою ілюзій, печерою Старого Заповіту та водоспадами царя Соломона.
- Джип-Сафарі, «Долина Статуй», парк «Тімна» (регіон Ейлату). Цікавий маршрут на джипах в Долину Статуй, що були створені дощем та вітром, а парк Тімна з унікальними первозданними ландшафтами не залишить Вас байдужими.
- Парк Мініатюр «МІНІ ІЗРАЇЛЬ» (регіон Тель-Авіву або Єрусалиму). Унікальний парк під відкритим небом, в якому понад 350 макетів об’єктів, що відображають різні пам’ятки країни. Тут можна побачити усі найцікавіші міста, місця, що є точними копіями реальних споруд. Виконаний у пропорціях, що зображають зірку Давида.
- Парк «УТОПІЯ»( регіон Тель-Авіву та Хайфи). Унікальний природний заповідник з долиною орхідей, парком метеликів, багатьма рослинами-хижаками, представниками тваринного світу та цікавими лабіринтами, створеними з рослин.
- Парк ХАМАТ-ГАДЕР (регіон Хайфи, Назарету та Нетанії). Центр термомінеральних джерел з панорамою на о. Кінерет. Води цих джерел пришвидшують обмін речовин та носять знеболювальний характер. Вода очищується кожні 4 години, що гарантує її чистоту та свіжість.
- Парк РОТШИЛЬДА (регіон Хайфи, Назарету, Нетанії). Незвичайний парк, де заборонені шум, галас та суєта. Тут знаходиться гробниця Барона Ротшильда та його дружини. Цікаво: у саду є спеціальна «ароматна» ділянка для незрячих, де вони можуть відчути усю багатогранність запахів. В парку є багато фонтанів, сад троянд, цікаві декоративні рослини та рідкісні дерева.
- ЛІФТ ЧАСУ (регіон Єрусалиму). Цікава мандрівка перенесе Вас у часі, дозволивши побачити усю історію міста Єрусалим. Ефект присутності зробить подорож захоплюючою, музичний супровід – загадковою, а найсучасніше обладнання – незабутньою. Ви будете мати змогу шукати скарби в підземеллях міста та побачити його з висоти пташиного польоту.
- Зоопарк «САФАРІ» (регіон Тель-Авіву). Цей парк став місцем проживання багатьох видів тварин після закриття його аналога в Тель-Авіві. Тут усі тварини живуть в природних умовах, а відвідувачі можуть за ними поспостерігати. Він унікальний своєю величезною територією, де проживають цілі стада тварин, що вільно розгулюють по ній. Основна мета зоопарку – збереження та підвищена охорона тваринного світу.


ОТЖЕ, Ізраїль – це дивовижна країна, де поєднуються сучасність та старовина, де співіснують три світові релігії, де кожний камінь «пашить» історією. Ізраїль – одночасно мекка для паломників з усього світу, першокласний курорт на трьох морях та країна з великими лікувальними можливостями. Саме тут є Свята Земля, що не має аналогів в усьому світі, унікальне Мертве море та красоти підводного світу Червоного моря. Ізраїль – це маленька країна з великим серцем і вона чекає на Вас!

Ще багато корисної та цікавої інформації про Ізраїль Ви можете довідатись на наступних ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСАХ:

http://www.contactcjl.com/israel_rarities.html

http://korysne.co.ua/tsikavi-fakty-pro-izrajil/
http://www.welcome-israel.ru/54.html
http://jerusalem.kiev.ua/turistam/shopping-v-izraile-magaziny-vostochnye-bazary.html
http://jerusalem.kiev.ua
http://www.israel.com.ua
http://www.infoplus.co.il/

 
Nataliya Kosh
Відповідальний менеджер:
НАТАЛЯ КОШ
anya@travellers-club.lviv.ua
Skype: klubm_anya
 

Розсилаємо корисну інформацію, нові пропозиції, «горящі тури».

Не набридаємо. Відписатись легко.

Спробуйте!

Ви турагентсво і хочете отримувати інформацію для професіоналів?

Підпишіться будь ласка тут!