На головну Контакти
Україна, 79013 Львiв, вул.Вербицького 12  fax: 261-47-01
тел.: (+38 032) 297-05-85, 297-07-85, 297-07-73, 242-25-52ukr
rus

       на 18.04.24
 курс € 41.20грн.
для турів в Туреччину

Відпочинок в ТУРЕЧЧИНІ

ПРО ТУРЕЧЧИНУ
ВСІ ЦІНИ СПЕЦПРОПОЗИЦІЇ
   
 
відпочинок в ТУРЕЧЧИНІ
 
 

ТУРЕЧЧИНА

Туреччина – країна з цікавою багатовіковою історією, цю землю християни та мусульмани вважають священною. Саме тут закінчувався Великий Шовковий шлях та злилися разом мистецтва Сходу та Заходу, утворивши високорозвинуті цивілізації та культури. Туреччина, з її середземноморським кліматом, пам'ятками культури та архітектури, багатими традиціями, фолькльором, лікувальними термальними джерелами та колоритною східною кухнею, завжди була цікава мандрівникам. Країна пропонує безліч можливостей для відпочинку на найкращих курортах з протяжними пляжами, теплим морем та гостинними жителями. Туреччина – це країна про яку говорять мільйони з доступними цінами на відпочинок, куди хочеться повернутись не один раз. Країна ніколи не втрачає своєї актуальності та привабливості, а, навпаки, набуває все нових барв та відітнків. Прогулянки на яхтах, поєднання активного та пасивного відпочинку, різноманітні національні шоу, насичені екскурсійні програми – це лише маленька частина того, що пропонує Вам Туреччина, а від такої пропозиції гріх відмовлятись!
 

ГЕОГРАФІЯ ТА КЛІМАТ Туреччини

Унікальна країна, що знаходиться на стику одразу двох континентів: на півдні ЄВРОПИ та на південному заході АЗІЇ. Утворилась Туреччина внаслідок розпаду Османської імперії у 1920 році. Більшість території держави знаходиться на Анатолійському півострові, менша – на Балканському. Межує на ЗАХОДІ з Болгарією та Грецією, на ПІВДНІ – з Іраком та Сірією, на СХОДІ – з Азербайджаном, Вірменією, Грузією та Іраном.
 
Туреччина омивається одразу чотирма морями: ЧОРНИМ (на півночі), МАРМУРОВИМ (на північному заході), ЕГЕЙСЬКИМ (на заході) та СЕРЕДЗЕМНИМ (на півдні). Країна займає важливу позицію на перехресті магістралей та торгових маршрутів між Європою та Азією. Туреччина – країна, де переважають гори та плоскогір’я, глибокі ущелини та великі котловани гірських хребтів, а рівнинні частини території знаходяться біля морських узбережь.
 
Цікаво: в Туреччині знаходяться чотири вулкани: Великий Арарат – найвища точка країни та Сюпхан (недіючі),  Немрут і Ерджієс (діючі).
 
Уздовж узбережжя Чорного моря простягнулись ПОНТІЙСЬКІ гори, Середземного – гірська система ТАВР.
 
ЧОРНЕ море (внутрішнє море), яке омиває північне узбережжя країни, дуже холодне взимку та тепле влітку, вважається одним із наймолодших у світі. На даний момент курорти чорноморського узбережжя Туреччини тільки набувають розвитку. МАРМУРОВЕ море – внутрішнє море Туреччини та вкрай важливе для економіки країни, оскільки це єдиний канал сполучення Чорного моря зі світовим океаном через протоки Босфор та Дарданели. ЕГЕЙСЬКЕ та СЕРЕДЗЕМНЕ моря – основні центри пляжного відпочинку в країні з безліччю курортів.
 
В районі Вірменського плоскогір’я беруть свій початок відомі ріки – ТИГР та ЄВФРАТ. Взагалі, річкова система Туреччини розвинена досить добре, хоча вони переважно не використовуються для судноплавства та промисловості. Так як країна в більшості гірська, в ній переважає континентальний клімат з жарким посушливим літом та сніжною і холодною зимою. В районах Середземноморського та Егейського узбережь клімат набув рис середземноморського з жарким, але вологим літом та м’якою зимою без снігопадів. Чорноморське узбережжя характеризується типово морським кліматом, з теплим і дуже вологим літом та прохолодною зимою.
 
Туристичний сезон на Середземноморському узбережжі починається з кінця КВІТНЯ і триває до середини ЖОВТНЯ, на егейському – з кінця травня до середини вересня.
 

СЕРЕДНЬО-ТЕМПЕРАТУРНІ ДАНІ ПО ОСНОВНИХ КУРОРТНИХ ЗОНАХ Туреччини

(згідно із www.weather2travel.com)
 
місяць: Січ. Лют. Бер. Квіт. Трав. Черв. Лип. Серп. Вер. Жовт. Лист. Груд.
Аланія
середня темп. повітря 10 11 14 18 23 27 30 30 28 22 17 12
середня темп. води 17 16 17 18 21 24 27 28 27 24 21 18
Анталія
середня темп. повітря 16 16 18 20 24 29 32 33 30 27 22 18
середня темп. води 16 17 16 18 20 24 28 29 27 25 21 18
Кемер
середня темп. повітря 14 14 17 21 25 30 33 33 30 25 20 16
середня темп. води 17 17 16 18 20 24 26 27 26 24 21 18
Егейське узбережжя
середня темп. повітря 13 14 18 20 25 30 34 33 30 25 19 15
середня темп. води 15 14 14 15 17 21 24 25 24 22 19 16
 

НАСЕЛЕННЯ, МОВА ТА РЕЛІГІЯ Туреччини

Населення Туреччини, згідно із даними перепису 2008 року, становить 72 млн. осіб, причому відзначається активний щорічний його приріст та невисокий рівень смертності. Згідно із цими усіма факторами ГУСТОНАСЕЛЕНІСТЬ країни є однією із ключових її проблем. Основними завданнями турецької влади на даний час є запобігання перенаселенню країни та асиміляція турецьких громадян, що особливо стосується висококваліфікованих працівників, зайнятих в галузях промисловості та медицини.
 
Цікаво: в конституції Туреччини вказано, що особа, яка пов’язана узами громадянства із державою, вважається турком, тому дитина, батько чи мати яких турецького походження, вважається турком.
 
З кожним роком змінюється співвідношення між сільським та міським населенням, на користь останнього, тобто в країні реєструється активна УРБАНІЗАЦІЯ. Проте в 80-хх роках 20 ст. відзначилась активна еміграція працездатного висококваліфікованого населення та безробітних в країни як Європи, так і Азії.
 
Туреччина – БАГАТОНАЦІОНАЛЬНА країна, хоча 90% усіх проживаючих у ній є турками. На даний момент в країні реєструють представників більш ніж 25 національних меншин, серед яких греки, курди, черкеси, вірмени, євреї та ін..
 
Туреччина досить однорідна в релігійному плані, оскільки більш ніж 95% населення становлять МУСУЛЬМАНИ. Іслам, як державна релігія, був скасований ще у 1928 році, тепер у країні свобода віросповідання.
 
Цікаво: близько 3% усього населення країни досі не визначили свого віросповідання чи приналежності до будь-якої релігійної спільноти. Близько 2% займають християни і 2% – послідовники Грецької православної церкви.
 
Цікаво: Туреччина – країна з великою кількістю культових споруд, тільки мечетей ту більше 78 тисяч.
 
Країна досить однорідна і у мовному питанні – близько 90-95% спілкуються ТУРЕЦЬКОЮ мовою, або, як називають її корінні жителі, – тюркською. Ця мова визначена як державна Конституцією Туреччини. Але в туристичних районах, зайнятих у сфері туризму, досконало освоїли російську, англійську та німецьку мови, що дозволяє підвищити рівень сервісу та спростити перебування на курортах країни громадян багатьох держав.
 

ТРАДИЦІЇ Туреччини

На даний момент в країні тісно переплелись старі і НОВІ ТРАДИЦІЇ як світські, так і релігійні. У великих містах можна без проблем робити фотозмінки об’єктів та людей, а от в провінції, перш, ніж знімкувати, краще запитати на це дозвіл, оскільки не усі жителі виявляють бажання бути сфотографованими.
 
Між Україною та Туреччиною є досить сильні відмінності у мові жестів. Наприклад, піднятий вверх палець зовсім не означає схвалення, а радше навпаки. Тому, при розмові бажано активно не жестикулювати та не розмахувати руками. Особливе застереження стосується чоловіків – потрібно з ПОВАГОЮ розмовляти з турецькими жінками і не виявляти до них жодної симпатії, оскільки турецькі чоловіки дуже темпераментні і можуть неправильно Вас зрозуміти.
 
Усі свята в Туреччині відбуваються з великим розмахом і можуть тривати декілька днів, з танцями, концертами, виступами турецьких зірок. ВЕСІЛЛЯ в країні також може тривати декілька днів, але це переважно стосується сільської місцевості. Там громада має право санкціонувати вибір нареченого.
 
Цікаво: наречена для весілля повинна мати придане, яке складається із виробів, що саморучно зробили вона та її мати.
 
Цікавим є своєрідний ритуал «ДОРОСЛІШАННЯ» у чоловіків. Мужчина, який досяг 18-річного віку, обов’язково повинен відслужити 18 місяців на військовій службі і тільки після її проходження він буде вважатись дорослим та відповідати за свої вчинки.
 
Одним із найважливіших РЕЛІГІЙНИХ ПРАВИЛ в Туреччині є порядок відвідання мечетей. При заході до цієї споруди, потрібно зняти взуття, а жінки повинні бути одягнені в довгу спідницю, з закритими плечима і руками. Якщо не виконувати цього правила, Вас не допустять в мечеть.
 
Також не варто розпивати алкогольні напої привселюдно, оскільки 95% турків – мусульмани.
 
Однією з найприємніших традицій Туреччини є безперечно турецька баня ХАМАМ, відвідавши яку хоч раз – захочете відвідати ще і ще. Приємне тепло від нагрітих плит, пінний масаж, пілінг – це все лише маленька частина усього того, що можуть Вам запропонувати у Хамамі.
 
В усіх містах та майже в кожному поселенні збудовані Coffee Houses, які стали невід’ємною частиною життя турецьких чоловіків. Саме тут вони можуть поділитись останніми новинами, розслабитись після важкого трудового дня та покурити кальян з друзями.
 

ЕКОНОМІКА Туреччини

Ще у 1980 році економіка Туреччини була реформована. Як результат – велика частина приватного сектору та переважання РИНКОВИХ ВІДНОСИН в системі господарювання. Туреччина відноситься до країн з переважанням сфери послуг, вона займає більше 51% в структурі економіки.
 
Друге місце займає промисловість, третє - сільське господарство. Решта частка ринку поділена між будівництвом, транспортом та переробною промисловістю.
 
Цікаво: Туреччина займає шосте місце в Європі по виробництву автомобілів відомих світових марок.
 
Згідно із економічними показниками за 2011 рік економіка Туреччини зросла на 11% та постійно прогресує. Основу експорту країни становлять тканини, чай, продукція чорної металургії та автомобілі.
 

ЧАС ТА ГРОШІ Туреччини

Туреччина знаходиться у другому часовому поясі. Час відповідає Київському. Країна не відмінила перехід на літній час. Грошова одиниця країни – турецька ліра. До 2010 року в обігу була Нова турецька ліра. Цікаво: в Туреччині була виготовлена найкрупніша в світі банкнота номіналом 20 мільйонів лір, хоча її еквівалент становив всього 13 доларів США. Курс ліри постійно змінюється, тому краще не обмінювати гроші на національну валюту, а розраховуватися в доларах США. Цікаво: іноді вартість покупок, визначена в доларах, може бути нижчою, ніж в турецьких лірах. В туристичних центрах також приймаються платіжні картки світових банківських систем, рідше – тревел чеки.
 

ТРАНСПОРТ Туреччини

Туреччина – країна, де авіатранспорт розвинутий на високому рівні. Аеропорти знаходяться майже в кожному великому місті країни. Найвідоміша турецька авіакомпанія – TURKISH AIRLINES, яка здійснює переважно міжнародні перевезення, так само як і компанія SunExpress. Внутрішні авіарейси обслуговують Turk Hava Yollari та Turk Hava Tasimaciligi. Також на ринку внутрішніх перевезень Туреччини представлений лоу-кост Istanbul Airlines.
 
Морський транспорт з кожним роком набирає обертів. Країна нараховує декілька міжнародних ПОРТІВ, які використовуються як в туризмі, так і в торгівлі та промисловості. В Стамбулі дуже популярні морські автобуси, які здійснюють пасажирські перевезення в межах міста. Популярними є морські круїзні маршрути зі Стамбулу до Аланії через основні туристичні міста. Також в ніші пасажирообігу своє місце зайняли катамарани (протока Босфор та Мармурове море) і прогулянкові човни, що здійснюють перевезення на грецькі острови.
 
ЗАЛІЗНИЧНИЙ ТРАНСПОРТ менш популярний, аніж автобусний, оскільки він займає набагато більше часу. Залізничні магістралі сполучають найбільші міста країни і часто використовують для перевозів різного роду вантажів.
 
Автобусний транспорт займає велику частку на ринку пасажирських перевезень, здійснюючи як міські, так і міжміські рейси. АВТОБУС – це один з найдешевших способів пересування між містами країни.
 
Цікаво: автобусний транспорт чітко розподілений між державним та приватним. Автобуси державного сектору пофарбовані в зелений та червоний кольори, приватного – в блакитні та помаранчеві. Талони на проїзд у державних автобусах продаються в газетних кіосках, а готівкою можна розрахуватись з водієм приватного. Автобуси зупиняються чітко на визначених зупинках, позначених буквою «D».
 
Крім автобусів, міськими перевезеннями займаються ще і МАРШРУТНІ ТАКСІ, які не мають визначених зупинок. Вони трішки дорожчі, аніж автобуси, але значно дешевші, ніж таксі.
 
У великих містах, таких як Стамбул та Ізмір, функціонує МЕТРО, але воно не має рис звичного для нас. Його гілки ніколи не пересікаються між собою. Це один з найшвидших та найменш завантажених транспортних засобів в Туреччині. Зупинки його позначені літерою «М».
 
Цікаво: метро та трамваї тісно пов’язані між собою, оскільки проїзд у них здійснюється за однаковими жетонами.
 
Автомобільні шляхи в країні досить якісні, тому часто туристи беруть МАШИНИ на прокат для подорожей між курортними зонами. Це можливо по досягненню 21-річного віку та з обов’язковою наявністю водійських прав міжнародного зразка, вартість коливається. Потрібно бути дуже обачними, оскільки в Туреччині часто фіксуються порушення правил дорожнього руху, таких як їзда вночі без фар, зупинки в неправильних місцях, перевищення швидкості тощо. Обов’язково чітко уточнити програму страхування автомобіля, які пошкодження транспортного засобу вона покриває, а які ні.
 

МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ Туреччини

В країні ПЛАТНЕ як в державних, так і в приватних клініках. Для подорожі в Туреччину необхідно придбати медичну страховку, яка покриває витрати в разі настання нещасного випадку. На жаль, багато готелів Туреччини мають приватного лікаря та не допускають інших на свою територію, що часто є предметом конфліктів.
 
Приватні лікарі в готелі не визнають жодних страхових полісів, а розцінки їх недешеві. За візит у готельний номер вони можуть запросити від 50 євро плюс обстеження та призначення лікувальної програми. Тому, перш за все, при настанні нещасного випадку, потрібно зв’язатись із СТРАХОВОЮ КОМПАНІЄЮ та розповісти про те, що сталось і дотримуватись їх подальших вказівок.
 
Загалом, медицина в Туреччині розвинена досить сильно, представлена високотехнологічними державними та приватними клініками. Для громадян Туреччини невідкладна медична допомога є безкоштовною, усі решта виплати регулюються страховою компанією.
 
Цікаво: в Туреччині є так звані учнівські клініки, де приймають та консультують студенти медичних закладів, хоча часто їх важко знайти.
 
Якщо проблеми зі здоров’ям не є значними, потрібно звертатись у найближчу аптеку, де працюють досвідчені фармацевти, здатні надати консультацію та порекомендувати комплекс лікування.  Телефон швидкої допомоги – 112.
 

ВАЖЛИВІ ДРІБНИЧКИ Туреччини

ПЕРЕД ПОЇЗДКОЮ бажано зняти ксерокопії усіх документів, які берете із собою в поїздку, та зберігати їх в іншому місці від оригіналів.

МАГАЗИНИ працюють з 9 ранку до 19 вечора. У неділю деякі з них закриті, але ті магазинчики, що знаходяться в туристичних зонах, можуть бути відкритими до 1-2 ночі.

ВОДУ з крану пити не рекомендується, краще купувати її в пляшках в магазинах.

В багатьох магазинах ЦІНИ вказані у місцевій валюті, тому обов’язково попросити продавця конвертувати вартість у долари.

В Туреччині прийнято ТОРГУВАТИСЬ – це для них звична справа, ціну можна зменшити навіть в два рази.

Як і в кожній країні світу, в Туреччині можуть статись прикрі випадки КРАДІЖКИ Ваших особистих речей. Тому потрібно усі цінні речі зберігати в сейфі готельного номеру, не носити із собою великих грошових сум та особисті речі тримати завжди в руках.

Туреччина – країна зі смачною східною КУХНЕЮ, там надають перевагу баранині та телятині. Страви можуть бути гострими, тому, якщо ви не прихильник «гострих відчуттів» краще про це сказати офіціанту при замовленні.

Про всяк випадок, візьміть із собою засіб від КОМАРІВ.

 
Якщо Ви ПАЛИТЕ – краще взяти необхідну кількість сигарет із собою, оскільки тютюн у Туреччині досить дорогий.
 
СОНЦЕ в Туреччині дуже активне, тому в перші дні відпочинку не варто їм зловживати. Обов’язково захопіть із собою різноманітні засоби для безпечної засмаги!

Потрібно бути дуже обережними при купівлі ЗОЛОТИХ ВИРОБІВ, оскільки часто в них більше міді та інших сплавів, а не золота.
 

ЧАЙОВІ в Туреччині

В Туреччині прийнято залишати ЧАЙОВІ, це вважається правилом хорошого тону. Про цю особливість люб’язно нагадає Вам гід, який буде супроводжувати Вас по дорозі із аеропорту до готелю.
 
Розмір чайових залежить виключно від Вас, але загальноприйнятим є 10% чайових – в ресторанах, кафе і турецьких банях. В готелі за перенесення Вашого багажу платять від 1 до 2 USD, покоївці – 0,5-1 USD. Також, працівники ресепшн будуть дуже задоволені, якщо Ви привезете для них якийсь сувенір.
 

ТЕЛЕФОННИЙ ЗВ'ЯЗОК в Туреччині

Для здійснення телефонних дзвінків з Туреччини можна використовувати мобільний телефон, стаціонарний телефон в готелі або скористатись послугами пошти. Дуже легко знайти пошту за позначкою, що складається з 3-х чорних букв – РТТ на жовтому фоні. Вона працює з 9 ранку до 17 вечора.
 
Всі види телефонних розмов ПЛАТНІ: по місту, міжміські, міжнародні. З будь-якого автомату Ви зможете зателефонувати в усі куточки світу, використовуючи жетони або телефонну картку. Дзвінки із готельного номеру обійдуться Вам вдвічі дорожче, аніж з телефонів-автоматів. Останнім часом помітна тенденція купівлі місцевих сім-карт для телефонних розмов із Україною.

Роумінг. Вартість телефонного дзвінка більшості українських мобільних операторів становить від 1,5$ до 2 $/хв.., вхідний дзвінок – 1,5$, відправлення текстового повідомлення – 0,5 $, дзвінок всередині країни – 2 $/хв. Економний роумінг від компанії TravelSim пропонує вигідні тарифи для розмов. Дзвінки з Туреччини в Україну – 0,49 $, дзвінки з України на ТревелСім – 0,00 $, смс – 0,35 $.

Для дзвінків з Туреччини в Україну – набираємо 00 (для виходу на міжнародну лінію) + 38 (код України) + код міста + номер телефону.

Для дзвінків з України в Туреччину – набираємо 00 (для виходу на міжнародну лінію) + 90 (код Туреччини)+ код міста + номер абонента. Коди основних міст – Аланія , Анталія, Кемер, Сіде. Белек – 242, Мармарис – 252, Анкара – 312, Бурса – 224, Ізмір – 232, Сіноп – 368, Стамбул – 212 або 216, Трабзон – 462, Ерзурум – 442.

Екстрені телефонні номери – поліція – 115, дорожня поліція – 156, жандармерія – 158, швидка допомога – 112, пожежна служба – 110, довідкова – 118.
 

ВІЗА в Туреччину

З 01.08.2012 був СКАСОВАНИЙ ВІЗОВИЙ РЕЖИМ між Україною і Туреччиною. Згідно з новими правилами, громадяни України можуть в'їжджати на територію Туреччини без візи терміном перебування до 60 днів, за умови, що загальний термін перебування на території Турецької Республіки не перевищуватиме 90 днів протягом шести місяців з дати першого в'їзду.
 

МИТНИЙ КОНТРОЛЬ в Туреччині

В Туреччину можна ввозити без декларування суму до 10 000 дол. США, так само як і вивозити з країни.  Турецька влада ставить вимоги до вивезення з країни турецьких лір в сумі, яка не перевищує 1 000 дол. США на особу.
 
Ввезення речей особистого користування можна в розумних межах. ДОМАШНІ ТВАРИНИ повинні обов’язково мати усі необхідні довідки від ветеринара, а також щеплення та прививки. Вироби, вартістю понад 15 000 дол. США повинні обов’язково бути задекларованими.
 
Категорично ввозити/вивозити в/з країну/и ЗАБОРОНЕНО: наркотичні речовини, медичні препарати з великим вмістом таких речовин, зброю та колючі/ріжучі предмети, якщо на них немає відповідного дозволу. Якщо Ви хочете вивезти із країни килим, Ви повинні зберегти чек про його покупку та отримати сертифікат в одному з музеїв, що він не представляє антикварної цінності. Без мита можна ввозити в країну до 1 кг. кави, 2 літри слабоалкогольних напоїв, 1 літр алкогольних напоїв міцністю більше 22%, 20 пачок сигарет.

ПОСОЛЬСТВО ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ В УКРАЇНІ
м. Київ, вул. Арсенальна, 18
Тел. (+38 044) 281-07-50, 281-07-51
Факс (+38 044) 285-64-23
Робочi години – пн..-пт.: 09:00 – 13:00, 14.00-18.00
E-mail: info@turkishembassy.com.ua

КОНСУЛЬСЬКИЙ ВІДДІЛ
Тел.: (044) 281-07-98, 281-07-99
Робочі години: пн..-пт.: 10.00-12.30
E-mail: ihab@egypt-con.kiev.ua

ГЕНЕРАЛЬНЕ КОНСУЛЬСТВО ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ В ОДЕСІ
м. Одеса, бульвар Лідерсовський, 3
Тел.: (+38 048) 722-79-11, 722-14-78
Факс: (+38 048) 722-79-39
Робочі години:пн..-пт.: 09.00-13.00, 14.00-18.00
E-mail: tcbkodessa@yahoo.com

ПОЧЕСНЕ КОНСУЛЬСТВО ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ В ДНІПРОПЕТРОВСЬКУ
м. Дніпропетровськ, вул. Комсомольська, 40
Тел.: (+38 0562) 38-42-05, 31-37-50
Факс: (+38 0562) 31-37-51
E-mail: hanin@turkish-consul.dp.ua

ПОСОЛЬСТВО ДЕРЖАВИ УКРАЇНА В ТУРЕЦЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ
Туреччина, Cankaya –Ankara 512. Sokak № 17
Тел.: (+90 312) 441-54-99
Факс: (+90 312) 440-68-15
Робочі години: пн..-пт.: 09:00-13.00, 14:00-18.00
E-mail: ukremb@turksatkablo.net

 КОНСУЛЬСЬКА СЕКЦІЯ:
Тел.: (+90 312) 441-54-99
Факс: (+90 312) 440-53-00
Робочі години: пн..-пт. 09.30-12.40 (прийом відвідувачів)
Пн..-пт. 16.30-17.30 (видача документів)

ГЕНЕРАЛЬНЕ КОНСУЛЬСТВО УКРАЇНИ В СТАМБУЛІ
Adakale Sokak No: 13, Senlikkoy, Florya-Bak?rkoy,
Тел.: (+90 212) 662-25-41
Факс: (+90 212) 662-18-76;
E-mail: ukrist@superonline.com
 
 
 

ОСНОВНІ КУРОРТНІ ЗОНИ Туреччини

Туреччина географічно розділена на дві основні курортні зони: Середземноморську аба Анталійську та Егейську. Курорти кожної з них мають свої переваги та особливості.

АЛАНІЯ. Курорт на Середземному узбережжі Туреччини, другий за величиною та найпівденніший в Анталійському регіоні. Температура повітря тут завжди на декілька градусів вища за інші курорти. Пляжі в Аланії переважно піщані, але вхід в море не є досить зручним. Цей курорт переважно обирає молодь та, рідше, сім`ї з дорослими дітьми. Цікаво: із-за великої кількості німецьких відпочиваючих, Аланію часто називають «Маленька Німеччина». Символом поселення вважається розфарбований гарбуз, який продається майже в кожному сувенірному магазинчику. Любителі шумного нічного життя також знайдуть собі тут клуби до душі, єдине – до них прийдеться добиратись на громадському транспорті, оскільки вони переважно розміщені на окраїнах міста.

АНТАЛІЯ. – наймолодший курорт Туреччини з великим міжнародним аеропортом, збудованим лише 10 років тому. Цей курорт заслужено отримав назву «Турецька Рив’єра», оскільки тут переважають п’ятизіркові готелі з найвищим рівнем сервісу. Декілька аквапарків, багато магазинів для шоппінгу, пляжі із золотим піском і зручним заходом в море – зробили курорт меккою для туристів з усього світу. 300 днів на рік на курорті світить сонечко, що робить його центром для цілорічного відпочинку. Цікавою є стара частина міста, куди можна замовити екскурсію.

БЕЛЕК – гольф центр Туреччини, курорт з сосновими борами, які підходять аж до берегової лінії. Белек популярний для відпочиваючих з проблемами дихальної системи. Оскільки повітря тут цілюще, сюди приїжджають покращувати здоров’я. Курорт постійно розвивається та щорічно пропонує для відпочинку все нові і нові готелі. Курорт особливий своїми найширшими пляжами зі зручним  піщаним заходом в море, тому ідеально підходить для відпочинку з дітьми. Готелі в Белеку мають величезні території, часто гольф-поля. В пішій доступності від готелів знаходиться центр міста з різноманітними кафе, клубами, ресторанами та розважальними центрами. Курорт не цікавий в плані екскурсійної наповненості, його основною атракцією є кришталево чисте море та 20-ти кілометровий пляж!

БОДРУМ. Курорт на Егейському узбережжі Туреччини, улюблене місце відпочинку європейської молоді. Елітний курорт з високим сервісом та масою розваг за межами територій готелів. Саме тут знаходиться одна з найбільших дискотек в усій Європі – Халікарнас, яка працює до самого ранку. Любителі підводного плавання можуть цілими днями відпочивати на морі, насолоджуючись кораловими рифами та красотами морської флори і фауни, а ввечері повечеряти в автентичному ресторанчику чи поїхати на прогулянку на яхті.

ІЗМІР. Егейське море та затишні бухти роблять курорт ідеальним для спокійного та виваженого сімейного відпочинку. Саме це місто вважається батьківщиною всесвітньо відомого Гомера, що по праву вважається засновником західної літератури. Готель цікавий в історичному плані, оскільки на його території знаходиться велика кількість об’єктів культурної цінності. Особливо цікавий шоппінг в Ізмірі, так як він є центром текстильної та шкіряної промисловості.

КЕМЕР – курорт на Середземному узбережжі країни, відомий на увесь світ своєю казковою природою. Це гори, які підходять прямо до моря, величні соснові ліси, кришталево чисте повітря та прозоре море. Кемер поділений на різні туристичні зони, починаючи від Бельдібі і закінчуючи Текіровою. Завдяки своєму місцерозташуванню в гористій місцевості, липнева спека тут переноситься набагато краще. Саме Кемер обирає молодь, оскільки кількість клубів тут перевищує будь-яке турецьке місто середземноморського регіону. Цей курорт ніколи не спить. Також Кемер дає можливість любителям яхт та вітрильного спорту провести відпочинок з користю – саме тут побудована пристань на більш ніж 180 плавзасобів.

КУШАДАСИ – одне з найцікавіших міст Туреччини в екскурсійному плані. Поряд з містом знаходяться численні пам’ятки античної культури та архітектури. Цікаво: в перекладі Кушадаси – «острів птахів». Знаходиться на Егейському узбережжі Туреччини, в 90 км. від Ізміру. Курорт має риси європейського з переважною кількістю відпочиваючих іноземців.

 
МАРМАРИС – курорт з найпротяжнішою в Туреччині набережною з кафе, ресторанами та дискотеками в 15-20 метрах від моря. Море на курорті переважно спокійне, оскільки затишна бухта відділена від відкритого моря островом. Переважно, гості острова здійснюють подорож в один з найкрасивіших парків не тільки Туреччини, а і Європи – парк Ататюрк. Саме в Мармарисі знаходиться відома вулиця барів, де ночами відпочиває уся молодь курорту.

СІДЕ – курорт Середземноморської рив’єри Туреччини, неподалік Аланії. Місто дуже популярне серед закоханих пар, оскільки за легендами саме тут вперше зустрілись Клеопатра та Марк Антоній. Ідеально піщані заходи в море роблять курорт привабливим для відпочинку з малими дітьми.

ФЕТХІЄ. Перлина Егейського узбережжя Туреччини, місто, яке ще називають «лазурним узбережжям». Саме тут знаходиться найбільший базар на Егейському узбережжі, особливо популярний серед туристів в червні в період розпродажів. Невеликі готельні комплекси, чисте море та красива природа – ось сильні сторони курорту.
 

НАЙЦІКАВІШІ МІСТА Туреччини

Відпочиваючі в Туреччині мають нагоду насолодитись не тільки протяжними пляжами, смачною кухнею та бездоганним сервісом, а і збагатитись новими знаннями про античну країну та її міста.

ІЗМІР. Третє за величиною місто Туреччини, що є не тільки одним з найпопулярніших курортів, а і центром культурного надбання країни. Цікаво: Ізмір одне з міст, яке претендує називатись батьківщиною Гомера. Багато його вулиць не мають назв, а позначаються цифрами. Основні пам’ятні місця:

- АГОРА або ринкова площа із залишками забудов 178 р. н.е. місце було відреставроване в 20 ст. з максимальним відтворенням первинного вигляду.
- Археологічний та етнографічний МУЗЕЇ. Саме в них зберігається більшість артефактів, які були знайдені при розкопках давнього міста Пергам. На першому поверсі зібрані статуї, що майже повністю уціліли, та саркофаги. На другому – неперевершена колекція амфор та колон, вироби із кераміки, предмети гончарного та склодувного мистецтва.
- ЄВРЕЙСЬКИЙ КВАРТАЛ цікавий своїм підйомником, що з’єднує верхню та нижню частини міста, побудований на гроші багатого місцевого єврея.
- Фортеця КАДІФКАЛЕ знаходиться на вершині гори Пагос. Руїни давнього замку збереглись до сьогодні, з нього відкривається захоплююча панорама на все місто.
- Кизкалесі або «ДІВОЧИЙ ЗАМОК»,  вважається найтеплішою точкою країни. Сам острів знаходиться в морі і до нього возять екскурсії на прогулянкових катерах.
- Мечеть ХІСАР – найбільша та найстаріша мечеть міста.

ДАЛЬЯН. Захоплюючий своєю природною красою острів черепах та пляж Ітузу – одна з найпопулярніших виїзних екскурсій в Туреччині. Це місце стало місцем проживання гігантських вимираючих черепах Каретта-Каретта. Територію, де вони відкладають свої яйця – оголошено заповідним. Основні атрактивні місця:

- Ріка ДАЛЬЯН, пропливаючи якою ми зможемо побачити гробниці лікійських правителів.
- Цілющі грязеві джерела.
- Термальні СУЛТАНІЄ.
- Залишки стародавнього міста КАУНОС, заснованого самим Аполоном.

ПРІЄНА. В 35 км від курортної зони Кушадаси знаходяться залишки античного міста Прієна. Основні пам’ятні споруди міста:

- Храм АФІНИ Паллади, збудований під покровительством Олександра Македонського. Цікаво: форми та пропорції хаму вважались еталонними та використовувались при будівництві інших храмів в Римській імперії.
- Театр, що зберігся в прекрасному стані до сьогоднішнього дня.
- Руїни візантійської базиліки.
- Храм ЗЕВСА Іонічного ордену.

МІЛЕТ – наймістичніше місто в усій Туреччині. Колись було одним з найрозвиненіших та найсильніших серед іонічних міст. Саме це місто було важливим центром наук та філософії. Основні споруди, збережені до нашого часу:

- Терми ФАУСТІНИ, збудовані в 150 році н.е.
- Мечеть – прекрасний зразок ранньої османської архітектури.
- Руїни фонтану.

ДІДІМ – це не тільки першокласний курорт, в якому відпочиває виключно європейська еліта, а і колиска античної культури. Атракційні місця:

 
- Храм АПОЛЛОНА.
- Кам’яна скульптура голови медузи-Горгони.

ЕФЕС. Цікаво: це місто колись було другим за значенням в імперії після Риму. Саме Ефес вважався осередком культу Артеміди, храм якої входив до семи чудес світу. Основні пам’ятки:

- Бібліотека Цельсія.
- Одеон або Малий Театр.
- Театр (або Великий театр) – ця споруда збереглась краще від усіх.
- Храм Андріана.
- Храм АРТЕМІДИ. До наших часів, на жаль, збереглась лише одна колона від цього шедевру будівництва, все решта було зруйноване. Фрагменти споруди, особливо уламки фресок, на сьогоднішній день знаходяться в Британському музеї.

ТРОЯ. Місто, описане у поемі Гомера «Іліада», де відбувалась легендарна Троянська війна, манить та історично цікавить туристів з усього світу. До сьогодні від міста збереглись лише руїни, де активно проходять розкопки. На окраїні –  символічний троянський кінь, збудований вже у наші дні. Основні пам’ятки:

- Башти, що колись були частинами воріт.
- Пандус.

СТАМБУЛ – одне з найбільших міст у світі, один із центрів культурного життя країни, розташований на берегах затоки Босфор. Місто було столицею Візантійської, Османської та Римської імперій. Для того, щоб оцінити усе багатство Стамбула, навіть тижня буде замало, оскільки концентрація пам’яток та історичних місць в ньому є дуже великою. Основні атракції:

- БЛАКИТНА МЕЧЕТЬ свою назву отримала через внутрішнє оздоблення блакитною плиткою. Її будівництво розпочалось ще у 17 ст. та тривало 7 років. Це одна з найбільших мечетей у Туреччині.
- Собор Святої СОФІЇ. Збудована на місці зруйнованої у 500 р. н.е. церкви, це одна з найвизначніших християнських святинь у світі.
- Палац ТОПКАПИ – один з найвідвідуваніших музеїв Туреччини. В палаці колись проживали дружини падишахів, тепер там музей з величезною колекцією експонатів.
- Палац ДОЛМАБАХЧЕ – остання резиденція турецьких оттоманських правителів, був збудований бути розкішним та перевершувати усі існуючі об’єкти.
- Цистерна БАЗИЛІКА – ідеально збережене водосховище до нашого часу.
- Площа АХМЕДІЄ. Саме тут сконцентрована більшість пам’ятників Стамбулу під відкритим небом.
- МІНІАТЮРК – парк мініатюр. Саме тут збудовані неперевершені копії усіх визначних пам’яток Туреччини, оригінали яких розкидані по усій країні.
- Мости через Босфор
- ГРАНД БАЗАР – найбільший базар Туреччини, якому 550 років! Але це не тільки великий торговий центр, а і красиве мініатюрне містечко з декількома вулицями та декоративними оформленнями.
 

ОСНОВНІ ЕКСКУРСІЙНІ ПРОГРАМИ Туреччини

Туреччина приваблива країна не лише в плані пляжного відпочинку, а і насичена екскурсійними маршрутами. Основні екскурсійні програми можна переглянути ТУТ. Якщо ж Ви хочете поєднати пасивний та активний відпочинки, Вам будуть цікаві наступні екскурсійні пропозиції:

Для курортів Анталія, Аланія, Кемер, Белек та Сіде:

- Оглядова екскурсія по місту АНТАЛІЯ з відвіданням історичних атракцій, таких як мінарет Ївлі,  античних воріт Адріана, площі Республіки та споглядання красивих водоспадів та обід з національними стравами.
- Тур в СТАМБУЛ
- Тур на Північний КІПР. Саме під час цього туру Ви побуваєте на батьківщині богині краси та любові Афродіти. Ви відвідаєте собор Святого Миколая, місто-привид Варошу, столицю острова Нікосію, через яку проходить «зелена лінія» - кордон між північною та південною частинами Кіпру.  Згодом Ви відвідаєте богемне поселення Беллапаіс та портове місто Кіренія. А ввечері Вас чекає захоплюючий яхт-тур по Середземному морю.
- КАППАДОКІЯ. Саме тут проходили зйомки першої частини «Зоряних війн», ландшафти, створені природою, вражають з першого погляду. Також, саме тут колись процвітала давня імперія, яка особливо шанувала породистих скакунів.
- Прогулянка наЯХТІ. Тут буде декілька зупинок для купання, весела анімація, танці та інші розваги.
- Піратська ЯХТА. Подорож розрахована на усю родину. Шхуна буде зупинятись в красивих гаванях, де Ви зможете покупатись та позасмагати прямо на яхті. Для дітей цікавим буде пошук скарбів та анімаційні програми.
- Яхта «ГАРЕМ». Один з найкрасивіших та розкішних кораблів флоту. Тут Ви зможете відпочити, насолоджуючись розкішшю та бездоганним сервісом.
- Нічна яхта-дискотека.
- Індивідуальний яхт-тур. На комфортабельній яхті чи катері Віп-класу.
- Аквапарк.
- Рафтінг.
- Квадро-сафарі на чотириколісних квадроциклах по гірській місцевості.
- Джип-сафарі.
- Пікнік/рибалка.
- Cable-ski. Це щось нагадує катання на водних лижах. Це одночасно і весело і спортивно.
- Вогні АНАТОЛІЇ. Турецький танцювальний колектив, яким захоплюються глядачі багатьох країн світу.
- ТРОЯ – одна із вистав колективу «Вогні Анатолії».
- Турецька баня.
- Турецька ніч.

Для курортів Середземного моря:

- Оглядова екскурсія по м. СІДЕ, що є музеєм під відкритим небом, де зберігаються пам’ятки Римської та Візантійської імперій. (для курортів Сіде та Аланія)
- Водоспади АНТАЛІЇ. (для курортів Анталія та Белек).
- Олімпос ТЕЛЕФЕРІК – найвища гора Анталійського узбережжя. (для курортів Кемер, Анталія, Белек)
- Зелений КАНЬЙОН – красива подорож на кораблі по чистій воді з неперевершеною природою. (для курортів Анталія, Белек, Сіде та Аланія).

Для курортів Егейського моря:

- ДЕМРЕ-МІРА-КЕКОВА. Саме тут знаходилась старовинна держава Лікія, яка колись була розташована в Туреччині. Побачимо унікальні гробниці в скелях, церкву Св. Миколая, затоку Кекова. (для курорту Фетхіє).
- ДАЛЬЯН-КАУНОС. Цілоденна екскурсія на кораблику із спогляданням надзвичайної природи, прийманням грязевих ванн, відвіданням острова черепах. (для курортів Бодрум, Мармарис та Фетхіє).
- Острів КЛЕОПАТРИ – морська прогулянка із обідом та спогляданням краси острова. (для курортів Мармарис та Бодрум).
- Джип-сафарі. (для курорту Мармарис)
- Круїз по островах Егейського моря. (для курорту Мармарис).
- Турецька БАНЯ (для курортів Мармарис, Бодрум та Фетхіє).
- Кінна прогулянка (для курортів Мармарис та Бодрум).
- ТУРЕЦЬКА НІЧ (для курортів Мармарис, Бодрум та Фетхіє).
- Квадро-сафарі по гірському серпантину (для курорту Мармарис)
- РАФТІНГ (для курортів Мармарис, Бодрум та Фетхіє)
- Рибалка (для курортів Мармарис та Бодрум)
- Оглядова екскурсія по м. МАРМАРИС (для курорту Мармарис)
- Дискотека «Галікарнас» (для курорту Бодрум)
- Дискотека «КАТАМАРАН» (для курорту Бодрум)
- Сакликент-Тлос (для курорту Фетхіє)
- ПАРАГЛАЙДИНГ (для курортів Мармарис та Фетхіє)

Для усіх курортних зон:

- ПАМУККАЛЕ з красивими білосніжними каскадами та насиченою мінералами водою.
- ЕФЕС
- Тур в ІЗРАЇЛЬ з відвіданням Єрусалиму та купанням в Мертвому морі.
- Дельфінарій
- Дайвінг
 
ОТЖЕ, Туреччина – країна, що дає нам можливість відпочити одразу на Середземному та Егейському морях, відвідати як історико-культурні, так і природничі пам’ятки, покататись на яхтах, джипах, позайматись активними видами спорту та поніжитись під завжди лагідним сонечком! Ласкаво запрошує Туреччина поринути у казку та втілити Ваші мрії!

Ще багато корисної та цікавої інформації про Туреччину Ви можете довідатись на наступних ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСАХ:

 
Nataliya Kosh
Відповідальний менеджер:
НАТАЛЯ КОШ
anya@travellers-club.lviv.ua
(050) 370 50 05
 

Розсилаємо корисну інформацію, нові пропозиції, «горящі тури».

Не набридаємо. Відписатись легко.

Спробуйте!

Ви турагентсво і хочете отримувати інформацію для професіоналів?

Підпишіться будь ласка тут!